Neler yeni
  • STİCKER (LOGO) DAĞITIMLARI EN KISA SÜRE İÇERİSİNDE BAŞLAYACAKTIR.
    STİCKER TALEBİNDE BULUNMADAN ÖNCE BURAYA TIKLAYARAK TALEP BİLGİLENDİRME KONUSUNU OKUYUNUZ.
    LÜTFEN ÖRNEK ŞABLONA GÖRE TALEPTE BULUNUNUZ.

Garanti Bozulma Mevzusu Ve Özel Servis Tavsiyesi

gaffurabi

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
nicht verfügbar
Araç
Astra K 1.6 CDTI
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Enjoy :'(
Model Yılı
2016
Yeni ogrendigim uzere artik yetkili servis disinda da periyodik bakim yaptirilinca garanti bozulmuyor. Opel Astra'nin zaten 2 yil garantisi var. 1 yili doldu. 15.000 km periyodik bakim zamani geldi. 3-4 servis aradim manyakca ucretler cektiler: 900-1100 lira! (vw golf 15.000 bakimi icin 700 kusur lira aliniyor/mukayese olsun diye yaziyorum)

bu TSE onayli ozel servisleri opel astra icin nereden buluruz? tavsiyeleriniz var midir istanbul, tekirdag veya kocaeli icin?

u.uçar

VIP Üye
Ad Soyad
Ufuk
Araç
O.Astra Sedan 1,6 l
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Design
Model Yılı
2017
Sanmıyorum.Böyle şeyi de ilk defa duydum. Yetkili servislere o zaman çoğu gitmez.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Emre
Araç
Astra F
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
GLS
Model Yılı
1997
Yeni ogrendigim uzere artik yetkili servis disinda da periyodik bakim yaptirilinca garanti bozulmuyor. Opel Astra'nin zaten 2 yil garantisi var. 1 yili doldu. 15.000 km periyodik bakim zamani geldi. 3-4 servis aradim manyakca ucretler cektiler: 900-1100 lira! (vw golf 15.000 bakimi icin 700 kusur lira aliniyor/mukayese olsun diye yaziyorum)

bu TSE onayli ozel servisleri opel astra icin nereden buluruz? tavsiyeleriniz var midir istanbul, tekirdag veya kocaeli icin?
Ne yaptınız? Hallettiniz mi işlerinizi?

TSE 12047 hizmet yeterlilik belgesi olan servislerde bakım yapılırsa garantiye herhangi bir zarar vermiyormuş.

Otomobilin mesut abisinin videosunda izledim. Yorumlarında da ilgili belgenin iptal edildiğini iddia eden birine cevabında yeniden yürürlüğe girdiğini ispat eden link vermiş.

Ayrıca izmirde tanıdığım bir usta da bu belgeyi almış ve aynı mevzuyu teyit etti.

Sizin deneyiminiz oldu mu?

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tayfux

VIP Üye
Ad Soyad
Tayfun A.
Araç
2012 Opel Astra H cdti
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
essential comfort
Model Yılı
2012
o belgeye bence olsa olsa bosch sahiptir.

Göksel

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra sedan 1.6
Yakıt
Benzin
Vites
Manuel
Donanım
Edition plus
Model Yılı
2017
İzmirde bu belgeye sahip opel servisi bildiğiniz var mı?

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Emre
Araç
Astra F
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
GLS
Model Yılı
1997

Göksel

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra sedan 1.6
Yakıt
Benzin
Vites
Manuel
Donanım
Edition plus
Model Yılı
2017
İlk bakıma daha var gerçi ama forddan opele geçtiğim için farklı camia tanımak istiyorum. Ayrıca yetkili servis olarak izmirde veya manisa da olabilir hangisini tavsiye edersiniz? Arkas, egem, mercanlar, çözel??

Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
İlk bakıma daha var gerçi ama forddan opele geçtiğim için farklı camia tanımak istiyorum. Ayrıca yetkili servis olarak izmirde veya manisa da olabilir hangisini tavsiye edersiniz? Arkas, egem, mercanlar, çözel??
Hocam öncelikle araç nereden satın alınmışsa orayı tercih edebilirsiniz. Sonrasındaysa sizi güleryüzle kim karşılıyorsa ve açıklayıcı net bilgilerle sizi aydınlatıyorsa orayı tercih edin. (kişisel fikrim)

Burgaz39

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Halim Bozkurt
Araç
Opel astra j
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Edition plus
Model Yılı
2014
Merhaba arkadaşlar astra j 1.6 dizel aracım için lüleburgaz dan özel servis tavsiyesi alabilir miyim ? Aracım 100 bine geliyor. Yağ ve filtre değişimi yeterli olur mu genel olarak?

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Merhaba arkadaşlar astra j 1.6 dizel aracım için lüleburgaz dan özel servis tavsiyesi alabilir miyim ? Aracım 100 bine geliyor. Yağ ve filtre değişimi yeterli olur mu genel olarak?
Filtreler bosch - yağ motul 5w30 fe aldım internetten

Son düzenleme:

Burgaz39

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Halim Bozkurt
Araç
Opel astra j
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Edition plus
Model Yılı
2014
Filtreler bosch - yağ motul

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Filtreler bosch - yağ motul 5w30 fe aldım internetten
Trakyadan kimse yok mu?

Maskeka

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mehmet
Araç
Opel Astra J
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
Edition Plus
Model Yılı
2017
Arkadaşlar Merhaba; öncelikle cehaletimi maruz görün. geçen kasım ayında 2017 model 1.6 benzinli astra j edition plus aldım (ki eski aracım astra h 1.3 111.yıl dizeldi değiştirdiğime pişmanım belirtmeliyim) ve landirenzo yağlamalı lpg kiti takdırdım. aracım şu an 8800 km de. Şimdi benim merak ettiğim aracımın ilk periyodik bakımı 10000 demi yoksa 15000 demi? bide yetkili servis bakım ücretleri konusunda bilgisi olan varmı acaba? teşekkür ederim şimdiden.

Gönen

Kayıtlı Kullanıcı
Model Yılı
2017
İlk bakım astra dizel 1250tl.indirimli fiyatmış normal fiyatı 1400tl..ben zarar ederler diye pazarlık yapmadım. Birde öpmek için ayrı odaları varmış.yuhhh...sonuçta 3 filitre 4.5lt.yağ birde tıpa 😊😊😊

xxmertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mert Elma
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
1.6 Edition Plus
Model Yılı
2016
B
İlk bakım astra dizel 1250tl.indirimli fiyatmış normal fiyatı 1400tl..ben zarar ederler diye pazarlık yapmadım. Birde öpmek için ayrı odaları varmış.yuhhh...sonuçta 3 filitre 4.5lt.yağ birde tıpa 😊😊😊
Merhaba. Bende yeni Opelcilerdenim. 2016 edition plus 1.6. Bakım için servise mi gidilmeli sizce? Yoksa işçilik anlamında güvenilir bir ustaya götürmek de yeterli midir?

Ad Soyad
Murat gülcan
Araç
Opel astra j
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Sport
Model Yılı
2015
B

Merhaba. Bende yeni Opelcilerdenim. 2016 edition plus 1.6. Bakım için servise mi gidilmeli sizce? Yoksa işçilik anlamında güvenilir bir ustaya götürmek de yeterli midir?
Garantiniz devam ediyorsa veya devam etmesini istiyorsanız yetkili servis gitmeniz gerekir ama fiyatlar çok yüksek güvenilir opel ustası bulursanız özel servis tercih edersiniz arada 750 lira fark olur hemde aracınızın başında görerek parçaları değişir

xxmertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mert Elma
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
1.6 Edition Plus
Model Yılı
2016
B

Ve brc marka tüp için her 5 bin km’de ya
Garantiniz devam ediyorsa veya devam etmesini istiyorsanız yetkili servis gitmeniz gerekir ama fiyatlar çok yüksek güvenilir opel ustası bulursanız özel servis tercih edersiniz arada 750 lira fark olur hemde aracınızın başında görerek parçaları değişir
Gitmeyi düşündüğüm Opel servisinden ayrılıp kendi yerini açan ve piyasa istihbaratına bakılırsa oldukça güvenilir bir usta var. Zaten garantim ağuatos ortalarında bitiyor. Herkeste olduğu gibi gönlüm tabiiki servisten yana ama ciddi farklar olunca da insan geri çekilip düşünüyor. Zaten yakıt aldı başını gidiyor, ona yetişelim derken bir de bakıma afaki tutarlar verilirse yaşadığım keyif kendi adıma söyleyim ızdıraba dönüşebilir. İlginiz için çok teşekkür ederim🙏🏻

Ad Soyad
Murat gülcan
Araç
Opel astra j
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Sport
Model Yılı
2015
Ve brc marka tüp için her 5 bin km’de ya

Gitmeyi düşündüğüm Opel servisinden ayrılıp kendi yerini açan ve piyasa istihbaratına bakılırsa oldukça güvenilir bir usta var. Zaten garantim ağuatos ortalarında bitiyor. Herkeste olduğu gibi gönlüm tabiiki servisten yana ama ciddi farklar olunca da insan geri çekilip düşünüyor. Zaten yakıt aldı başını gidiyor, ona yetişelim derken bir de bakıma afaki tutarlar verilirse yaşadığım keyif kendi adıma söyleyim ızdıraba dönüşebilir. İlginiz için çok teşekkür ederim🙏🏻
Rica ederim tam tersi herkesin gönlü özel servislerden yana aracınızın yanındasınız taktıkları parçaları görüyorsunuz fiyatlar malum herşey gönlünüzce olsun inşallah fazla kafaya takmayın

xxmertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mert Elma
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
1.6 Edition Plus
Model Yılı
2016
Rica ederim tam tersi herkesin gönlü özel servislerden yana aracınızın yanındasınız taktıkları parçaları görüyorsunuz fiyatlar malum herşey gönlünüzce olsun inşallah fazla kafaya takmayın
Ben yeni aldım ya, servis sanki daha güvenilirmiş gibi bir algı var kafamda. Sanki özel serviste parça çalacaklarmış ya da bilerek yanlış yapacaklarmış gibi anlamsız panik yaşıyorum :) Bu 2.aracım ve önceki aracıma göre çağ atladım, hiç bişeye adapte olamadım :) güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim, bilmukabele. Taktıkça veya üstüne titredikçe sorunlar artıyor haklısınız dikkate alacam tavsiyenizi. Zaman ayırdığınız için tekrar teşekkür ederim🙏🏻

Ad Soyad
Murat gülcan
Araç
Opel astra j
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Sport
Model Yılı
2015
Ben yeni aldım ya, servis sanki daha güvenilirmiş gibi bir algı var kafamda. Sanki özel serviste parça çalacaklarmış ya da bilerek yanlış yapacaklarmış gibi anlamsız panik yaşıyorum :) Bu 2.aracım ve önceki aracıma göre çağ atladım, hiç bişeye adapte olamadım :) güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim, bilmukabele. Taktıkça veya üstüne titredikçe sorunlar artıyor haklısınız dikkate alacam tavsiyenizi. Zaman ayırdığınız için tekrar teşekkür ederim🙏🏻
İyi geceler opel forum ailesine hoşgeldiniz

tayfux

VIP Üye
Ad Soyad
Tayfun A.
Araç
2012 Opel Astra H cdti
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
essential comfort
Model Yılı
2012
garanti bitine kadar bakımlar baya pahalı oluyor ama bazen o garanti çok işe yarayabiliyor. özellikle dizel yada otomatik araçlarda şahsen garantisini bozmak istemem. benim aracım full servis bakımlı ve bunun birkaç kez yararını gördüm. iyi niyet garantisinden yararlandım. aracımın 5 senesi dolduğu için şu anda çok uyguna bakımını yetkili serviste yaptırıyorum ve memnunum.
bazen araçta bir sıkıntı olduğunda anahtarı önlerine koyuyorum ve bu arabanın kaputunu sadece siz açtınız ve şimdi de sorunu çözün diyebiliyorum.

xxmertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Mert Elma
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
1.6 Edition Plus
Model Yılı
2016
Sanmıyorum.Böyle şeyi de ilk defa duydum. Yetkili servislere o zaman çoğu gitmez.
Arkadaşlar Merhaba; öncelikle cehaletimi maruz görün. geçen kasım ayında 2017 model 1.6 benzinli astra j edition plus aldım (ki eski aracım astra h 1.3 111.yıl dizeldi değiştirdiğime pişmanım belirtmeliyim) ve landirenzo yağlamalı lpg kiti takdırdım. aracım şu an 8800 km de. Şimdi benim merak ettiğim aracımın ilk periyodik bakımı 10000 demi yoksa 15000 demi? bide yetkili servis bakım ücretleri konusunda bilgisi olan varmı acaba? teşekkür ederim şimdiden.
İyi geceler opel forum ailesine hoşgeldiniz
Çok teşekkür ederim, hoşbuldum😊