Arıza ışığı beni Arıza ediyor...

navarch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim de bi uzun yol esnasında yanmıştı arıza ışığı..140-150 ortalama hızla gidiyordum.tec2 yle muayene ettirdim,oksijen sensörü ya da devresiyle ilgili bi problemdi,yaptırmadan ışığı söndürdüm,4 aydır biniyorum tekrar yanmadı,bi sorun da yok gibi..

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zenon taktıran arkadaşım sana bir tavsiyede bulunayım.corsa c lerde elektrik donanımı can bas veri sistemiyle çalışır.bu tesisat ön tampon demiri içindende geciyor. senin araca bu kiti takan arkadaşlarla konuş. yüksek gerilim kablolarını parazit yapmamaları için izole etsinler birdaha olaz bilgin olsun

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar corsa c Z13DT motorlarında yazılımdan kaynaklanan bir hata var seyir haliinde p1612vep1613 arıza ikazını yakar .bu problem yeni versiyon yüklenerek giderilir. 2 ci problem ise po4oo arızası ve kesiklik nedeni ve araçta stop etme problemi.bununlada ilgili olarak yinee yani yazılım yükleniyor ve egr valfi temizleniyor
3ise esyronik vitesli z13dt ARAÇLARDA İVMELENMENİNN az olması. bunuda cözmek için araçınızın rölannti devrini 900d/dk yükseltilmesi gerek ozaman araçta ki farkı göreceksiniz
saygılarımla

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
xenon' Alıntı:
bende xenon taktım corsa ma , farları yaktığımda abs lambası 3-4 saniye kadar yanıp sönüyor seyir halindeyken kilometre aniden düşüp kalkıyor.balanslardan dediler balanslarıda uzaklastırdık arabanın beynının önünden hala yapıyor.acayip sogudum xenon muhabbetinden.corsa c kullanıcıları xenon yaptırıpta farlarına böyle bi arızayla karsılasan warmı?:( :( :( :(
slm araç kaç model ve kaç motor cevap yazarsan sana bu konu hakkında bigi veririm arkadaşımm ok
yoksa 1.7 dt mi

xenon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tansugurler' Alıntı:
slm araç kaç model ve kaç motor cevap yazarsan sana bu konu hakkında bigi veririm arkadaşımm ok
yoksa 1.7 dt mi

arac corsa c 2005 model 1,3 cdti njoy spor paketli..arkadasım yardımcı olursan cok ii olur.valla soğudum bu xenon muhabbetinden o kadarda masraf yaptım başıma gelene bak;hersey için tesekkürler!

hkn bcr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben arabamı alalı 4 ay 2001 corsa clup aldım 20 km sonra arıza ışığı yandı uyanıklar ışığı söndürüp bana yedirmişler hemde tanıdık vasıtasıyla fuzul oto dan aldım özel servise gittim valf çıkışı kurumlanmış dediler150ytl 2gün sonra yine yandı adam busefer cıhazın beyninde yazılım hatası var yazılım yenilenecek dedi benimde beynim döndü adamla papaz olduk ordan boynu bükük ayrıldm sonra kendim araştırma yaptım debimetre dediler hava filitresinin çıkışında 150ytl bunu kendim deyiştim yine hava gazı şimdide egzost sensörü diyorlar bende elletmiyorum buda dreksiyon kutusunun işine benziycek ustalardan şikayetçiyim hepsi löpçü ama arabamı yinede seviyorum

haydarman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar, kusura bakmayın, daha yeni araba kullanmaya başladım, Ben de yeni corsa 1.3 cdti easytronic aldım, araba konusunda cahilliğime verin, sizin arıza ışığı dediğiniz şey, akü işaretinin altındaki ünlem işareti mi yoksa? bir de kısa far açık ikaz lambası varmı bu araçta? uzun far için var ama kısa far için yok gibi sanki? teşekkürler....

xenon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tansugurler' Alıntı:
yoksa 1.7 dt mi

arkadasım cevabını bekliyorum...:help: :help: :help:

tnng yln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Vallahi Bana Kalirsa Hersey Olabilir Diye Dusunuyorum Aracini En Once Teck 2 Cihazin'da Bakmak Lazim Tansugurler Arkadasimlada Bu Konuda Hem Fikiriz Ne Dersek Yanlis Olur Arkadasim En Yakin Opel Servisinde Bir Kontrol Yapilirsa Daha Rahat Olur.. Hayirli Forumlar