acil otomatik şanzıman yağı

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne yağ kullanacağımız bile belli değil büyük bir ayıp bu ya.

peki ne kullanacağız?

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orijinal otomatik şanzıman yağı nedir?

Aynı konuyu teknik servis bölümünde ben de açtım. Çünkü bu konuda net bilgi yok. Hatta atf mi? sae mi? kullanılacağı dahi tartışılıyor. Arkadaşım siz bu problemi nasıl aştınız, yazarsanız sevinirim. Selamlarımla..

Son düzenleme:

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı konuyu teknik servis bölümünde ben de açtım. Çünkü bu konuda net bilgi yok. Hatta atf mi? sae mi? kullanılacağı dahi tartışılıyor. Arkadaşım siz bu problemi nasıl aştınız, yazarsanız sevinirim. Selamlarımla..

sadece otomatik vites tamiratı yapan yerde ki ustalar bütün araçlara kullandığımız marka dediler Dextron . (Lüx araçlarda vardı aynı yerde).
3 numarasını benim arabaya koydular numaralar şanzuman tipine göre değişiyor dediler.
otomatik şanzumanda kesinlikle atf yağ kullanılıyor atf bir marka değil tiptir rengide kırmızıdır.

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mtnplus 'a

Sağol ben de dexron III spesifikasyonuna sahip olması (kendi aracım için) gerektiğini düşünüyordum. Ancak marka bilmiyorum.
Selamlarımla..

Netten şöyle bi bilgi bulmuştum.

Dexron -- General Motors original ATF for automatics.
Dexron II -- Improved GM formula with better viscosity control and additional oxidation inhibitors. Can be used in place of Dexron.
Dexron IIE -- GM fluid for electronic transmissions.
Dexron III -- Replaces Dexron IIE and adds improved oxidation and corrosion control in GM electronic automatics.

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dexron II kullanın rahat edin

Arkadaş ben orijinal yağ kullanıyom ve bu sorunu aylar evvel aştık. Sen bugün açtığın topikte bu hususu soruyon halbukli.. Oraya yazdım. Ancak yukarıda bu konuda çok hatalı bilgiler var, forum olarak bu husustaki bilgilerimizin niteliğinin ve seviyesinin çok daha yükseldiğini düşünüyorum.
Selamlar..

masoksian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki ozaman düzeltiyorum yanlış bilgilenmişim forumda o kadar çok konusulmuski demekki tam dogruyu okuyamadan yazmışım
sorryy

Arkadaşlar Dexron II yi Şanzumana koymayınız
Orjinal yağ kullanınız Saygılar