Inekler Ne Işe Yarar?

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Ziraat Fakultelerinde süt kürsüsü baskani oluyor. Adam Profesor olmus. Niye olmus? Sütu incelemis. Nasil daha iyi verim elde edilir, nasil daha iyi yogurt ve peynir yapilir diye arastirmalar yapmis. Bu adam sutu yapamiyor sadece inceliyor. Ve bu adam profesor olmus. Peki bizim damdaki inek, sutu yapiyor. Halbuki kimse kendisine profesorluk vermiyor. Sutu inceleyen profesor olursa sutu yapanin dekan filan olmasi lazim gelmez mi? Eger butun olaylara sadece madde itibariyle bakarsak boyle olmaz mi?

Necmi abiye bir gun demisler ki abi hep inekten misaller veriyorsun. Necmi abi de 'e kardesim Kur'an'da da en uzun sure 'Bakara' suresi degil mi?' demis

Bir de Sener beyden inekli bir sohbet

Ticaret lisesinde muhasebe dersine girecektim. Ilk derste dedim ki dersimiz muhasebe. Ilk ders nefis muhasebesi. Ve tahtaya sunu yazdim. Insan = Inek

Tabi ogrenciler itiraz etti. Esit olmaz hocam dediler. Peki esit degildir farzedelim ama simdi kume parantezine alalim.

Insan {Yer, Icer, Ciftlesir, Ölur} = Inek {Yer, Icer, Ciftlesir, Ölur}

Peki esit olmadi mi simdi.

Esit oldu hocam.

Peki o zaman esit degil diyorsaniz insan tarafina esitligi bozacak farkli ozellikler yazdirin bakalim.

- Hocam insan akil ve dusunce sahibidir

- Hocam insanin dini dusunceleri vardir. Inanir ve ibadet edebilir.

- Hocam insan kendine ve baskalarina faydali isler yapabilir.

....

...

Hah simdi oldu o zaman artik esit degildir.

Necmi beyden inekli sohbetler

Bir inege desek ki
Ya inek kardes senin ne bicim hayatin var boyle. Ot gibi yasiyosun. Maca gitmezsin, kahveye gitmezsin, sinemaya gitmezsin, gezip tozmazsin... Soylesene sen ne ise yararsin?

Inek bize diyecek ki
Bak simdi ayip ettin be abicim. Buzdolabini ac da bir bak bakalim. Et benden, kiyma benden, kofte benden, sucuk benden, pastirma benden...
Sut benden, yag benden, yogurt benden, peynir benden...
Hem uzerindekilere bir bak.
Pantolonundaki kemer benden, ayagindaki ayakkabi benden, cebindeki cuzdan, elindeki canta benden...
Dahasi tezek benden, gubre benden...

Ya inek bize sorarsa?
Peki abicim sen ne ise yararsin. Etin yenmez, sutun icilmez, sacindan corap orulmez. Pisliginden gubre olmaz. Derinden ayakkabi dikilmez. Soylesene sen ne ise yararsin ha?!!

Seyy, inek kardes... galiba fazla uzerine gittim kusura bakma. Tabi biz de ise yarariz canim. Biz Rabbimizi taniyip biliriz ve ona ibadet ederiz. Mesela siz camiye gidip hic topluca ibadet edebilir misiniz? Hem arkadaslarimiza selam verir onlari hasta olduklarinda ziyaret ederiz. Vefat olursa taziyeye gideriz. Siz inekler olarak biraraya gelip hic hasta bir inegi ziyarete gider misiniz? Ya kesilen bir arkadasinizin yakinlarina hic taziyeye gider misiniz? :)

tyuksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Süperrrrrrr

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D :kop: :kop: :kop: :kop: :D :D :D