Neler Yeni
  • Sticker dağıtımlarımız başlamıştır. Sticker talebinde bulunmak için buraya tıklayınız.

FlexRide ve Twinster Dört Teker Çekiş Testi Kazanan Insignia

Hasip

Admin
Katılım
16 May 2015
Mesajlar
2,417
Tepki Puanı
1,223
Puanları
113
Yaş
36
Konum
Afyonkarahisar
Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Opelin 4 çeker geçmişine bakacak olursak, 12 beygir gücü ve 45 km / s'lik "baş döndürücü hız": Rüsselsheim otomobil üretiminin başlamasından sadece üç yıl sonra, 1902'de Opel "Tonneau" motorlu otomobilini yeni bir sürüş dinamiği çağını başlatmıştı. Otomobil dünyasının neye ihtiyacı vardı? Optimum sürüş için yenilikçi çözümler. O tarihler için Modern Tonneau gövdesiyle otomobilde başlayanlar, marka tarihinde Rekord A, Diplomat B, Kadett GT / E, Senatör ve Omega gibi efsanevi modellerle devam etti.

2114

Opelin yol tutuşunda sembol araçlarından birisi olan Calibra bu yıl 30. doğum gününü kutluyor. 1990'ın sonundan itibaren "aerodinamik dünya şampiyonu" olan Calibra bol miktarda çekiş, mükemmel frenleme dengesi ve güvenli yol tutuşu için dört tekerlekten çekiş sistemine sahipti.

2115

2008 yılında insignianın tanıtılması ile hayatımıza giren Flexride 11. yılına girdi. Ülkemizdeki fiyat politikalarından dolayı çok fazla tercih edilmemesine rağmen özellikle Avrupa ülkelerinde vazgeçilmez bir donanım. Başlangıçta Insignia'ya ayrılan adaptif amortisör kontrollü mekatronik şasi bir yıl sonra bir sonraki Astra nesline getirildi. FlexRide ile, sürücü kendi tercihlerine göre Standart, Spor ve Tur modlarını seçerek sürüş dinamiklerini ayarlayabilir. Tour modunda tepki vermek için amartisörler daha yumuşak, ayrıca direksiyon daha yumuşak. Spor modunda, sönümleme daha sertleşir, direksiyon tepkisi daha kıvraktır ve elektronik hızlandırıcı daha kademeli olarak tepki verir. DMC kontrol ünitesi (Sürüş Modu Kontrolü) sayesinde, ayar moduna ek olarak, şasi hizalamada direksiyon konumu, hızlanma davranışı ve yol koşulları dikkate alınır.
2116

Ve bugün: Insignia Grand Sport, Spor Tourer, Country Tourer ve özellikle Insignia GSi , daha gelişmiş FlexRide süspansiyonu ve sporculara daha fazla eğlence sunan GSi'de özel bir yarışma modu ile gelişimin öncüsü. Bu mod, ESP müdahale etmeden önce daha fazla özgürlük sağlar. Modern Twinster dört tekerlekten çekişli tork kontrollü sürüş, spor süspansiyonuna mükemmel bir şekilde uyar. Elektriksel olarak kontrol edilen iki plakalı kavrama, geleneksel arka diferansiyelin yerine geçiyor. Sürüş durumuna bağlı olarak, zemin kaplaması, nem, buz veya kar ne olursa olsun tekerlekler bir saniyenin altında bir sürede tek tek hızlandırılır. Sinir bozucu olansa Insignia GSi aracın bu özellikleri herkes tarafından büyük ölçüde bilinmiyor. Tam olarak sürücünün yönlendirme komutu ile belirlediği çizgiyi izler. Dört çekerli Insignia ve FlexRide süspansiyonu ile hızlı dönüşlerde yanal hızlanma tek bir ismi hakediyor - Nefes Kesici.

Opelin Amiral gemisi 21 Şubat tarihinde AUTOStrassenverkehr dergisinin (6 Şubat 2019) karşılaştırma testinde birinci oldu.
 
Son düzenleme:
Üst