Neler Yeni
  • Sticker dağıtımlarımız başlamıştır. Sticker talebinde bulunmak için buraya tıklayınız.

Fanın sürekli çalışması (Corsa D)

Halukkrc

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Haluk Karaca
Araç
Opel Corsa D
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Essential
Model Yılı
2013
Takipçiler
0
Opel Corsa D 2012(2013 trafik çıkışlı) aracım mevcut.Araç neredeyse son 1 yıldır klima açık olmamasına rağmen fan açmakta ve buda performans düşüklüğüne etki ediyor(şehir içi veya uzun yolda).Bir kaç ustaya götürdüm hepsi herhangi bir motor soğutmama olayı gözükmüyor diyor araştırdığım kadarıyla da böyle bir sorunu olan pek göremedim youtube ve opel forumlarında.Bunun nedeni sizce nedir veya bunun gibi bir sorunu olan varmı aramızda?

Hasip

Admin
Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Takipçiler
2
Hocam araç düzenli olarak fan açacaktır ancak 3. kademe dediğimiz en yüksek hızdamı açıyor ? Ayrıca ilk çalıştırmada motor soğukken bile fan açıyorsa müşür arızalıdır.

Zafer715

Admin
Teknik Destek Ekibi
Ad Soyad
Zafer başaran
Araç
Astra 1.4 T
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
Takipçiler
0
Termostatin takili kaliyor olabilir, su kaynatiyormu su kabinda fokurdama varmi hararet 90 in uzerine cikiyormu aracta lpg varmi

Halukkrc

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Haluk Karaca
Araç
Opel Corsa D
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Essential
Model Yılı
2013
Takipçiler
0
Hocam araç düzenli olarak fan açacaktır ancak 3. kademe dediğimiz en yüksek hızdamı açıyor ? Ayrıca ilk çalıştırmada motor soğukken bile fan açıyorsa müşür arızalıdır.
Kademe olarak bilmiyorum ama yolda araç içinde fanın sesini duyabiliyorum motorun sesiyle birlikte. Müşür değişimide yaptım ancak yinede fayda etmedi.
Termostatin takili kaliyor olabilir, su kaynatiyormu su kabinda fokurdama varmi hararet 90 in uzerine cikiyormu aracta lpg varmi
Araç fan açtığında durup baktığımda kaynatma yok normal seyrinde çalışmakta gösterge ekranında da hararet ışığı yanmıyor bugüne kadarda yanmadı lpgde yok aracımda

Zafer715

Admin
Teknik Destek Ekibi
Ad Soyad
Zafer başaran
Araç
Astra 1.4 T
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
Takipçiler
0
Termostata baktirin bi derim fan kolay kolay acmaz bu araclarda.

Üst Alt