Zafira için LPG uygulaması

voolee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
Aranıza yeni katıldım, nette yardım ararken kendimi burada buldum. Gerçekten çok beğendim.

:help:
Benim sıkıntım yeni aldığım Opel Zafira ile ilgili. Dizel almayı düşünüyordum ama verigiyi görünce vazgeçtim. Şimdi 2004 model 1.6 Comfort bi Zafira aldım. LPG taktırmak istiyorum ama 7 kişilik olduğu için yer sorunu var. Bir arkadaşım yedek lastiğin yerine takıldığını söyledi, açıkta olduğu için pek güvenemedim, kullanan arkadaşlar varsa yardım rica ediyorum.
Birde Opel'in Zafiralar için 15 Lt. benzin 45 Lt. Lpg alabilen yakıt tankı ürettiğini duydum ama henüz soruşturmadın bunun ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa yardım rica ediyorum.

Şimdiden teşekkürler...

volkanx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanx.tr.cx
isterseniz önce kendiniz üye arşivi bölümünde tanıtın daha sonra zaten herkes yardımcı olacaktır,yoksa kimse mesajınıza cevap yazmaz...

voolee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kusura bakmayın işyerindeyim yoğunluk arasında kuralları okumadım.

volkanx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanx.tr.cx
evet şimdi olmuş,teşekkürler.Öncelikle arabanız hayırlı olsun opelin en sevdiğim modellerindendir.lpg konusuna gelince aracınıza stepne yerine monte edilen "simit tüp" ler var onları uygulatabilirsiniz,hem yerden avantajınız olur hemde bagajda görüntü kirliliği olmaz.Bu simit tanklar dediğiniz gibi 45 lt ye kadar alıyor. Ayrıca açıkta olmasının herhangi bir tehlikesi olcağını sanmıyorum çünkü kaliteli bir simit tank tse belgelidir ve bilmem kaç derecelere basınçlara kadar test ediliyor.Diğer bahsettiğiniz tank çeşidini ilk defa sizden duyuyorum eğer gerçekten varsa ve görme şansınız varsa tabiki onu taktırın diycem ama sizin arabanızda zaten bir benzin deposu mevcut neden tekrardan benzin deposunna ihtiyaç duyasınız ki?? son olarak eğer simit tank a güvenemiyorsanız silindir tipli tanklar var bagaj içine uygulanan bunların küçük olanları da mevcut ,onlarda aşağı yukarı 40 lt civarı lpg alıoyr ve yer kaplamıyor fazla bagajda bence bikaç yere gidin ve araştırın derim...

voolee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
45 lt. LPG, 15 lt. benzin için tank dediğim aracın şuandaki deposunun yerine monte ediliyomuş. Avrupada kullanımdaymış sanırım.

X18XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin deposu ile birleşik lpg deposunu muayenede geçirmiyolar çok sorun çıkıyo, en güzeli simit tüp olur.

volkanx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanx.tr.cx
zaten çok riskli bi iş çünkü aracın kendi deposunu sökecekler falan büssürü iş açar başına neticede burası avrupa değil en güzel simit veya 40 lık silindir tank olur..

tnng yln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Arkadasim Muayenede Cok Sorunlu Oluyor Mus Bende Derim Ki Simit Tup Taktiri Ver Kesinle Acikta Kalmasinin Sorun Olmaz Senin Sasinden Ddaha Dayaniklidir Tup Deposu Ben Derim Ki O Modele Sirali Tup Taktir Model Olarak Voltran Varmis Onlar Iyimis Suda Bir Gercek Aracinda Performans Dusuklugu Kaybi Olacak Ve Sunu Da Biliyorum Ve Gordum Belilrli Bir Sene Sonunda Aracinda Motor Tamamen Ozelligini Kaybedek Ve Yanma Odalarinda Kurumlasmalar Baslayacak Arac Artik Duzuensiz Calsisacak Ve Motorun Komple Elden Gecnmesi Lazim Bunu Da Goz Onune Al Derim Insallah Dediklerimin Yayrari Olur Hayirli Forumlar..

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum bence brc sequent 24 taktır simit depon olsun bu depolar sahiden çoook saglam yanlız tse ve tuv standartlarına uymak kosuluyla

bizim tankın markası saka (kesinlikle tüccarı falan degilim) dogu avrupa hollanda vs ye ihracat yapıyormuş

senin benzin depolu tankları biz de arastırmıstık ama bulamadık hemde ankarada