Arıza ışığı beni Arıza ediyor...

mustafagokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2004 model Corsa 1.3 Cdti easytronic kullanıcısıyım.

Yaklaşık 2 aydır, devamlı olarak, Trakya otobanını kullandığım için ve haftasonları kilit bir durumda olduğu için arabam ortalama 50 km de bir arıza ışığı yakıyor.Araba yı kapatıp tekrar çalıştırınca ışık sönmüş oluyor ama 50 km içinde tekrarlıyor. ( yani çok ani hızlanıp, ani frenlemelerden sonra olduğunu sanıyorum. )

Şehiriçi trafiğinde gün içinde 20 km lik mesafede çalıştığım için, bide yolların açık olmasından mıdır nedir pek ivmelenme olmadığından sanıyorum bu sorunu yaşamıyorum...

Acaba Easytronic vites olduğu için mi bu sorunu yaşıyorum...

Aynı sorunu yaşayan yada sorunuma verecek cevabı olan arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum...

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanıyorum oksijen sensörü ile ilgili bir sorun o. kirlendiği zaman bende de yapıyordu.

mustafagokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mtnplus teşekkür ediyorum, sende de sadece ani ivmelenmelerde mi yapıyordu bu sorunu, yani belli bir sorun varsa devamlı yapması gerekmez mi ?

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende ara da sırada yapıyordu kalkıştan sonra filan oluyordu kontağı aç kapa yapınca gidiyordu oksijen sensörünü değiştirdiler bir daha yanmadı arıza ışığı .

not. benimki vectra b benzinli.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
yorum yapmak yanlış olur en iyisi tech 2 cihazı ile servisde kontrol edilmesi gerekir.

bkaraman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede 2004 1.3 cdti var benimkide ara sıra trafikte giderken stop ediyor rezil ediyor beni, yeni 30,000 bakımdan çıktı hiçbir sorunu yok mazotlada alakasının olmadığını düşünüyorum tanıdık bp istasyonundan alıyorum anlamıyorum neden böyle yapıyor

corsa_tolga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun düz vites olmasına rağmen bende de yapıyor ani manevralarda olması benimde dikkatii çekti koltuğun altında ki soketlerin oynamasından kaynaklandığını solemişlerdi bana hemen hemen birçok corsa kullanıcısı(corsa-c)bundan şikayet ediyor

arifba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa_tolga' Alıntı:
aynı sorun düz vites olmasına rağmen bende de yapıyor ani manevralarda olması benimde dikkatii çekti koltuğun altında ki soketlerin oynamasından kaynaklandığını solemişlerdi bana hemen hemen birçok corsa kullanıcısı(corsa-c)bundan şikayet ediyor
bende de aynı sorun var sert bir şekilde çukura falan girince airbag ışığı yanıyor korna falan susuyor..biraz koltuğu kurcalıyınca düzeliyor..

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa c lere genelde bir sürü sorun var... sorunsuz corsa c görmedim şimdiye kadar