Performas Benzin Regulatoru

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Performans Benzin Regülatörü

Performans Benzin Regülatörü Nedir?

Performans Benzin Regulatoru, aractaki standart benzin regulatoru yerine kullanilan yuksek performans modifikasyon parcasidir.
Bircok Avrupa otomobiline -mutlaka sizin araciniza da- uygulanabilecek genis bir model yelpazemiz bulunmaktadir. Halen degisik uygulamalar icin yeni dizayn gelistirme calismalarimiza devam etmekteyiz.
Burada size Performans Benzin Regulatoru’nun faydalarini basit bir karsilastirma ile kisaca size ozetlemek istiyoruz.
Oncelikle standart benzin regulatoru kullanan araclari inceleyelim.

Standart Benzin Regülatörü

Benzin regulatoru tarafindan denetlenen, yakit pompasi enjektorlere yuksek basincla yakit puskurtur. Tipik olarak, regulator ayarlanabilir degildir ve 3 bar maksimum basinca gore ayarlanmistir. Motor dusuk devirlerde calisiyorken, benzin regulatoru basinci 0,5 bar asagi cekip, 2,5 bar'a indirir. Dusuk devirde, ani hizlanmaya calisildiginda, yakit basinci orantili olarak E.E.C.’nin (yeni otomobiller icin) gerekli gordugu miktar sonucu olusan fakir yakit karisimi ile artar. Bunun etkilerini incelemek gerekirse;
- Gaz pedalina zayif tepki
- Yavas trafik seyrinde zaman zaman surus problemleri
- Orta derecede performans
- Hizlanma esnasinda tekleme Simdi de Performans Benzin Regulatoru kullanan araclara goz atalim.

Performans Benzin Regülatörü

Gozunuze carpacak ilk farklilik, Performans Benzin Regulatoru’nun yakit basincinin uzerindeki bir vida sayesinde ayarlanabiliyor olmasidir.
Performans Benzin Regulatoru’nun yakit basinci takildigi aracin durumuna gore maksimum 2.0, 2.5 veya 3.0 bar olarak ayarlanmistir ve standart benzin regulatorleri gibi motor dusuk devirlerde calisirken 0,5 bar daha dusuk basincla calisir. Bu noktada Performans Benzin Regulatoru ile standart benzin regulatorleri arasindaki benzerlikler sona ermektedir.
Dusuk devirde seyrederken ani hizlanmalarda, Performans Benzin Regulatoru standart oranin 1.7 kati daha fazla basinc uretir ve bunun sonucunda olusan saglikli, guclu ve zengin yakit karisimi ile aracinizin surus performansina ekstra katkida bulunur. Bunun araciniz uzerindeki olumlu etkilerini gormek gerekirse;
- Gaz pedalina hizli ve ani tepki
- Daha iyi hizlanma
- Ekstra motor performansi
- Hizlanma esnasinda olusan teklemelerin ortadan kalkmasi

Performans Benzin Regulatoru, hizlanma esnasinda yakit karisimini zenginlestirerek motor performansini artirir. Sabit hizlarda ve Cruise Control gibi sistemlerin devreye girmesi durumunda standart benzin regulatorleri gibi davranir.
Yarışta Kullanım Bilgileri

Yaris motorlarinda da ayni tur regulatorler kullanilir. Ancak yarislara ozel yakit yollari kullanan musterilerin, erkek JIC (-6) baglantisi yapilmis ozel bir regulator kullanmalari gerekmektedir. Bu sekilde yakit basinci, duraksamalari azaltmak icin birkac saniye icinde tepki verecek sekilde ayarlanabilir.

Performans Benzin Regulatoru’nun kurulumu oldukca basittir ve cogu durumda basit mekanik kurulum talimatlari beraberinde verilir. Regulator, mekanik bir parca olup bakim gerektirmez.
Urunlerimize olan ilginizden dolayi size tesekkur eder, hazirladigimiz bu yazinin urunu satin alirken sormak isteyeceginiz sorularin yanitlarini bulabileceginiz bir referans olmasini dileriz.

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baku de mi burdan mı bide baku buyukelcimiz yakin bi tanidigimiz olur

so close

emirhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Istanbula Geliyorum Bu Hafta Istanbuldan Alicam
Baku Turkiye Buyukelcisimi Kankan Yoksa Istanbul Azerbaycan Buyukelcisimi?

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baku buyukelcisi fazla biside yazamiyorum google da cikacak ondan sonra ayikla pirincin tasini buarada istanbula geleceksin madem seni Yavuz a havale ediyorum istanbul ve power parts ondan sorulur nede olsa nami diger Dragon kardesimiz

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
weSti555' Alıntı:
baku buyukelcisi kanki fazla biside yazamiyorum google da cikacak ondan sonra ayikla pirincin tasini buarada istanbula geleceksin madem seni Yavuz a havale ediyorum istanbul ve power parts ondan sorulur nede olsa nami diger Dragon kardesimiz

DRAGON'mu,o kim yaa? :D

emirhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
weSti555' Alıntı:
baku buyukelcisi kanki fazla biside yazamiyorum google da cikacak ondan sonra ayikla pirincin tasini buarada istanbula geleceksin madem seni Yavuz a havale ediyorum istanbul ve power parts ondan sorulur nede olsa nami diger Dragon kardesimiz

saygideger tonton baku buyukelcimiz kendisiyle aramiz iyidir mor rengide cok sever kendisi soyadinda oldugu gibi:D

emirhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
westi tekrar merhaba

www.bestservice.com adresine girdim
opel icin emme monifoldu gordum baya bi guc artisi sagliyo aracta.bu parcayi alip bakude opel servisinde taktirmam mumkunmudur acaba yoksa islemin ordami yapilmasi gerekir.birde asagi yukari bana fiyatini yazarsan sevinirim