Alt Yikama

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm, arkadaslar bizim araçların kullanma kitabında arabanızın altını yılda 2 kez yıkatın yazıyor ,malumunuz normal sartlarda genelde yıkamıyorlar,eskiden hortum tutma fırsatım olurdu ama şimdi yok,ank. da kanalla alt yıkayan yer bılıyo musunuz ?ve sız yıkıyor mısınız genelde?

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yıkatmıyorum heryer çamur zaten ayrıca yağmurlu havalarda nerdeyse heryer göl oluyor biraz hızlı gidince arabanın altı tertemiz oluyor. :D

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç gerek yok yıkatma jantların ıcı temızse gerı kalan yerler cok önemlı degıl cunkı oyle opelle camura gıren arkadas yoktur kıyamaz ınsan ya.:D

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağmurlu havalarda sus birikintilerin hızlı geçmenin peki iyi olmadığını duymuştum davlumbazlar vs. yerler için bide kış çıktıktan sonra iyi bi yıkatmak en doğrusu bence çünkü yola tuz atıyorlar o tuzda aracın altında olmadık yerlere giriyo dolayısıyla aranın altındaki zifti bile çürütüyo diye bliyorum

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağmurlu havalarda su birikintisine hızlı girmek çok tehlikeli olabilir yanlış anlaşılma olmasın ben girdim 1 ay önce yeniköyde araba kızaklıyor frenler geç tutuyor önümde takip ettim otobüse çarpaçaktım az daha ama yinede arabanın altı tertemiz oluyor.:D

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mtnplus' Alıntı:
yağmurlu havalarda su birikintisine hızlı girmek çok tehlikeli olabilir yanlış anlaşılma olmasın ben girdim 1 ay önce yeniköyde araba kızaklıyor frenler geç tutuyor önümde takip ettim otobüse çarpaçaktım az daha ama yinede arabanın altı tertemiz oluyor.:D
taktın kafayı senın dedıgın olsun :D.D

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi aquaplanning olur dediğin gibi,ayrıca o çamurlu göller zaten aarabanın altını kirletiyor metin öyle değilmi?

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok sık değil ama yılda 1-2 kere yıkatmalı bence bu işi yaza girerken yaparsan daha isabetli olur bence.Şimdi yıkatsan zaten kışın batacak.
Otobüsleri yağlamak için hidrolik luzun lifte alan yağlamacılar var.benzinlikçilerde görürsün .aynı anda alt yıkamada yapıyorlar zaten.Şöyle bir bakın geçtiğin yerlerde mutlak birini bulursun.

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankarada yagmur yagdıgı zaman herhangi bir kopru altına girip gayet guzel arabanın altını beline kadar yıkamak mumkun ben daha gecen gun yıkattım