Araç Muayne Meselesi

Murat37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2011 Model Opel Corsa Color Edition arabam var. Ekim ayında Tüvtürk'te araç muayenesine girdim. Arabanın gövdesi kırmızı, tavanı siyah.Yani fabrika çıkışı bu şekilde. Ama ruhsata sadece kırmızı olarak işlendiği için araç muayenesinden geçemedim. Emniyete gidip binbir güçlükle ruhsata işlettim. Çünkü polisler aracın teknik belgesinde sadece kırmızı yazdığını ama Opel'in bana verdiği ikinci teknik belgede Kırmızı -siyah yazıldığını ve bunu kabul etmediklerini söylediler. Araya opelin sigorta vs işlerini yapan acente girdi ve güçlükle ruhsata kırmızı-siyah olarak işlendi ve muayeneden geçtim. Ancak bir kaç hafta sonra kasko yenilemeye gittiğimde sigortacı arabanın internette hala "kırmızı" olarak gözüktüğünü söyledi. Geçen hafta gene baktırdım hala kırmızı olarak gözüküyor. Trafiğe gidip sordum. Oradaki polis kendilerinin sisteme kırmızı siyah olarak işlediğini, öyle yapılmasa zaten muayeneden geçemeyeceğimi söyledi. Ben bu işten bir şey anlamadım. Acaba sigortacının baktığı site mi güncel değil yoksa trafik mi henüz sisteme yeni rengi girmemiş? Bilgisi olan var mı?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar 2011 Model Opel Corsa Color Edition arabam var. Ekim ayında Tüvtürk'te araç muayenesine girdim. Arabanın gövdesi kırmızı, tavanı siyah.Yani fabrika çıkışı bu şekilde. Ama ruhsata sadece kırmızı olarak işlendiği için araç muayenesinden geçemedim. Emniyete gidip binbir güçlükle ruhsata işlettim. Çünkü polisler aracın teknik belgesinde sadece kırmızı yazdığını ama Opel'in bana verdiği ikinci teknik belgede Kırmızı -siyah yazıldığını ve bunu kabul etmediklerini söylediler. Araya opelin sigorta vs işlerini yapan acente girdi ve güçlükle ruhsata kırmızı-siyah olarak işlendi ve muayeneden geçtim. Ancak bir kaç hafta sonra kasko yenilemeye gittiğimde sigortacı arabanın internette hala "kırmızı" olarak gözüktüğünü söyledi. Geçen hafta gene baktırdım hala kırmızı olarak gözüküyor. Trafiğe gidip sordum. Oradaki polis kendilerinin sisteme kırmızı siyah olarak işlediğini, öyle yapılmasa zaten muayeneden geçemeyeceğimi söyledi. Ben bu işten bir şey anlamadım. Acaba sigortacının baktığı site mi güncel değil yoksa trafik mi henüz sisteme yeni rengi girmemiş? Bilgisi olan var mı?

İçin rahat olsun sistem anında kendini güncellemiyor aradan epey zaman geçmesi gerek. 15 gün sonra bir kez daha bakman da fayda var.

Murat37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:rolleyes::cool::(:(:(

ckaracaev

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Öncelikle 1. sorunuzdan başlayayım,arac muanesi için vergi borcu-trafik cezası vb. borcunuzun olmaması gerekiyor,bunlar olduğu taktirde sistemden randevu alamıyorsunuz zaten.

Plakanızın bir önemi yok benim plakam 33 ben yaptırdım.

Muaneye ücreti 160 TL+Emisyon Ücreti 35 TL+ Gecikme bedeli 220,240 TL Arası bir maliyeti vardir size.

En yakın ümraniye-dudulluda var ancak çok kalabalıktır orası,ben hep orhanlıda yaptırıyorum kurtköyde,çok kolay gidişi var,trafiksiz,uğraşmasız Sabiha Gökçene gider gibi gidebilirsiniz.

İstanbulda haftasonu cumartesi çalışıyor istasyonlar.

yangın tupu-fren pedal pabucları-emniyet kemeri tokalarına dikkat edin.
aracınız stock ise çok sorun çıkartmıyorlar.

2001 model astra g aracımla kusursuz geçtim muaneden,bakım,onarım vb. hiç birşey yaptırmamıştım
2006 model fiesta araçlada yangın tupu basıncı yüzünden hafif kusurlu geçtim.