Neler Yeni
  • Sticker dağıtımlarımız başlamıştır. Sticker talebinde bulunmak için buraya tıklayınız.

Motor hararet artması

leiurus

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kadir Sadıkoğlu
Araç
Opel Tigra 96 1.6
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
-
Model Yılı
1996
Takipçiler
0
Arkadaşlar, aracımın hararet göstergesi 90 derece ile 95 arasına çıkıyor yoğun trafikte ve yokuş çıkarken hararet 95 in üstüne çıkıyor. Düz yolda ve hızlı giderken hiç bir sıkıntı olmuyo, su azaltmıyor.

Aracın fan açtığını duyuyorum ancak zamanında açmıyor ya da yetersiz kalıyor. Termostat dan şüpheleniyorum. Araç hararetine termostata ne ustası bakar yardımcı olursanız sevinirim.

Hasip

Admin
Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Takipçiler
2
Vectra B aracım varken 103 derecelere kadar görürdüm. Bana normal gibi geldi hocam. Yinede termostat ve müşüre baktırabilirsiniz.

leiurus

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kadir Sadıkoğlu
Araç
Opel Tigra 96 1.6
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
-
Model Yılı
1996
Takipçiler
0
Vectra B aracım varken 103 derecelere kadar görürdüm. Bana normal gibi geldi hocam. Yinede termostat ve müşüre baktırabilirsiniz.
Uzun yokuşlarda hararet tehlikeli boyutlara çıkabiliyor. Kırmızı çizgiye dayanıyor. Bilmiyorum tabii belki normaldir ama gözüm sürekli hararette diken üstünde sürmek zorunda kalıyorum. Havalandırmayı sıcakta çalıştırıyorum motor daha az ısınıyor

tayfux

VIP Üye
Ad Soyad
Tayfun A.
Araç
2012 Opel Astra H cdti
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
essential comfort
Model Yılı
2012
Takipçiler
0
normal gibi ama aklınızda kalacaksa termostatı değiştirin ve boruları temizletin. su eksiltmesi yoksa sıkıntı olacağını sanmam..

Zafer715

Admin
Teknik Destek Ekibi
Ad Soyad
Zafer başaran
Araç
Astra 1.4 T
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
Takipçiler
1
Fokurdama varmi bi bakin su kabinda hararet yuksekken. termostat acmiyor olabilir, her motor ustasi termostata bakabilir. kayis saglammi kontrol edin, hararet musurunuz arizali olabilir, aracin performansi normale gore dusukse motor contaniz yanik olabilir bunu su eksiltmesinden anlayabilirsiniz

Son düzenleme:

leiurus

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kadir Sadıkoğlu
Araç
Opel Tigra 96 1.6
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
-
Model Yılı
1996
Takipçiler
0
Fokurdama varmi bi bakin su kabinda hararet yuksekken. termostat acmiyor olabilir, her motor ustasi termostata bakabilir. kayis saglammi kontrol edin, hararet musurunuz arizali olabilir, aracin performansi normale gore dusukse motor contaniz yanik olabilir bunu su eksiltmesinden anlayabilirsiniz
Bugün ustaya götürdüm. Opeller sıcak motoru sever hararetli çalışır dedi. Hiç bi sıkıntı yok 100 derecede fan açar dedi. Sıcaklık yüksek olması iyi dedi. Aracımın suyunu full doldurunca yarıya indiriyor ama yarımdan sonra hep öyle kalıyor, sanıyorum fazla koyarsam azaltıyor yani bi problem yok gibi.

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hakan Akdenk
Araç
Astra j
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2015
Takipçiler
0
Bugün ustaya götürdüm. Opeller sıcak motoru sever hararetli çalışır dedi. Hiç bi sıkıntı yok 100 derecede fan açar dedi. Sıcaklık yüksek olması iyi dedi. Aracımın suyunu full doldurunca yarıya indiriyor ama yarımdan sonra hep öyle kalıyor, sanıyorum fazla koyarsam azaltıyor yani bi problem yok gibi.
Ek olarak soğutma sıvısı olarak sadece su kullanılıyorsa antifriz su karışımı kullanılabilir. Aracın hararetinin yükselmesi bir nebze azaltılabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Zafer715

Admin
Teknik Destek Ekibi
Ad Soyad
Zafer başaran
Araç
Astra 1.4 T
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
Takipçiler
1
Sistemdeki havadan dolayi azaliyordur. Suyu min ile max arasinda olmasina dikkat edin

Hcosgunnnn

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Hasan darica
Araç
Opel vectra
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
Gl
Model Yılı
1998
Takipçiler
0
Arkadaşlar Opel sıcak çalışmayı sever ama bu derece 100 degil 95 te fan açması gerekir Ege en açmıyorsa kesinlikle büyük sıkıntı var haberiniz olsun ya termostar tıkanmıştır yada musurler arızalıdır ama kesinlikle 100 derece degil

leiurus

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kadir Sadıkoğlu
Araç
Opel Tigra 96 1.6
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
-
Model Yılı
1996
Takipçiler
0
Arkadaşlar Opel sıcak çalışmayı sever ama bu derece 100 degil 95 te fan açması gerekir Ege en açmıyorsa kesinlikle büyük sıkıntı var haberiniz olsun ya termostar tıkanmıştır yada musurler arızalıdır ama kesinlikle 100 derece degil
100 değil bugün baktım 95 de açıyor usta söyledi zaten sorun yok diye cidden yokmuş. Ben gereksiz korkmuşum. Sorun kalmadı.

Zafer715

Admin
Teknik Destek Ekibi
Ad Soyad
Zafer başaran
Araç
Astra 1.4 T
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
Takipçiler
1
Aracin su eksilmesini su kaynamasina dikkat edeceksin musur arizalidir 105 gosterir ama su sicakligi 90 derecedir. gozle kontrol en mantikli olani

leiurus

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Kadir Sadıkoğlu
Araç
Opel Tigra 96 1.6
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
-
Model Yılı
1996
Takipçiler
0
Aracin su eksilmesini su kaynamasina dikkat edeceksin musur arizalidir 105 gosterir ama su sicakligi 90 derecedir. gozle kontrol en mantikli olani
Su deposunu çok doldurunca yarışına kadar eksiltiyor. Su deposu doluysa motorun performansı tam istediğim gibi oluyor hararet daha stabil oluyor ama yarıya inince hem hararet artıyor hem performans düşüyor. Su kaynatma gibi bir sıkıntı hiç olmuyor. Sadece depo tam doluyken eksiltiyor. Anlayamadım.

Hasip

Admin
Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Takipçiler
2
Hocam su deposu üzerindeki seviye üstüne çıkarmanıza gerek yok. Siz artırdıkça oluşan basınç otomatik tahliye edilip suyu istenilen seviyeye getirecektir. Performans konusu kesinlikle psikolojik bir durum. Soğutma sisteminin performansa etkisini olmayacağını düşünüyorum. Hararet konusuda yine aynı şekilde depo tam doluyken veya yarımken harareti etkilemez. (araçta başka bir problem yoksa)

Üst Alt