twinport motor sesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bsenbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar...
Bu siteyi daha bugün keşfettim ve çok mutlu oldum...
Benim sorunum bende 2006 model astra classic 1.4 HB TWİNPORT var arabayı aldığımda motor sesi yüksek geldi 2-3 defa servise götürdüm hatta 2001 astrası olan arkadaşın arabasınıda götürdük ikisinide dinlettik tatmin edici bir cevap veremediler en son twinport motorların çalışma prensibinden dolayı diğer motorlara göre biraz daha sesli çalıştığından falan bahsettiler. Ama halen içimde bir şüphe var şimdi 15000 bakımı yaklaştı başka bir servise götürecem ama bu ses olayını yaşayan arkadaşlar varsa yardımınızı bekliyorum.(uzun süre kullanınca durduğunuzda rolantide çık çık diye ses ve kullanırken bana ses yüksek geliyor bir önceki arabamda 2000 astra classic 1.4 tü onda bunları yaşamadım)
şimdiden teşekkür ediyorum.

DaRkFaCe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla kardes bendede senın arabanın sedanı war bu arabalarda twinport teknolojisi war ondan dolayı yapıo galıba cunku banada ole soletıler geldı ama genede benım cevabıma aldanma benım kı sadece bi warsayım kolay gelsin...

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya sesi duymadan bişey diyemem ama bizim arabanın motoru ecotech bizde ilk aldığımızda dizel araba gibi gelmişti motor sesi 2-3 kere servise götürmüştük bizde ama araç şuan 70.000 km de hiç bir sorun çıkarmadı bide Astra classic lerde ses yalıtımı biraz düşük o yüzden biraz garipsemiş olablirsin belki ama başka servise de götür derim hatta o km bi astra nın sesini dinle serviste

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım twinportların sesi normal.istediğin servise götür.mekanik çalışan bir sistem var ve bunun ses yapması gayet normal.sesin düzeyi seni rahatsız ediyorsa normal mi değilmi kontrol edilmesi gerek.ama normal 1.4 lere nazaran daha sesli çalııyor bilgin olsun.

soneryen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende Corsa 2003 1.0 varda benim arada da o ses problemi var. hangi servisi götürdüysem kimi bunlarda triger kayışı olmadığından dolayı ses yaptığını, kimisi motor gücü 1.0 olduğundan dedi. Sesi tarif edeyim, motor rolantideyken çık çık çık diye ses geliyor sanki dizel bir araba gibi ama yüksek devirde ses kesiliyor. Bu problemi araştırdım bütün corsa twinportlarda varmış, sanırım bu problem sizin arabada da mevcut paylaşımızın için sağolun.

bsenbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginize teşekkürler

arkadaşlar teşekkür ediyorum soneryen arkadaşım benim arabadaki seste öyle banada çık çık sesinin triger yerine zincir olmasından kaynaklandığını söylediler hareket halindeki sesinde twinport sistem üzerindeki portlardan kaynaklandığını tüm twinportlarda bunun böyle olduğunu söylediler bende başka bir twinport motoru test etme olanağım olmadığı için sizin görüşlerinizi bekledim hepinize ilginiz için tekrar teşekkür ediyorum

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
twinport motorlar opel'inm asrın hatasını yaptığı motorlardır....

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Eğer karter koruyucu kapağı varsa daha fazla ses çıkardığı izlemini verir ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...