Arabam Sabahlari çok Zor çalişiyor...

musluk85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selam..Sorunum arabamın sabahları çok zor çalışması.10. marşta bile zorlamasam almıcak.Benzin pompasından olabilir mi?Yoksa büyük bi problemmi?

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Arabanın modeli , km si , yakıt türü falan nedir ?

speedy_forever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
antifriz koydun mu?alakasız bısey ama sadece onu sorıyım sana..banada antifriz koymadan once onu söledıler..sorunun baska bısey olabılır arkdsm...bılmedıgım bısey hakkında konusmam yanlıs olur...

musluk85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba 2004 astra h 31000 benzinli.Antifirizine bakmadım ama antifirizden olduğunu sanmıyorum.Bu arada sadece sabahları değil bazen bi yere parkediyorum 4-5 saat sonra yine zor çalışıyor.1 hafta önceye kadar yoktu.

soneryen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
musluk85' Alıntı:
araba 2004 astra h 31000 benzinli.Antifirizine bakmadım ama antifirizden olduğunu sanmıyorum.Bu arada sadece sabahları değil bazen bi yere parkediyorum 4-5 saat sonra yine zor çalışıyor.1 hafta önceye kadar yoktu.

Abi antifirizle ne alakası var ? Bu gibi durumda ilk önce aküye bakılır. Eğer akü sağlamsa, kutup başları gevşemiş olabilir veya oksit yapmış olabilir. Oda değilse şarj dinamosuna bakılır. Onda da problem yoksa, bujilerin değiştirilmesi, enjektörlerin temizlenmesi, benzin filitresinin değiştirilmesinde fayda var diye düşünüyorum. Tabi ki burada başka yorumlarıda olan arkadaşlarda olabilir.

musluk85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok zaten antifirizle alakası yok dedim.Arkadaş olabilir demişte ondan..aküyü yeni değiştirdim daha.servisin yolu göründü yine..

sismik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aküyü bi ölçtür bence . Bir de şarj dinamosuna baktır arkadaşım

astroid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soneryen' Alıntı:
Abi antifirizle ne alakası var ? Bu gibi durumda ilk önce aküye bakılır. Eğer akü sağlamsa, kutup başları gevşemiş olabilir veya oksit yapmış olabilir. Oda değilse şarj dinamosuna bakılır. Onda da problem yoksa, bujilerin değiştirilmesi, enjektörlerin temizlenmesi, benzin filitresinin değiştirilmesinde fayda var diye düşünüyorum. Tabi ki burada başka yorumlarıda olan arkadaşlarda olabilir.
ekleyecek fazla bişey yok bence, sadece soğuk havalarda yapıyorsa bu derdi ve akün yeniyse; şarjını ölçtür, sonraki adımlar kendiliğinden gelecek bence:rolleyes:

musluk85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün egr valfini temizlettim bakalım nolcak???genelde ondan oluyomuş.Bu arada lpg takılı değil...