1997 Vectra 2.0 CD Otomatik sorunlarımı çözecek bir tamirci bulamadım

selimozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Siteyi yeni fark edebildim google daki bir arama sonucunda. Çok memnun oldum böyle bir yerin var olmasından.

Hemen başınızı ağrıtmayacaksam sorularımı sormak istiyorum.

Vectra 2.0 CD Otomatik Şanzuman bir araç sahibi oldum üzerine BRC sıralı sistem LPG taktırdım. Araçtan çok memnunum sürüşü konforu müthiş. Ancak bir iki sıkıntım var ve kendi kapı komşum tamirci bile sorunuma çözüm bulamadı ve dünyanın masrafını ettim.

İlk problemim şu bu araca ait kullanım kitapçığını (klima v.s. v.s.) nasıl bulabilirim.
İkinci sorum. Otomatik şanzuman ile ilgili bir sıkıntım var. Araç düşük hız ya da düşük devirde bir süre gidince (mesela yoğun trafikte dur kalk dur kalk, ya da bozuk zemin yolda çok düşük devir gidince) birdenbire otomatik şanzuman kutusu arızası gösteriyor ve araç kesinlikle devir almıyor. Kontağı kapatıyorsun biraz bekliyorsun sorun halloluyor ama bir süre sonra tekrar ediyor.
Üçüncü sorum bu araçla ilgili sürekli yüksek ısıdan kaynaklanan problemler yaşıyorum. Borular patlıyor, su dağıtım nesneleri ayrılıyor v.s. v.s. Bana söylenen bu aracın standart ısısının 90 üzeri olduğu ve 100 de ancak fan açtığı şeklinde. Ama bakıyorum 100 den sonra araç zaten kırmızı alana giriyor normal mi bu?
Son sorum ise Ankara'da gerçekten kazıklanmayacağım (çünkü bu işlerden pek anlamıyorum) işinden anlayacan bir tamirci var mı bildiğiniz?

Sorularıma cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Sevgi ve saygılarımla

Selim ÖZKAN

onurek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hoşgeldın selım.
öncelıkle kendını üye arşivinde tanıtırsan daha iyi olur ve sana yardımcı olacaktır opelim.net

selimozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba sonradan fark ettim ve hemen oraya da bir konu açarak meajımı attım. Teşekkürler.

Sevgi ve saygılarımla

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kırmızı bolge seninde tahmin edecegin uzere limitlerin uzeri oluyor bazı riskler meydana gelir bu durumun hemen cozulmesi lagzım servisimizi aramıssın bekliyoruz.

alpervectra-B

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatik şanzıman hakkında pek bilgim yok ama hararet olayı biraz tehlikeli normalde 100 e bile çıkmaması lazım.onun da sebebi çok ii bilmiorum ama genelde fan motorunun arızalı olması ikinci fanı açmaması oluyo.birde klima ile ilgili.bendede aynı sorun vardı aşağı yukarı.fan ikinci kademeyi açmıyodu.100 den sonra açıodu kırmızıya yakınken.onu hallettirdim sonrada klima ile ilgili bi sorun çıktı ama detaylı öğrenip yazarım daha sonra.

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm aracınızın otomotic vites konum sensörü var genelde arızayı o parca yapıyor yada söketlerde sorun olabilir.tech 2 le bakılması gerek tamirci arkadaş şanzuman yağına baktımı,buda bi etken hararete gelince şehir içinde 100 dereceye kadar cıkar 100 dereceden sonra 2 fan konumu var o devreye girer eğer girmiyorsa müşüründe,kablo tesisatında,rolesinde yada fan motorunda sorun vardır onun ayrıca bakılması gerek
saygılar a.t.s. opel

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankara şaşmazda oper var.. özel servis.. işini çözeceğinden eminim... oranın sahibi sinan abi'ye benim selamımı söyle.. sana uygun fiyata ve kaliteli işçilik yapar... oraya git ve sadece ibrahimin selamı var de... adresi özel mesaj atarım istersen

Volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.raksotek.com
Kullanım kitapçığı için www.opel.com.tr adresine girip "İletişim" bölümünde üye olup "Üye Girişi" yaptıktan sonra yine "İletişim" bölümü içindeki "İletişim" bölümüne durumunu anlatan bir mesaj yazıp, kendine ait iletişim bilgilerini verirsen sana kısa sürede döneceklerdir...

Eğer arşivde kullanım kitapçığı mevcutsa göndereceklerdir...

Ben bu şekilde istediğimde birkaç gün sonra beni aramışlardı...
Durumu tekrar telefonda anlattım ve iletişim bilgilerimi onayladıktan sonra "arşive bakacaklarını, varsa göndereceklerini" söyleyip göndermişlerdi...

selimozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Forumumuz vasıtasıyla tanıştığım Hakan arkadaşın yanına gittim orda arabaya baktık tekrar ve bunun sonucunda masraf etsem de sonucunda emin olabildiğim bir şekilde binemiyeceğime karar verdim. Bunun üzerine bugün götürüp arabayı sattım. :( Çok memnun olduğum bir aracı kaybettim resmen sırf masrafına katlanamadığım için :(

setapxxx arkadaş keşke bir gün önce mesajını görmüş olsam içimde en azından bir umut belirirdi çünkü bahsettiğin şey çok büyük bir arıza değilmiş gibi gözüküyor.

Neyse sağlık olsun. Nasılsa yeniden alacağım temiz bir şey bulduğuma inanırsam.

Cevap yazan herkese yeniden teşekkür ederim.

Sevgi ve saygılarımla,

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlısı olsun, bu ne hız hemen çıkarmışsınız elden aracı :)