Neler Yeni
  • Sticker dağıtımlarımız başlamıştır. Sticker talebinde bulunmak için buraya tıklayınız.

Fikir Alışverişi

Hasip

Admin
Benzinciler Kulübü

Arkadaşlar aklıma bir fikir geldi ancak sizlerle paylaşmadan oturup kodlamak istemedim. Piyasada ki alım satım sitelerinde ki 2. el opel araçların yıl/model gibi kriterlere göre fiyatlarının ortalamalarını sitemize eklesek sistem 24 saatte bir kere fiyatları otomatik güncellese sizce işe yararmı ? Sitemize yeni üye katkısını sağlarmı ? Başka neler yapabiliriz fikir verirmisiniz ?

Son düzenleme:

Ergün

VIP Üye
LPG Kullananlar Kulübü
Kasko değer listesi linki

Düşündüğün şey tüm araç modelleri için daha kapsamlı bir şekilde burda mevcut. Kasko firmaları rayiç bedeli hesaplamak için burayı kullanıyor.

Verdiğim linki bilenler için yapacağın yenilik anlam ifade etmeyebilir. Tsb'nin sitesine başka bir link oluşturabilirsin daha az zahmetle yenilik kazanılmış olur :)

"DOD – Doğuş Otomotiv Servis Ticaret AŞ’den gelen değerlerin kontrolünde ve listenin Birlik tarafından hazırlanan bölümü için ikinci el araç ilan siteleri, ithalatçı, imalatçı firmalar ve bunların web siteleri, galeriler, konu ile ilgili süreli yayınlar, gazetelerin ikinci el ilanları ve bunların web siteleri, alıcı veya satıcı tarafından ibraz edilen fatura ve benzeri belgeler gibi kaynaklardan yararlanılmaktadır."

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Hasip

Admin
Benzinciler Kulübü
@Ergün hocam doğrudur bu liste daha önce aklıma geldi. Hatta bu listeyi çok kolay şekilde siteye gömebilirim burda bir sıkıntı yok ancak 2. el siteleriyle bu liste ne kadar birbirlerini tutuyorlar bunuda göz önünde bulundurmak lazım. Birde bu liste hangi aralıklarla güncelleniyor biliyormusun ? Aylık yıllık vs gibi bir zamanı varsa direkt bu listeyi sistemi entegre edebilirim.

Ergün

VIP Üye
LPG Kullananlar Kulübü
Aylık olma ihtimali yüksek sağ başlıkta ve dosyada Ağustos yazıyordu. Benim aracın değerini not alıyorum buraya (58530) yarın ve ertesi günler yine kontrol ederim rakam değişirse günlük güncelleme yapıyor demektir.
Bu arada benim arabanın ederi bana çok geldi nedense 🙄

mskirca

VIP Üye
İyi fikir hasip hocam güzel olur bence, birde benim isteğim olacak sizden, şu metin düzenleme kısmındaki emojilere el işaretleri eklesek olmaz mı? "onay veren başparmak" > emoji yoktu ismini yazdım :D

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Cemil

Admin
Dizelciler Kulübü
İyi fikir
(mskirca burdan kopyalayabilirsin :) ) ..Araçlar şuan dolar kurundan etkilendimi açıkçası bir araştırma yapmadım...Ama sanki bu aralar sağlıklı olmaz gibi...

• Beğen
Tepkiler: Hasip ve mskirca

u.uçar

VIP Üye
Kasko değer listesi linki

Düşündüğün şey tüm araç modelleri için daha kapsamlı bir şekilde burda mevcut. Kasko firmaları rayiç bedeli hesaplamak için burayı kullanıyor.
TSB nin kasko değerleri ile 1. veya 2. el araç satış fiyatları faklı şeyler. Mesela avatardaki aracımın kasko değeri 122062 tl olarak gözüküyor ama 2. el satış değeri 85 bin tl.

Yani Hasip beyin "Piyasada ki alım satım sitelerinde ki 2. el opel araçların yıl/model gibi kriterlere göre fiyatlarının ortalamalarını sitemize eklesek sistem 24 saatte bir kere fiyatları otomatik güncellese..." önerisi mantıklı.

Bence siteye giren opelseverler ile alıcı ve satıcılar artacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Hasip ve mskirca

Hasip

Admin
Benzinciler Kulübü
İyi fikir hasip hocam güzel olur bence, birde benim isteğim olacak sizden, şu metin düzenleme kısmındaki emojilere el işaretleri eklesek olmaz mı? "onay veren başparmak" > emoji yoktu ismini yazdım :D
Şöyle birşey yaptım iş görürmü :) iyifikiriyifikiriyifikiriyifikiriyifikiriyifikiriyifikiriyifikiriyifikiriyifikiriyifikiriyifikiriyifikiriyifikiriyifikiriyifikiriyifikir

• Beğen
Tepkiler: mskirca

Hasip

Admin
Benzinciler Kulübü
@Cemil abi, @u.uçar bey,@mskirca bey, @Ergün bey yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Birlikte istişare etmek güzel şey :) Dolar kurundan dolayı piyasa etkileniyormu veya aylık yıllık bazda fiyat karşılaştırmalar bile yapılabilir :) Otomobil trend sayfası tarzında. Açıkcası şu an oturup günlerce kodlamaya değermi kısmındayım...

mskirca

VIP Üye
iyifikiriyifikiriyifikir

Çalışıyor :D

barat

VIP Üye
Amaç foruma katılımcı saglamaksa işe yarayacaktır. Kolaylıklar diliyorum.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
Ben fiyat araştırması yaparken bir kaç farklı ikinci el değer motoruna bakıyorum. Kasko listesi de buna dahil, hepsini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Yapılacak bir motorda hepsi olmali diye düşünüyorum @Hasip

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hasip

Admin
Benzinciler Kulübü
Aklımdaki 2 kolon halinde fiyatları vermek olucak, yani hem kasko bedeli hemde site ortalamaları gibi. :)

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
Aynen

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi