Neler Yeni
  • Sticker dağıtımlarımız başlamıştır. Sticker talebinde bulunmak için buraya tıklayınız.

Motor devir ibresi 0 a dusmuyor

Muse3545

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Murat Can Gucuk
Araç
Opel Corsa
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Essentia
Model Yılı
2017

Merhabalar aracim 2017 model corsa otomatik 1 hafta kadar önce yillik bakimi icin yetkili servise goturdum ancak araba servisten ciktintan sonra motor devir gostergesi 0 a dusmuyor vites bosta veya P de iken bile 1 de duruyor gaza basinca artiyor sikinti yok ancak normali bostaki araba motor deviri 0 olmali diye biliyorum ayrica servisten sonra aracta frene hafif basarak yavaslamalarda titreme oluyor otomatik olmasa stop edicek cinsten. Bilgisi fikri olan varsa paylasabilirse sevinirim pazartesi servisle de gorusecegim oncesinde bilgisi olanlardan bilgi almak istedim.

Ekli dosyalar

Ergün

VIP Üye
Ad Soyad
Ergün u.
Araç
Astra j hb
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Benim bildiğim sadece stop edince motor devir göstergesi 0'da olur. İlk çalışma aşamasında 1000 devir üstünde olur. Daha sonra düşer 780 devir civarında oynar ibre.

Muse3545

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Murat Can Gucuk
Araç
Opel Corsa
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Essentia
Model Yılı
2017
Benim bildiğim sadece stop edince motor devir göstergesi 0'da olur. İlk çalışma aşamasında 1000 devir üstünde olur. Daha sonra düşer 780 devir civarında oynar ibre.
Benim kesin bir bilgim yok ama arac bostayken 0 olmali diye tahmin ediyorum. Esas canimi sikan stop eder gibi aracin titremesi baktirmakta fayda var sanirim

emir_faruk

VIP Üye
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
dynamic
Model Yılı
2016
Araçta lpg var mı?

Muse3545

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Murat Can Gucuk
Araç
Opel Corsa
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Essentia
Model Yılı
2017

emir_faruk

VIP Üye
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
dynamic
Model Yılı
2016
Devirde dusme olmamasi lazim. Titreme de seni rahatsiz edecek seviyede olmamasi lazim. Benzinli 2017 yeni arac. Servise goturup soyle. Sıkıntı neyse cozsunler. Kolay gelsin

tayfux

VIP Üye
Ad Soyad
Tayfun A.
Araç
2012 Opel Astra H cdti
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
essential comfort
Model Yılı
2012
hocam araç sadece durduğunda 0 olur. rölanti denen bir şey var sonuçta araba rölantide çalışmak zorunda onun için 0 da durması imkansız. :)titreme olayına gelince onu servise götürüp sormanız yararınıza olur ama genel olarak otomatiklerde durmaya yakın titreme görülüyor..

Muse3545

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Murat Can Gucuk
Araç
Opel Corsa
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Essentia
Model Yılı
2017
hocam araç sadece durduğunda 0 olur. rölanti denen bir şey var sonuçta araba rölantide çalışmak zorunda onun için 0 da durması imkansız. :)titreme olayına gelince onu servise götürüp sormanız yararınıza olur ama genel olarak otomatiklerde durmaya yakın titreme görülüyor..
Cok tesekkurler hocam

seomanka

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Selahattin İzgi
Araç
Opel corsa
Yakıt
Benzin
Vites
Manuel
Donanım
Enjoy Kış Paketi
Model Yılı
2015
start stop değilse, rölanti devri 900 normal sıfır olamaz, Titreme aracı söndürme esnasında dizellerde de bir miktar yapıyor ama benzinde ve 2017 model bi araçta rahatsız edici derecede olmaması lazım. Baktırmakta fayda var.
Selamlar

Hasip

Admin
Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Sorun çözüldü sanırım geçmiş olsun hocam. Hatta size kısa bir bilgilendirme yapayım özellikle kışları aracı ilk çalıştırdığınızda aracınız 1200-1300 devir aralığında çalışacaktır. Bu süreçte normal devire (700-900) düşene kadar aracınızı hareket ettirmeyin vitese geçirmeyiniz. Motorunuzun sağlığı için bu kurala uymanız gerekiyor. Aracınız bu sürede kendisini yağlıyor gerekli sıcaklığa ulaşıyor.

barat

VIP Üye
Ad Soyad
Barış Tekin
Araç
Opel Astra J
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2013
Bazı araçlarda rölanti devri düşüktür. Titreme daha fazla olur bu durumda. Araç hafif tekler gibi çalışır rölantide ama bu durum sorun teşkil etmez. Böyle ayarlanmistir. Benim seat toledo aracimda böyle idi. 600 devirde çalışıyordu. Rolantide silkelerdi...Astrada daha yuksek devirde oldugu icin titreme pek yok haliyle... Corsa da rolanti devrini bilmek gerek.