Kan Uykusu

nfrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sky.jpg

BİNLERCE ŞEHİT, MİLYARLARCA DOLAR KAYIP…YILLARDIR SÜREGELEN BU SORUNUN ELBETTE, TARİHİ, SİYASİ, SOSYAL, EKONOMİK ONLARCA NEDENİ VAR…BU SORUNLAR YILLARDIR TARTIŞILIYOR. ANCAK “KAN UYKUSU” BU TARTIŞMALARI DEĞİL, HAKKARİ ÖZELİNDE 1993 1995 YILLARI ARASINDA YAŞANANLARI ELE ALIYOR.BİR KOMUTAN VE BİNLERCE MEHMETÇİĞİN DESTANSI MÜCADELESİNİ ONLARIN AĞZINDAN, İLK KEZ YAYINLANAN GÖRÜNTÜLERLE EKRANA GELİYOR.

General Osman Pamukoglu , 1993 - 1995 yillari arasinda Hakkari Dag ve Komando Tugayi ve Güvenlik Komutanligi yapmistir. Bu dönem, Güneydogu'da PKK'ya karsi yapilanmücadelenin tarz ve yöntemlerinin degistigi ve PKK'nin omurgasinin kirildigi yillardir. Ayni dönemde, Hakkari'de PKK teskillerine manevra gücü olarak 1000-2000 askerden olusan 779 harekat, manevra gücü 3000-5000 askerden meydana gelen 78 harekat yapilmistir. 23 kez 1000-5000 askerden olusan kuvvetlerle Kuzey Irak'taki PKK kamplari-nin birkaçina ayni zamanda taarruz edilmistir. Görev yaptigi süre içinde muharebeleri bizzat yöneten ve fiilen çatismalara giren Osman Pasa ve komutasındaki askerler, 778 günde yapilanlari, muharebelerin detaylarini kan uykusuna anlattı.

siteye burdan : http://kanuykusu.skyturkonline.com/

Bu belgeseli kaçıranlar http://www.youtube.com/watch?v=38dve7pO1W4&mode=related&search= tıklayarak

ve

http://www.youtube.com/watch?v=keAgi-rPYmk&mode=related&search=

yandan devam edebilirler.Büyük bir bölümü var.

onurek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
paylaşımın için teşşekkürler.
lanet olsun bu pkk ya

tnng yln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Askim TÜrkİyem Topragim Sevgi Ana Kucagi Ülkem Yar Etmem Seni Vatan Im Bayragim Senin Icin Varim Bu Diyarda.. Ay Yildizina Kurban Olurum..pkk Denilen Illet Ki Bizi Ve BenligimiZİ Yok Edemez..BİZ TÜRK DOGDUK TÜRK ÖLÜRÜZ..

Atam Izindeyİz...

coleman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
süper bir belgesel...gecen hafta yayınlanmıstı sky türk te cok güzeldi gercekten

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen hafta yayınlandı ve ben mlesef kacırdım tekrarı mı yapılacak

selamlar

volkanx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanx.tr.cx
skytürk ü tebrik ediyorum bu program için,gerçekten çok iyi bir çalışma olmuş...

barcha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
malesef kaçırdım ama tekrarı yayınlanıcakmış, youtube diilde skyturk'den seyretmek istiyorum..

orKun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende tvden riplenmiş hali var. 350 mb. paylasim icin bir sorun yoksa linkleri ekyelebilirim...

barcha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağol Orkuncum olmazsa senden rica ederim bi ara, ama duyum aldım birilerinde dvdsi varmış.. :)