Evaporatör Temizliği

neco

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Necat Ahmet
Araç
Opel Astra J
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2014
Aracımda çok kötü koku oluşuyor bazen, fanları çalıştırsam da çalıştırmasam da aynı koku var, arabada sigara içildiği için klima kanallarına kötü koku yapışmış olabilir.Araştırdım evaporatör temizliği diye birşey varmış, yaptıran var mı veya hava kanallarını nasıl temizletebiliriz. Internette satılan sprey temizleyicileri hiç tavsiye etmeyin, kesin bir çözüm için olayın köküne inmek şart.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Emre
Araç
Astra F
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
GLS
Model Yılı
1997
Doğrudan bahsettiğiniz şey değil sanırım ama gönderiyi okuyunca aklıma geldi, youtube'da görmüştüm: Ozon jeneratörü.

Görüntüleme: https://youtu.be/g4dI4LbSkog

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

neco

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Necat Ahmet
Araç
Opel Astra J
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2014
İstanbulda bunu yapan oto kuaförleri var ozon temizliği veya ismi başka birşeyde olabilir, büyük bir makineden hortumu aracın içine koyup 2-3 saat sistemi çalıştırıyorlar, yaptıranlar varsa işe yaramış mı sormak lazım. Yüksek fiyat istiyorlar bu işlem için

mskirca

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet Sümmani KIRCA
Araç
Opel Astra J
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
Sonax Ozonla Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon işlemi yapıyor ve bunun için 120tl alıyor. Klima Dezenfeksiyonu ve Kanal Temizliği ise ayrıca 80tl

Ben geçenlerde bir kampanya ile Ozonla Sterilizasyon yaptırayım dedim ama klima temizliğini de kapsayacak diye düşünüyordum, fakat öyle değilmiş ayrıca klima için 80tl vermem gerekiyordu. Bende ikisini de yaptırmadım :) Klimayı kışın kullanmadığım için ilk çalıştırmada koku vardı, ama şimdi kullandıkça koku yok oldu. Ama Ozonla Sterilizasyon hala kafamda, yaptıracağım inşallah...

Sonax ayrıca kötü koku gitmezse uygulama tekrarı garantisi veriyor.

Ergün

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ergün u.
Araç
Astra j hb
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
@mskirca hocamla hemfikirim ben de aynı umutla gidip de yaptırmayanlardanım :) ilk çalıştırmadaki kokudan muzdarip biri olarak konu takibimde.

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ufuk
Araç
Opel Astra Sedan 1.6
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Design
Model Yılı
2017
Araçlardaki kokular genelde kötü kullanım ve kullanıcı hatasından oluyor. Önceki veya şimdiki araç sahibi veya yolcuları aracın içinde sigara falan içmişse o koku zor çıkıyor gerek klima aksamından gerek arabanın diğer döşemelerinden tavanından vs.
Birde bir arkadaşın başından geçen olayı anlatayım kısaca küçük çocuk sütün yarısını içiyor yarısını da arabanın havalandırma ızgarasına boca ediyor ve aradan biraz zaman geçince tabii mayalanıp bozulan sütten organik leş gibi bir koku sarıyor arabayı ne yapsa çıkmamış.

Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Süt arabanın düşmanıdır. Aracını satanları biliyorum.

neco

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Necat Ahmet
Araç
Opel Astra J
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2014
@mskirca hocam siz bu fiyatları hangi bayiden aldınız ? , ben sonaxta ozon temizliği klima kanal temizliği zaten bunlar paket olarak yapılıyor detaylı iç temizlik olarak 500 tl istediler. Ayrıca aracı 1 gün orada bırakmam gerekiyordu.

@Hasip bey , süt kokusuna ek olarak , kusma olayı da yıllarca gitmeyen bir kokudur, :) .

mskirca

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet Sümmani KIRCA
Araç
Opel Astra J
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
@mskirca hocam siz bu fiyatları hangi bayiden aldınız ? , ben sonaxta ozon temizliği klima kanal temizliği zaten bunlar paket olarak yapılıyor detaylı iç temizlik olarak 500 tl istediler. Ayrıca aracı 1 gün orada bırakmam gerekiyordu.

@Hasip bey , süt kokusuna ek olarak , kusma olayı da yıllarca gitmeyen bir kokudur, :) .
Sonax'ın web sitesinde fiyat listesi kısmında yazıyor. Ayrıca Sonax Güneşli'den telefonla da fiyat aldım. Detaylı iç temizlik bambaşka bir şey :)

http://www.sonax.com.tr/fiyat-listesi/

Son düzenleme:

Bu konuyu okuyan(lar) (Kullanıcı(lar): 1, Misafir(ler): 0)

Üst Alt