Araç devirlenmiyor

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.

Son 2-3 gündür 2001 corsamda bir tuhaf haller oldu. Araba devirlenmiyor. Örnek 2. viteste 2000 devirdeyken gaz pedalını sonuna kadar köklüyorum banamısın demiyor. Tık yok. aynı hızda gidiyorum. devirde artmıyor. 1 vitese alıp deviri arttırıyorum sonra oluyor gibi. yani ara ara oluyor. ve özellikle yüksek devirlerde motor sesi normalden artıyor. Benzinden diye şüphelendim. Zaten capitolün ordan aldığım benzinden sonra biiraz biraz belli ediyordu ama bu kadar bariz değildi. Kalkışta pati bile yapamıyor artık araç. Arabanın içinde çeyrek depo benzin vardı. Gittim shell den 100 oktanlık benzin ile depoyu fullettim. İyimi yaptım kötümü yaptım bilmiyorum. Tabiki hemen farketmedi. şimdi haftasonu arabayı kullanıp kullanmamak arasında kaldım.

Ya bir özel servise gösterecem. Ya da yetkili servise gidip şu 3 yaş öncesine %25 indirim ve 6 worldtaksit avantajından sağlam garantili arabayı bir checkup tan geçireceğim.

Tavsiyeleriniz önerileriniz.

jordan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cengocenk kardeş buna benzer bir olay benim eski aracımdada olmuştu aynen seninki gibi ben servise götürmüştüm usta benzinden dolayı dedi araba tıkanmış kalmış enjeksyonu felan temizlettir düzeliyor ama servise götür etrafta çok kasap var

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bağlarbaşındaki Boğaziçi Opel den randevu aldık yarın için. Bakalım sorunu çözecekler mi?
Umarım doğru düzgün işini hakkıyla yapan ustaları vardır. (Usta nın çağdaş ismi Forman oldu gerçi ama neyse :) Bizdeki ağız alışkanlığı)

Lawyer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş ben de aynı sorun hava debimetresi arızalandığında yaptı. Problem şu ki ellerindeki bilgisyarlar ile hava debimetresini ölçtüler. Değerler sağlam dediler. Ama araba kalkışlarda filan problemliydi ve de rampalarda hata kodu veriyordu. Hata kodunun çözümü de oksijen sensörüne işaret ediyordu. Bosh car service gittim adamlarla anlaştım. Parçayı takalım deneyelim, sorun çözülürse alıcam çözülmezse almayacağım dedim. Parçayı onlar diğerlerine göre daha ucuza satıyorlardı yaptığım araştırma sonucuna göre. Onlar da kabul ettiler. Kolay takılabilen bir parça değiştirdik. Olay oymuş. Her ne kadar ellerindeki bilgisayarlar yanlış yönlendirme yapsa da ustalar işini biliyor; yerinden kalkamayan araba eski performansına ulaştı. Benim yaptığımı sen de dene istersen kardeşim. Hatta onun temizliği filan da yapılıyormuş galiba; bir takım ustalar yapılmıyord diyorlar ama. Nasıl yapıldığı ve sonuçlarını bilmiyorum. Manisa da yaşıyor olsan; benim çıkma debimetreyi senin arabada deneylim derdim ama :( Eskisini de atmıyorum nolmaz nolmaz:)

Son düzenleme:

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonerenserler kardeş.
Bu hava debimetresi ne kadar?
Ne kadarlık parça için konuşacağımı bileyimde ona göre hazırlıklı olalım.

Navaron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bencede aslında biraz bekle sorunun benzinden olmadığına emin ol. Bende de vardı böle bi sorun benzini değiştirdim bi süre sonra düzeldi sorun. Bide benzinde yabancı bi madde varsa üste kalıyo galiba yani depodan atılması uzun sürebiliyo.

Lawyer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardes; ben izmir'de 3 Bosh Car Service sordum telefonla hepsi 190 Euro dediler. Niyetin olursa; parça üzerindeki numaralarla debimetre üzerindeki numaraları karşılaştır. Yetkili servise sordum daha yüksek bir rakam telefuz ettiler. Özel servise sordum onlar da bizde yan sanayisi var dediler, böyle bir parçanın yan sanayisini almak istemedim Malum hava benzin ayarını yapıyor. Ben almadan önce yaklaşık 2 hafta araştırdım. Kafama en çok bu yattı.

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
190 euro da çokmuş be yaww.
Yarın serviste önce bir baksınlar bakalım. Ne diyecekler. Navaron un dediği gibi biraz beklemekte diğer bir seçenek. Çünkü birden bire ortaya çıkan bir sorun. Önceden hiç yapmazdı bizim ufaklık böle.
Neyse yarın götürelim bir baksınlar. Ne diyorlar bakalım.
Eğer enjektör temizliği falan kurtarıyorsa sorun değil.
Bakalım hayırlısı.

Lawyer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CengoCenk' Alıntı:
190 euro da çokmuş be yaww.
Yarın serviste önce bir baksınlar bakalım. Ne diyecekler. Navaron un dediği gibi biraz beklemekte diğer bir seçenek. Çünkü birden bire ortaya çıkan bir sorun. Önceden hiç yapmazdı bizim ufaklık böle.
Neyse yarın götürelim bir baksınlar. Ne diyorlar bakalım.
Eğer enjektör temizliği falan kurtarıyorsa sorun değil.
Bakalım hayırlısı.
Kardeş enjektörleri temizlettim 59 ytl verdik. Sorun cozulur dediler cozulmedi. Bos yere gitti 50 + 9 kdv = 60 ytl... En başta debimetreyi değiştirseydim Cebime kalırdı :( Ölçüyorlar, değerler tamam diyorlar. Ölçümde ve diğer değerlerde problem yok ki... Ben de anlamadım ne işe yarar ellerindeki bilgisayarlar... Kullanım hatası da değildi. Bilgisyarların mantığı yanlış sanki....

Son düzenleme: