Neler yeni
  • Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Kuş Pisliği Nasıl Çıkarılır

Araç
Opel Astra J 1.3 CDTI
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Geçmiş olsun..Sanırım ordaki boyayı yemiş gibi görünüyor...En azından fotodan öyle anladım..Bir miktar rötuş boyasıyla kapatmak gerekebilir..Birde kalın pasta veya kil ile deneyin..Yine çıkmazsa malesef dediğim gibi rötuş gerekecek..

ikra71

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
Sport
Model Yılı
2013
Benzer bir sıkıntı bende de var. Neredeyse yapmadığımız işlem kalmadı ama yinede lekeyi yok edemedik. Kuş pisliği resmen boyanın kimyasını değiştirmiş. Size çok geçmiş olsun. Neyseki plastik aksamınızda. Az bi boya ile işiniz çözülür.

goktasoktay

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Opel Astra j
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2015
Geçmiş olsun, boya yanmış. Üstteki vernik boyaya kadar gitmiş yani. Kuş pisliği böyle maalesef. Allahtan plastik aksamda, boyatsanız da rötüş yaptırsanız da bence çok sorun olmaz. Zira siyah arabada çok sırıtmış. Canınızı sıkmak için söylemiyorum, ben de çok takılırım böyle şeylere. Sürekli gözüme batar.
Benim de şoför kapısına yandaki arabanın kapısının çarpmasından olacak, kapının temas ettiği yerdeki boya gitmiş. Bizim sitede park yeri değil ama park edenler biraz sorunlu maalesef. Ben de ona takıldım bu aralar.

Tapatalk kullanarak iPad Pro aracılığıyla gönderildi

omeroz

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra j 1.6 cdti
Yakıt
Dizel
Vites
Otomatik
Donanım
Edition+
Model Yılı
2016
Tek çaresi, araçta ıslak mendil, su vb bulundurmak ve görür görmez temizlemek...
Bende de var bi tane iz...

Araç
Opel Astra J 1.3 CDTI
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Geçmiş olsun, boya yanmış. Üstteki vernik boyaya kadar gitmiş yani. Kuş pisliği böyle maalesef. Allahtan plastik aksamda, boyatsanız da rötüş yaptırsanız da bence çok sorun olmaz. Zira siyah arabada çok sırıtmış. Canınızı sıkmak için söylemiyorum, ben de çok takılırım böyle şeylere. Sürekli gözüme batar.
Benim de şoför kapısına yandaki arabanın kapısının çarpmasından olacak, kapının temas ettiği yerdeki boya gitmiş. Bizim sitede park yeri değil ama park edenler biraz sorunlu maalesef. Ben de ona takıldım bu aralar.

Bende malesef ufak şeylere takılırım..Aslında hiç gerek yok ama hastalık gibi :)..Bir önceki aracımın Ön kaputun sol tarafının küçük bir bölümü çocuklar çizmiş..Satarken insanların sorun çıkartacağını bildiğim halde Fazla göze batmamasına rağmen boyatmıştım...

Tek çaresi, araçta ıslak mendil, su vb bulundurmak ve görür görmez temizlemek...
Bende bagajda su(genelde cam suyu için)içerdede ıslak mendil bulundurum @Murat beyde belki bulunduruyordur ama malesef serviste üçgün yatınca olmuş..

omeroz

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra j 1.6 cdti
Yakıt
Dizel
Vites
Otomatik
Donanım
Edition+
Model Yılı
2016
Bende malesef ufak şeylere takılırım..Aslında hiç gerek yok ama hastalık gibi :)..Bir önceki aracımın Ön kaputun sol tarafının küçük bir bölümü çocuklar çizmiş..Satarken insanların sorun çıkartacağını bildiğim halde Fazla göze batmamasına rağmen boyatmıştım...

Bende bagajda su(genelde cam suyu için)içerdede ıslak mendil bulundurum @Murat beyde belki bulunduruyordur ama malesef serviste üçgün yatınca olmuş..
Tabi söylediğim ona çare değil, genel. Ama "kaporta" servisi de nasıl teslim ediyor aracı o şekilde, görmedilerse de söyleyince ücretsiz halletmeleri gerek.

Araç
Opel Astra J 1.3 CDTI
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Katılıyorum..özel servismiydi acaba?

Murat

Kayıtlı Kullanıcı
Model Yılı
2015

Görmemişler herhalde bide düzeltilen yere uzak bakmamışlar

goktasoktay

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Opel Astra j
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2015
Aslında ülkemizde bu işlerde şöyle bir sorun var. Aracın özellikle kaportasıyla ilgili bir onarım yapılıyorsa, aracı güzelce yıkatıp temizlettikten sonra vermeleri gerekmez mi? Hadi ufak şeylerde böyle bir beklentim yok ama bu tarz işlerde yapılması gerekir bence. Yetkili servisler en azından bunu soruyor ve yapıyorlar genelde ama onlar da fırçayla yıkıyorlar, üstünkörü. Benim halamın eşi Almanyada yaşıyor çok uzun yıllardır. İyi bir ustadır, elektrikten ve tesisat işlerinden anlar. Orada bir eve servise gittiği zaman çalıştığı yeri ilk bulduğundan bile temiz bıraktığını, herhangi bir şeye zarar verirse, hem parasını alamadığını hem de zararı tazmin ettiğini söylüyor. Alman disiplini lazım

Model Yılı
2013
Önceki 2005 Astra h aracımda önemsemediğim kuş pisliği sebebi ile tavandaki vernik atması bu noktada başlamıştı.
Akabinde çözüm olarak kullandığım sprey su bez sünger gibi temizleyicileri bulundurmaya devam ediyorum.

Ömer bey Dediğiniz gibi bulundurmak ve görür görmez temizlemek etkili ve yeterli olacaktır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Murat

Kayıtlı Kullanıcı
Model Yılı
2015
Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum sorunu hallettim ilk önce solvent temizliyici sıvı ile yaptım olmadı daha sonra arabamda bulunan turtle max çizik gidirici ilaç ile ufak daireler halinde sürdüm ve leke gitti çok şükür on numara ürün arkadaşlar

Araç
Opel Astra J 1.3 CDTI
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Pasta ile gitmesi iyi olmuş..Geçmiş olsun..Size bir tavsiyede bulunucam,bu tip uygulamalarda sorunlu bölgeye uzun süre pasta uygulaması yapmayın..Belirli bir baskı ve süreden sonra bir değişiklik olmuyorsa bırakın..Aksi halde yanık dediğimiz boya ve verniksiz çözümü olmayan daha kötü sorunlar meydana gelir..Genelde çiziklerin kaybolması için yapılan uygulamarda olur ama ben yinede uyarıyım dedim..