Terlikle araba kullanmayın uyarısı !!

barcha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trafik yetkilileri, bazı sürücülerin çıplak ayakla veya terlikle araç kullanıldıklarına dikkat çekerek, bunun son derece sakıncalı olduğunu söyleyerek. sürücüleri uyardılar...

30750dw6.jpg

Bursa Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Aydın Balkanlı, diğer ülkelerin tersine Türkiye'de yük ve yolcu taşımacılığının yüzde 95'inin karayoluyla gerçekleştirildiğini söyledi.
Geçen yıl 12 milyon olan araç sayısının bu yılın ilk 6 aylık döneminde 13 milyona ulaştığını belirten Balkanlı, "Sürücü ve araç sayısındaki artışa rağmen karayollarındaki iyileştirmenin aynı paralelde olmayışına insanlarımızın hataları da eklenince maalesef üzücü olaylar meydana gelmektedir" dedi.
Balkanlı, yapılan istatistiklerde Türkiye'de meydana gelen trafik kazalarının yüzde 97'sinin insan hatalarından kaynaklandığının belirlendiğini vurguladı.
Yaz dönemiyle birlikte insanların sık sık seyahat etmelerinin trafiği daha da yoğunlaştırdığını anlatan Balkanlı, bu çerçevede sürücülerin her zamankinden daha dikkatli olmaları ve trafik kurallarına harfiyen uymaları gerektiğini bildirdi.
Sürücülerin yolculukları boyunca aşırı hız yapmamaları, süratlerini yol, hava ve trafik durumuna göre ayarlamalarının büyük önem taşıdığına işaret eden Balkanlı, şöyle konuştu: "Sürücüler, araçlarına bindikleri andan itibaren gidilecek yerin uzak veya yakın olmasına bakılmaksızın mutlaka emniyet kemerlerini takmalılar. Yorgun ve uykusuz araç kullanılmamalı, kendilerini yorgun hissettiklerinde mutlaka dinlenmeliler. Hatalı ve tehlikeli şerit değiştirilmemeli, trafik işaret ve işaretçilerine uyulmalı.
Yol yapımı ve bakım çalışması yürütülen yerlerde yavaş seyredilmeli, gündüz yolculuklarında bile diğer sürücüler tarafından fark edilmek için aracın farları yakılmalıdır. Yola çıkmadan önce araçların bakımları yaptırılmalıdır. Bunun yanı sıra araç kullanırken pedalların hissedilmesi ve güvenlik bir sürüş için çıplak ayakla veya terlikle araç kullanılmamalı, hafif ve rahat ayakkabı tercih edilmelidir."

kaynak: aa

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben özellikle yaz mevsiminde uzun yolda hep çığlak ayakla kullanırım:(

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
heheheh, bi de tek ayağını camdan çıkartanlar var, çorap hava alıyor :)

barcha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede çıplak ayak çok zevkli oluyor ama sakıncalıymış.. :) engin o konuya hiç değinme bile.. :D

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende kullanırım cıplak ayakla ilk başlarda istop ettiriodum beceremiodum ama alıştım yıh yıh yıh

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben çorapsız ayakkabı giyiyorum buda tehlikeli olurmu ayak kokusu haricinde :D

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben ilk kazamı orta sona giderken ıslak ayak+terlik kombinasyonu sayesinde yapmıştım.Terlik ayağımdan kayıp gaz+fren+debriyaj Allah ne verdiyse o panikle basıp bahçe duvarına girmiştim...

JOCCO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabada ayakkabılık var. arabaya binerken değiştiriyorum ayakkabıları , öyle kullanıyorum...

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
skyeye' Alıntı:
Ben ilk kazamı orta sona giderken ıslak ayak+terlik kombinasyonu sayesinde yapmıştım.Terlik ayağımdan kayıp gaz+fren+debriyaj Allah ne verdiyse o panikle basıp bahçe duvarına girmiştim...

heheh geçmiş olsun erman :}