Yaşasın yeni Kral!

nfrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fernando Alonso... Brezilya’ya 10 puan önde gelen İspanyol pilot, Interlagos pistinde şampiyonluğunu elde etti.
:alkis: :alkis: :alkis:
alonso_kupa2310.jpg

Üst üste ikinci kez
Brezilya’da dün karnaval gibi bir yarış koşuldu. Interlagos Pisti’ne 10 puan önde gelen Renault pilotu Fernando Alonso, dördüncü başladığı yarışı ikinci sırada tamamlayarak üstüste ikinci kez dünya şampiyonluğunu elde etti. Üstüste iki kez şampiyonluğa ulaşan en genç şampiyon olan Fernando Alonso tarihe geçti. ‘Renault’yu değil kendimi düşünüyorum ve fazla riske girmeyeceğim’ diyen genç pilot topladığı 8 puanla takımlar şampiyonasında da Renault’ya büyük katkıda bulundu. Renault, Ferrari’nin önünde tutunmayı başardı ve markalarda da şampiyon oldu.

Senna’dan Massa’ya
Ayrton Senna’dan sonra Brezilya’da kazanan ilk Brezilyalı pilot olan Felipe Massa da büyük sevinç yaşadı. Brezilya bayrağının renginden oluşan kıyafetiyle ilgi çeken Sambacı, İstanbul’dan sonra ikinci kez Grand Prix zaferi yaşadı. Yarış sonunda bir açıklama yapan Alonso, “Schumacher varken şampiyon olmak, o yokken mutlu sona ulaşmaktan çok önemli. Onunla birlikte yarışmak büyük bir keyifti. Umarım gelecek, Michael’a mutluluklar getirir” diye konuştu. Renault ile son yarışına çıkan Fernando Alonso gelecek yıl McLaren Mercedes için piste çıkacak.

Pilotlar Sıralaması:
1. Fernando Alonso (İspanya) Renault 134 puan:good: :rock
2. Michael Schumacher (Almanya) Ferrari 121:D
3. Felipe Massa (Brezilya) Ferrari 80:pon:
4. Giancarlo Fisichella (İtalya) Renault 72;)
5. Kimi Raikkonen (Finlandiya) McLaren 65:hıh:
6. Jenson Button (İngiltere) Honda 56:sorry:
7. Rubens Barrichello (Brezilya) Honda 30:help:
8. Juan Pablo Montoya (Kolombiya) 26
9. Nick Heidfeld (Almanya) BMW Sauber 23
10.Ralf Schumacher (Germany) Toyota 20
11.Pedro de la Rosa (İspanya) McLaren 19
12.Jarno Trulli (İtalya) Toyota 15
13.David Coulthard (İngiltere) Red Bull 14
14.Mark Webber (Avustralya) Williams 7
15.Jacques Villeneuve (Kanada) BMW Sauber 7
16.Robert Kubica (Polonya) BMW Sauber 6
17.Nico Rosberg (Almanya) Williams 4
18.Christian Klien (Avusturya) Red Bull 2
19.Vitantonio Liuzzi (İtalya) Toro Rosso 1

Markalar Sıralaması:
1. Renault 206
2. Ferrari 201
3. McLaren - Mercedes 110
4. Honda 86
5. BMW Sauber 36
6. Toyota 35
7. RedBull - Ferrari 16
8. Williams - Cosworth 11
9. Toro Rosso - Cosworth 1

Brezilya Grand Prix’si sonuçları
1. Massa Ferrari
2. Alonso Renault
3. Button Honda
4. M.Schumacher Ferrari
5. Raikkonen McLaren
6. Fisichella Renault
7. Barrichello Honda
8. de la Rosa McLaren

barcha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yesinler öyle kralı.. görücek bu sene, altında renault yok artık,
YENİ KRAL FERRARİLİ RAIKKONEN..

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Kazanmasının tek nedeni arabasının problemsiz olması,diğerlerinin-özellikle de ferrarinin problem yaşaması ona yaradı ve bedava bir şampiyonluk kazandı.Son 2 yarışta yarışmadı bile nerdeyse,en hızlı pilot da değildi.Hızlı degildi ama şampiyon oldu,nedeni arabasının problemsiz olması.Sezon basında otomobiliyle problem yasayan ferarri sezon ortasında 'bitti' derken geriden geldi ve kapattı arayı,hatta geçti de denilebilir.Takımıyla kötü,sporuna saygısı olmayan,insanlara laf atarak iş yapıldığını düşünen bir pilot kuyrugu sıkısınca ne yapacagını bilemedi.son iki yarısta da ferrariler hızlıydı,acıkca ortadaydı.Ama birinciliğe oynayamayacak bir performansla sampiyon oldu.Acaba içi ne kadar rahat merak ediyorum,hiç mi içinden ''ferrariler sorun yaşamasaydı işim bitmişti'' diye gecirmiyor acaba.İnsani olarak zaten tartısılmaz ama pilotaj olarak da schumacher olamayacak.Zaten resmen sogudum f1'den bundan sonra denk gelirsem bakarım...

nfrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Experience' Alıntı:
Kazanmasının tek nedeni arabasının problemsiz olması,diğerlerinin-özellikle de ferrarinin problem yaşaması ona yaradı ve bedava bir şampiyonluk kazandı.Son 2 yarışta yarışmadı bile nerdeyse,en hızlı pilot da değildi.Hızlı degildi ama şampiyon oldu,nedeni arabasının problemsiz olması.Sezon basında otomobiliyle problem yasayan ferarri sezon ortasında 'bitti' derken geriden geldi ve kapattı arayı,hatta geçti de denilebilir.Takımıyla kötü,sporuna saygısı olmayan,insanlara laf atarak iş yapıldığını düşünen bir pilot kuyrugu sıkısınca ne yapacagını bilemedi.son iki yarısta da ferrariler hızlıydı,acıkca ortadaydı.Ama birinciliğe oynayamayacak bir performansla sampiyon oldu.Acaba içi ne kadar rahat merak ediyorum,hiç mi içinden ''ferrariler sorun yaşamasaydı işim bitmişti'' diye gecirmiyor acaba.İnsani olarak zaten tartısılmaz ama pilotaj olarak da schumacher olamayacak.Zaten resmen sogudum f1'den bundan sonra denk gelirsem bakarım...

bende soğudum aynen senin gibi :(
umarım çekişmeli yarışlar bizi tekrar bağlar seneye...

Sselim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
koyu bir reno taraftarıyım,,,
alonsoyuda severim,,,
kendisini tebrik ediyorum çok güzel şeyler başardı,,,
ama artık benim için kendisi rakip,,,
yeni dönemi bekliyeceğiz artık,,,
renonun bir atak yapması lazım,,,
yoksa hiç iyi olmaz,,,

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Experience' Alıntı:

aynen katılıyorum.

IceBreaker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Experience' Alıntı:
doğru söze ne denir:good:

cemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Balonso işte shumi yi sevmem ama bu sezon şampiyonluğu hak etmişti böyle bitirmemeliydi .