acil yardım motor yıkadım şarz lambam yandı

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar corsanın motorunu yıkadım bi saat sonra çalıştırdım şarz lambası yanmaya başladı neden olmuştur sizce ?

yardımcı olursanız sevinirim

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onun motoru yıkanmaz!!! hıcbır sekılde yıkamak ıyı olmaz hava tut dıyecem ama evde kompuresorun yok role vs yerler zaten su gecırmez ama sen ıyıce oralaramı tuttun? valla bı hava tutman lazım.. kendın normal suylamı yıkadın yoksa tazzıklı suylamı? abı nıye yıkadın be zaten sadece toz vardır onun motorunda

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaputu aç da kurusun bari kardeş ! Olmazsa sanayide kompressörle hava tuttur. Geçmiş olsun. Dikkatli olmak lazım.

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi ben bizim tüplü gt nin motoru :D :D prille:D :D yıkadım ,sonra kullandık arabayı,birşey olmadı ama içime sinmedi sonradan problem olmaz di mi

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş yıkanınca bazı yerlere su giriyor.İyi kurutmak lazım.İlk başta biraz sorun çıkıyor(titreme falan oluyor arabada) ama sonra araba tıkır tıkır çalışıyor. Zannetmiyom bi problem çıkacağnı. İnşaallah çıkmaz !

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla çok berbat çamurlu su lekeleri vardı geçen yagmurda gaziosman paşada sele kapılıyodum az kalsın ondan yıkadım evin önünde süngerle yıkadım çokta su tutmadım aslında

havayı nerelerine tutmam lazım komprosör var bende ama heryer soket fiş hangisine tutmalı beyne falan zarar vermez dimi

bu arada ilginize teşekkür

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler ben bi inip hava tutayım bi bakayım fişlerini falan kontulol edeym far ampülüde patlamış oda neden olmuş olabilir valla meraktayım

bidaha yıkamakmı aman ya

Skysea

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor soğukken yıkamanda bir sakınca yoktur, muhtemelen basınçsız su ile yıkamışsındır, bundan dolayı endişelenmene de gerek yok. Şarj lambasının geçici bir nedenden ötürü yandığını düşünüyorum. Motoru ısıtacak kadar yaptığın bir yolculuk aracının tüm aksamını kurutmaya yetecektir.

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motoru yıkadıgımda buz gibiydi soğuttu

şimdi hava tuttum ama fayda etmedi motoru fan açaçak kadar çalıştırdım daha sonra bıraktım bakalım sabah ne olacak

benim korkum beyinden bi arıza olması

arkadaşlar ilginize tekrar tekrar teşekkür ederim