Neler Yeni
  • Sticker dağıtımlarımız başlamıştır. Sticker talebinde bulunmak için buraya tıklayınız.

LPG Sohbeti

volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Volkan
Araç
Astra J Sedan
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Edition Plus
Model Yılı
2019

volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Volkan
Araç
Astra J Sedan
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Edition Plus
Model Yılı
2019
Dun LPG taktirdim, Lovato ObdC HP kit ve step marka 49lt 650*200mm simit tank tercih ettim. Enjektör nozullarini Lovato E tipi nozul tercih ettim. Yol ayarı da yaptık simdilik %99 memnunum, çekişte sıkıntı yok, benzin takviyesi kapalı, devir kesiciye girene kadar kesintisiz lpg. Ankara'ya gidince Afr ayarı da yaptırmayı düşünüyorum.

Murat

Admin
Ad Soyad
Murat gülcan
Araç
Opel astra j
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Sport
Model Yılı
2015
Dun LPG taktirdim, Lovato ObdC HP kit ve step marka 49lt 650*200mm simit tank tercih ettim. Enjektör nozullarini Lovato E tipi nozul tercih ettim. Yol ayarı da yaptık simdilik %99 memnunum, çekişte sıkıntı yok, benzin takviyesi kapalı, devir kesiciye girene kadar kesintisiz lpg. Ankara'ya gidince Afr ayarı da yaptırmayı düşünüyorum.
Hayırlı olsun volkan hocam güle güle kullanın memnun olursunuz inşallah

volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Volkan
Araç
Astra J Sedan
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Edition Plus
Model Yılı
2019
Hayırlı olsun volkan hocam güle güle kullanın memnun olursunuz inşallah
İnşallah, ufak ince ayrıntılar var, biraz zaman geçsin yavaş yavaş halledeceğim inşallah

semihmaltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Semih Maltepe
Araç
Opel Corsa
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
Enjoy
Model Yılı
2011
Hayırlı olsun ben yaklaşık 50 bin kmdir atiker lpgli araç kullanıyorum 25 bini polo classic 25 bini corsa d 1.4 ikisinin de lpg montajı aynı yerde yapıldı. Atikerin hangi modeli olduğunu bilmiyorum ama çok şükür hiç sorun yaşamadım şimdiye kadar.

EML-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zafer715

Moderatör
Ad Soyad
Zafer başaran
Araç
Astra 1.4 T
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
Ankarada yaptiracaksaniz Akif tezeli tavsiye ederim. 150 tl ye yapiyo ama hakkini fazlasiyla veriyo lpgayari.com sitesinin iletisim bolumunden ankara subesinde iletisim bilgilerine ulasabilirsiniz

Zafer715

Moderatör
Ad Soyad
Zafer başaran
Araç
Astra 1.4 T
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
Öncelikle konuyu görünce bende oturup düşüneyim dedim kendi kendime 🤔 Sonrasında telefonu bir kenara bırakıp bilgisayarımı açtım :) Şimdi hocam LPG fiyat politikasından kaynaklı en az %40 avantaj sağlıyor. Bunu düşününce bile sizin gibi çok fazla kilometre yapan birisi sistemi 1 yılda rahat şekilde amorti edebiliyor. Bir önceki aracım insigniada BRC turbo kitini ben montajlatmıştım ve kullandığım süre boyunca bir kere bile arıza ışığı görmeden sorunsuz olarak kullanmaya devam etmiştim. Bu forum üzerinde de uzun zamandır konuştuğumuz gibi markadan ziyade yapılan işçilik çok önemlidir.
Hasip kardes hani diyosunya ariza isigi gormedim diye bu sistemlerin ecusunda lpgden dolayi verilen hatalari silen sistem var. Hata vermiyo olmasi araca zarar vermedigi anlamina gelmiyo. Oyuzden bizim opel araclarda subaplarin yanmamasi ve ileride dogacak arizalarin onune gecmek icin afr ayari yapilmasi sart. Yakit aracta dogru oranda yakilmasi icin bu ayar yapilmali. Ayrica karma sistem yine araca zarar verebilir cunku benzin ve lpg nin yanma noktalari ve aciga cikardigi enerji farkli. o sebeple afr ayari yapilirken benzinin dusuk devirlerde degil yuksek devirlerde karisim olarak sisteme verilmesi daha dogru olur. Lavatonun sayfasina bakarsaniz adamlar acik dille yazmislar madde 2 de. senin aracin lpg de hata verirse sistemindeki skintiyi gormemen icin ben silerim diyo resmen. Aracin fakir yada zenginde calistigini goremiyorsun. Benzin gibi gitmiyosa skinti var demektir oda uzun vadede subap problemi demek. Sistemler artik cok gelisti eskiden su algi vardi arkadas lpg benzin gibi gitmez. bunu diyen adam afr ayari yaptiktan sonra binsin lpg de bide bakalim

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Volkan
Araç
Astra J Sedan
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Edition Plus
Model Yılı
2019
Evet, bizzat gördüm programda arızayı silen bir seçenek mevcut, bende kapalı. Bugün gelirken arıza ışığı yandı, LPG kapattım benzine gectim, eve geldiğimde baktım p0300 tekleme hatası vermis, lpgnin sigortasini soktum, yarın vaktim olursa eğer tekrar ustama gideceğim, bence obd bağlantısı bu arızayı yapıp, yakıt ayarlarıni bozuyor, benim görüşüm bu yönde ama bakalım yarın bir uzman görüşüne basvuralim ne diyecekler.

Zafer715

Moderatör
Ad Soyad
Zafer başaran
Araç
Astra 1.4 T
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
Yuklendiginiz,zaman tekleme yapiyosa araciniz fakirde yada zenginde calisiyordur. Benim aracima atilan programda lpgm asiri fakir birakilmis ustune bide 3500 devirden sonra benzin katkisi olarak programlanmis. hic memnun degildim. afr ayari ile aracim 14.7 afr degerine getirilen aracin orta degerleri bulundu. ve 5000 devir uzeri benzin katkisi eklendi. 5000 devir 200 km hiza denk gelir asagi yukari kolay kolay o devirleri gormuyorum pek. ayrica bisey daha farkeettim ayar yaptirmadan once 2500 devirdeki hizim ayardan sonra 1500 devirlere kadar dustu ve otomatik vites gecislerim daha duzgun hale geldi araba tikir tikir vites geciriyo simdi

Mtunc

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra J 1.4 T
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Enjoy Plus
Model Yılı
2012
Afr ayarı çok önemli. Ayrıca kullanılan enjektörlerde. Bazen küçük enjektör kullanmakta sorunlara neden oluyor. Bilinçli kullanıcı olanlar zaten neyi nasıl yaptırması gerektiğini iyi biliyor ve sorunsuz araçlarını kullanıyor.

volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Volkan
Araç
Astra J Sedan
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Edition Plus
Model Yılı
2019
Yuklendiginiz,zaman tekleme yapiyosa araciniz fakirde yada zenginde calisiyordur. Benim aracima atilan programda lpgm asiri fakir birakilmis ustune bide 3500 devirden sonra benzin katkisi olarak programlanmis. hic memnun degildim. afr ayari ile aracim 14.7 afr degerine getirilen aracin orta degerleri bulundu. ve 5000 devir uzeri benzin katkisi eklendi. 5000 devir 200 km hiza denk gelir asagi yukari kolay kolay o devirleri gormuyorum pek. ayrica bisey daha farkeettim ayar yaptirmadan once 2500 devirdeki hizim ayardan sonra 1500 devirlere kadar dustu ve otomatik vites gecislerim daha duzgun hale geldi araba tikir tikir vites geciriyo simdi
Yok, mesele tam öyle değil, araca yolda ayar yaptık, neredeyse her devir aralığında, düzde ya da yokuşta, fakat işin ilginci ayar bir müddet sonra bozuluyor, yoksa dediğim gibi araç devir kesiciye girene kadar kesintisiz gidiyordu. Ama bayramda Ankara'da olacağım kısmetse, afr ayarı yaptıracağım inşallah.

Hasip

Admin
Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Hasip kardes hani diyosunya ariza isigi gormedim diye bu sistemlerin ecusunda lpgden dolayi verilen hatalari silen sistem var. Hata vermiyo olmasi araca zarar vermedigi anlamina gelmiyo. Oyuzden bizim opel araclarda subaplarin yanmamasi ve ileride dogacak arizalarin onune gecmek icin afr ayari yapilmasi sart. Yakit aracta dogru oranda yakilmasi icin bu ayar yapilmali. Ayrica karma sistem yine araca zarar verebilir cunku benzin ve lpg nin yanma noktalari ve aciga cikardigi enerji farkli. o sebeple afr ayari yapilirken benzinin dusuk devirlerde degil yuksek devirlerde karisim olarak sisteme verilmesi daha dogru olur. Lavatonun sayfasina bakarsaniz adamlar acik dille yazmislar madde 2 de. senin aracin lpg de hata verirse sistemindeki skintiyi gormemen icin ben silerim diyo resmen. Aracin fakir yada zenginde calistigini goremiyorsun. Benzin gibi gitmiyosa skinti var demektir oda uzun vadede subap problemi demek. Sistemler artik cok gelisti eskiden su algi vardi arkadas lpg benzin gibi gitmez. bunu diyen adam afr ayari yaptiktan sonra binsin lpg de bide bakalim
Söylediklerinize sonuna dek katılıyorum. Teknoloji artık çook gelişti.

volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Volkan
Araç
Astra J Sedan
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Edition Plus
Model Yılı
2019
LPG sorunlarımız çözülemedi bakalım ne olacak

Mtunc

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra J 1.4 T
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Enjoy Plus
Model Yılı
2012
Benzine 22 kuruş zam geldi ÖTV den karşılanmış. La havle. Nereye gidiyoruz. Yakında garaja kapatıp arada tozunu falan alırız arabalarımızın.