Corsa 1.7 dti direksiyon problemi

master@corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar.

2. el 2003 model 1.7 dti corsa aldım. Direksiyon sola dönüşlerde tüy kadar hafif ancak sağa dönüşlerde sanki araçta EPS yokmuş gibi. Götürdüğüm özel servis corsa, combo, ve meriva larda bunun kronik bir problem olduğunu söyledi. Gerçekten kronik bir problemmidir? Çok can sıkıcı bence !...:cry:

mustafagokay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 2004 Corsa kullanıcısıyım, ilk defa böyle bir sorun duyuyorum...
Kronik olarak direksiyon problemi olduğu doğrudur ama problem sadece direksiyon kutusunun ses yapmasıdır. Senin anlattığın gibi Direksiyonun sertleşme problemini böylesine basite almaları beni şaşırttı valla...
Yetkili bir servise götürsene birde...

master@corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açıkçası corsa almadan önce yaptığım araştırmalar neticesinde ben de bahsettiğin ses problemini bekliyordum. Fakat ses problemi ile hiç karşılaşmadan böyle bir sorun çıktı karşıma. Söylediğin gibi en iyisi bir de yetkili servise göstermek olacak sanırım.

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım arızalanacak tek parca eps motoru gözüküyor onda beyni kolay kolay arıza yapmaz.motorda tek değişiyor ama fiyat konusunda bilgi veremiyorum.eğer opel erpaşa gelirsen kontrol ederiz

master@corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet olabilir. Bana da en yakın yer Erpaş gözüküyor zaten bu hafta getireyim. Ctesi leri Erpaş ta servis veriliyormu?

master@corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu sorun için Erpaş a gittim EPS motoru olduğunu fakat tek motor değişimi yapılmadığını, komple direksiyon takımı değişimi yapıldığını bunun da fiyatının 2.200 ytl olduğunu söylediler. Bana pahallı geldiği için yaptırmadım.

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabiki pahalı sen tek motor bulabilirsin.piysayı araştır bakalım.çıkar kesin birşeyler

Skysea

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
durumdan emin olmak için, lastiklerini çapraz yer değiştir ve daha sonra deneme yap, öncelikle lastilkerde problem olmadığından emin olmalısın. Daha sonrada viraj lastiklerine, stabilizatör çubuğuna baktırmalısın. En sona direksiyon kutusu gelir...

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
master@corsa' Alıntı:
Ben bu sorun için Erpaş a gittim EPS motoru olduğunu fakat tek motor değişimi yapılmadığını, komple direksiyon takımı değişimi yapıldığını bunun da fiyatının 2.200 ytl olduğunu söylediler. Bana pahallı geldiği için yaptırmadım.
slm arkadaşım senin sorununu ben biliyorum ama aydına gelmen gerekiyor bunun için 15 dakikalık işi var bende burda yazmak isterdim ama bazı şeyler gizli kalmalı dimi yani parça değiştirmene gerek yok onun için

saygılar.

erto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim merivadada bu problem var çevirirken ses yapıyo hafifte sol a çekiyo .problemim büyük mü küçükmü bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.şaşmazda iyi opel servisi arıyorum tşk.