Göstergede çıkan F işaretinin anlamı ?

Bulent Oral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar
Sabah her zamanki gibi aracımı çalıştırmak için kontağı açtığımda göstergene N harfi yazarken bu sefer yanıp sönen F harfi çıktı ve marşta tık yok. Tüm göstergeler çalışıyor yani faal. Bu F nin anlamı nedir?
Bu arada arac Opel Corsa eco triptonic şansıman

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç f ikazı verirse çalışmaz marş basmaz zaten .yanıltmasın sizi.

Bulent Oral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkili servis çekici ile gelip aldı. Bu gün de yetkili servis arayıp F harfi nin çıktığına göre şanzıman da bir sorun olabileceği söylendi. Bakalım masraf ne kadar çıkacak:(

kayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
F=> Fail
yani beyinde elektronik bi arıza var..
Geçmiş olsun garantin varsa sorun olmaz ama garanti yoksa biraz agır gelebilir..

Bulent Oral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyvah ki eyvah o zaman:( Garanti kapsamında değil arac. 2003 model zaten. Aldığımda fiyatı yüksekti şimdi ise yerlerde sürünüyor fiyatı. Birde yüksek bir meblağ çıkarsa soğuduğum bu arabadan hepten soğurum artık. Offf Of

Bulent Oral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Az önce servis aradı. Sorun beyinde değilmiş. Debriyaj baskı balataları bitmiş. Söylediğine göre sorun bundan ibaretmiş. herşey dahil 700 ytl ücret söylediler. Eğer bu kadar ise buna da şükür. Otomatik vites olduğu için debriyaj baskı balatalarının çabuk bittiğini biliyorum 1 yıl önceki bakımda değiştirelimmi diye sormuşlardı. Düşünün o değiştirmek istedikleri parça beni bir yıl idare etti :)

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Bulent Oral' Alıntı:
Az önce servis aradı. Sorun beyinde değilmiş. Debriyaj baskı balataları bitmiş. Söylediğine göre sorun bundan ibaretmiş. herşey dahil 700 ytl ücret söylediler. Eğer bu kadar ise buna da şükür. Otomatik vites olduğu için debriyaj baskı balatalarının çabuk bittiğini biliyorum 1 yıl önceki bakımda değiştirelimmi diye sormuşlardı. Düşünün o değiştirmek istedikleri parça beni bir yıl idare etti :)
şimdi otmatik vites araç da debriyaj baskı balata yokki dikkatli ol arkadaşımm konvektör vardır yağ ile hareket eder araç ama esaytronic ise araç o zaman tamam.

imagoodman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en ıyısı manuel:good: opellerde yıne ıyı...peugeot larda tam bı bela otomatık sanzuman