yüzük...

kadett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yahu bunlar gerçek olursa şu günümüzde ne olur
amanınnnnnnn

muzzy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi buna söleyecek tek sözüm var saçmalık yüzüklerin efendisini tarihçesini ve geri kalan kitaplarını okumuolar sonrada böle saçma sapan yorum yapıolar aklına esen yorum yapıo bu kadar saçmalık olmaz yani adam bu kitabı türklere karşı yazmış olsa önceki kitaplarında da böle olaylar olurdu ama saçmalık bu adamlar silmerillion adlı kitabı okumamışa benzio valla çok sinirlendim yaaa her kafasına esen saçma sapan yorum yapıo bu adamların yazdıkları saçmalık

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muzy muhtemelen haklısında böle boş şeylere bu kadar kızmamalısın bence kızcak çok daha önemli şeyler var unutursun zaten bir kaç seneye dert etme yani bu kadar.

muzzy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi yok yani uğraşacak başka bi şey bulamıolar sanki yaaa nie bununla uğraşıolar benim hobitlerime laf söliyorlar yaaa:D tabii Ainur'a bi şey diemiolar Melkor'a bi şey diemiolar Manwe'ye bi şey diemiolar çünkü onları bilmiolar bilselerde diemezler zaten

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muzzy' Alıntı:
abi yok yani uğraşacak başka bi şey bulamıolar sanki yaaa nie bununla uğraşıolar benim hobitlerime laf söliyorlar yaaa:D tabii Ainur'a bi şey diemiolar Melkor'a bi şey diemiolar Manwe'ye bi şey diemiolar çünkü onları bilmiolar bilselerde diemezler zaten

:D

barcha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muzzy' Alıntı:

muzzy şimdi ne alakası var ainurla melkorla bu teorilerin.. ungoliant yesin seni.. :D

John Ronald Reuel Tolkien dediğimiz adam kendine bir dünya kurmuş, sayfalar dolusu hikayeler yazmış bu dünya ile ilgili.. kendince ırklar yaratıklar hayal etmiş ve bunların hepsine isimler koymuş, Forgetten Realms için onlarca dil üretmiş.. Bunların hepsi içinde biryerlerden esinlenmesinden doğal bir durum yok.. kaldıki Türklerle Osmanlılarla benzerlikler daha önce benimde dikkatimi çekti ama burda yazılanların hepsi gerçeği yansıtmıyor.. O yüzden sinirlenme sen takma bu kadar emi.. :rolleyes:

muzzy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewt abi bu açıklamanla çok doğru bi gerçeği anlatmış oldunki bende bugün diecektim o zaman elfler de müslüman die ama demiom hani ilk gelenler onlar yaa ama ilk yaratılanlar ise cücelerdir:D abi beni de ungoliant yemesin yaaa bak Talkas yiyebilir böylece diğer taraftaki saraylara gidebilirim:D