hava yastığı lambası

vecba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de 2001 vectra b 1.6 comfort var...henüz 78.000 km. de..hava yastığı lambası ilk yandığında ön sol koltuk altındaki temassızlıktan kaynaklandığı söylendi ve sorun giderildi...1 ay sonra lamba yine yandı...yine bilgisayardan bakıldı ve sol kapı içindeki sensörün arızalandığı söylendi ve arıza silindi ama sensör değişmedi ancak lamba yine söndü ve 1 ay kadar hiç yanmadı...şimdi yine yanıyor ve bu sefer de opanda bu araçta 6 tane sensör olduğu, herhangi birinin arıza yapmış olabileceği söylendi...bu konuda özel servisten ve opan dan istediğim ilgiyi göremedim....bu konuda ankara içinde bana yardımcı olacak bildiğiniz bir yer var mı?

tnng yln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardesim Aynisi Benim Basimada Geldi Bendede 2001 Model Vectra Vardi O Lamba Sanki Bana Asik Olmusutu Kendini Ikide Bi Gosteriyodu Artik Bunalima Girdim Opel Ates Ordu Da Aracimin Koltuklari Soktuler Ve Sensorlerin Degismesine Bile Gerek Kalmadan Yapildi Ustadan Ustaya Vark Ediyo Bea Ve 3 Sene Boyunda O Lambayi Goremedim Allah Razi Olsun Daha Ne Diyelim....

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım,
Vectra-B lerde kroniktir bu.

Bu konuda dikkat etmen gereken hususlar var.

1. Kesinlikle kontak anahtarı açıkken koltukların ayarlarıyla oynama.
2. koltukların ayarlarıyla kontak kapalı olsa bile çok sert hamle yapma,
3. Çok sert çukurlardan geçerken bile yanabilir, dikkatli olmalısın

En iyi çözümü, Koltuklardaki soketlerin lehimlenmesi.
koltuğu oynatırken veya çukurdan geçerken vs. anlık bir temazsızlık beyine arıza olarak gidiyor ve AIRBAG lambası yanıyor.

Sol kapıdaki müşür benim başıma hiç gelmedi ama onda arıza olması da muhtemeldir.

Onu değiştirt ve koltuklardaki soketleri düzgün bir şekilde lehimletirsen sorunun kalmayacaktır diye tahmin ediyorum.

Ustalarımız da seni daha iyi bilgilendirebilir.
Ankaradaki arkadaşların onerdiği iyi bir serviste bu işlemi yaptırabilirsin. çok büyük bir maliyeti de olacağını sanmıyorum...

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece vectra larda degil astra G lerde de var ozellikle tek kapı araclar da on koltuk mekanizmasının surekli hareket etmesinden meydana geliyor surucu yolcu veya yan hava yastıkları fişek dirençlerinin yuksek olması sebebiyle yanıyor kalıcı cozum 1 saatlik işçilik ile mumkun Ankara Sasmaz 8.cad 31 sok no:9 Yazıcıoglu opelde yaptırabilirsin 312 278 20 49 Olgun Usta

vecba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler...hava yastığı lambası ilk yandığında özellikle kontak açıkken koltuğu ayarlamamam konusunda ustam beni uyardı ve ben o uyarıya uydum ancak lamba çok hassas dediğiniz gibi..sürekli yanıyor ve beni sinir ediyor...bir de yazıcıoğlu opel'i deneyeyim...sonucu yazarım...tekrar teşekkürler...

gokalp AKİN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sürücü veya yolcu koltuğunu araç calışıyorken hareket ettirdiğinizde airbag beynine sinyal gidiyor arızada airbeg de fazla basınc die çıkıyor makinada ozaten vectra nın temel sorunu

gTUNerkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önceden airbekmi varmış.opelciler ne rahattı şimdi ise ustaya getiriyon ya yapamıyor ya yapınca daha eve gitmeden arıza tekrar oluyor.adam hasta oluyor ya.adamı arabasındanda sotuyolar.

Körmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar size hava yastığı konusunda bir şey sormak istiyorum. Geçenlerde bir abimiz 2005 cheroke jip ile arkadan bir dolmuşa çarpmış ve sürücü yaralanmış bunun en büyük sebebinin airbag'in açılmamasını gösterdi bana bende merakla neden açılmadığını sordum o da kemer takılı değilken airbag çalışmıyormuş dedi. Bu doğrumu? Çünkü benim pek emniyet kemeri alışkanlığım yok!

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Körmen' Alıntı:
Arkadaşlar size hava yastığı konusunda bir şey sormak istiyorum. Geçenlerde bir abimiz 2005 cheroke jip ile arkadan bir dolmuşa çarpmış ve sürücü yaralanmış bunun en büyük sebebinin airbag'in açılmamasını gösterdi bana bende merakla neden açılmadığını sordum o da kemer takılı değilken airbag çalışmıyormuş dedi. Bu doğrumu? Çünkü benim pek emniyet kemeri alışkanlığım yok!

Evet doğru ! Bununla ilgili olarak bir çok kaza raporu var