Corsa Debriyaj Balatası ve Yetkili Servis...

halcyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sahip oldugum Opel Corsa 1.3 CDTI marka otomobilimin, ki 2006 model ve 14600 km dir, debriyaj balatası trafikte seyir halinde iiken yandı. Ankara daki yetkili opel servisi Opis A.Ş ye aracımı götürdüm, gerekli incelemeden sonra, arızanın kullanıcı hatası oldugu ve garanti kapsamı dahilinde onarım yapılamayacagı veede maliyetinin 1.100 YTL olacagı söylendi.Farklı markaların servisleriile görüştügümde 1 yaşını bile dolduramamış bir aracta böyle bir arıza meydan gelmesi durumunda derhal garanti kapsamında tüm aksamın yenilenecegi, ayrıca da, yetkili servise degilde herhangi bir opel servisine gitmem durumunda aynı arızanın 400 YTL maliyetle onarabilinecegi bilgisini edindim..."Ürünü satıncaya kadar" destek anlayışı ile çalışıp, sorun yaşandıgında tüketiciyi sömürmeye çalışan bu anlayışı şiddetle kınıyor, konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum...

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende arabayı ilk aldığımda benzin pompasında bi sorun vardı...

garanti kapsamında servise götürdüğümde

1-benzin pompası
2-silecekler
3-baskı balata 'nın

garanti kapsamında olmadığını söylemişlerdi...

halcyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki dostum sorununu çözebildin mi? çözdü isen nasıl cozdun?

padiozcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba

Benim aracımda corsa 2006 cdti bende ilk aldığım günden beri debriyajda bişeyler hissediyorum zorlanarak takılarak 1 ve 2 ye geçiyor. Yaklaşık üç kez servise baktırdım fakat ilk ikisinde hiç bir şey yok dediler üçünde baklayı ağızlarından çıkardılar ve bişey olsa dahi garanti dışı dediler.
Yani anlayacağın adamlar açıp bakmıyorlar bile kullanıcı hatasındanmı yoksa fabrikasyon arızamı diye büyük ayıp ve dolandırıcılık.
Sonuç olarak sıfır bunların zihniyeti bu. Aynı problemle karşılaşıp çözebilen varsa lütfen hangi serviste çözdüğünü bildirsin.

Geçmiş olsun.

halcyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
padiozcan' Alıntı:
Merhaba

Benim aracımda corsa 2006 cdti bende ilk aldığım günden beri debriyajda bişeyler hissediyorum zorlanarak takılarak 1 ve 2 ye geçiyor. Yaklaşık üç kez servise baktırdım fakat ilk ikisinde hiç bir şey yok dediler üçünde baklayı ağızlarından çıkardılar ve bişey olsa dahi garanti dışı dediler.
Yani anlayacağın adamlar açıp bakmıyorlar bile kullanıcı hatasındanmı yoksa fabrikasyon arızamı diye büyük ayıp ve dolandırıcılık.
Sonuç olarak sıfır bunların zihniyeti bu. Aynı problemle karşılaşıp çözebilen varsa lütfen hangi serviste çözdüğünü bildirsin.

Geçmiş olsun.

merhabalar...Dostum Aynı arabayı kullanıyoruz seninle...ve aynı sorunu bende hissettim...Zaten arabayı alırken, arkadaşlarım corsa nın vites kutusuyla ilgili beni uyarmış ve bir çok insanın aynı sorunu yaşadıgını söylemişlerdi...Ben farklı bir sorun yaşıyorum ama sana da debriyajı vites degiştirmek dışında kullanmamanı şiddetle tavsiye ediyorum cünkü bu sorunla ilgili yaptıgım ararştırmalarda opel in bu konuda kesinlikle yardımcı olmadıgı ve sucu bizlere yükledigi yönünde. Renault aynı sorun karşısında tüm aksamı komple yeniliyor ama opel de böyle bir uygulama yok ...

padiozcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
halcyon' Alıntı:
merhabalar...Dostum Aynı arabayı kullanıyoruz seninle...ve aynı sorunu bende hissettim...Zaten arabayı alırken, arkadaşlarım corsa nın vites kutusuyla ilgili beni uyarmış ve bir çok insanın aynı sorunu yaşadıgını söylemişlerdi...Ben farklı bir sorun yaşıyorum ama sana da debriyajı vites degiştirmek dışında kullanmamanı şiddetle tavsiye ediyorum cünkü bu sorunla ilgili yaptıgım ararştırmalarda opel in bu konuda kesinlikle yardımcı olmadıgı ve sucu bizlere yükledigi yönünde. Renault aynı sorun karşısında tüm aksamı komple yeniliyor ama opel de böyle bir uygulama yok ...

aynen öyle bundan önceki araçlarımda (toyota corolla ve Golf 4) debriyajla ilgili sorun olduğunda gıkları çıkmadan yenilediler. Bende bu zor geçme olayına gün geçtikçe gıcık oluyorum başka bir corsaya binip denemem lazım bir fark varmı diye.

halcyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muhtemelen farklı olmadıgını göreceksin...o kadar çok insandan duydum ki aynı sorunu, artık corsam var diyen birine "seninde mi viteslerden ses geliyor" diyerek başlıyorum sohbete :)

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
slm sizlerin sorununu iyi bilen biriyim corsa c z13dt dizel motorlarında debriyaj setinde çok büyük sorun var esas sorun volant denen parçada ve bununla beraber baskı ve balata da aslın da kullanıcı hatası değil üretim hatası z13dt corsa c çok seri araç olduğu için kullanılan debriyaj seti buna dayanamıyor ve sizler yoğun trafikde yarın debriyaj yaptığınız da balata yanıyor size en güzel yardım bu telefon da 0 232 853 14 53 opel türkiye müşteri hzimetleri siizin sorunlarınızı net ve kesin çözüm üretecek yer burası arayın sorununuz çözülsünn.

halcyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tansugurler' Alıntı:
slm sizlerin sorununu iyi bilen biriyim corsa c z13dt dizel motorlarında debriyaj setinde çok büyük sorun var esas sorun volant denen parçada ve bununla beraber baskı ve balata da aslın da kullanıcı hatası değil üretim hatası z13dt corsa c çok seri araç olduğu için kullanılan debriyaj seti buna dayanamıyor ve sizler yoğun trafikde yarın debriyaj yaptığınız da balata yanıyor size en güzel yardım bu telefon da 0 232 853 14 53 opel türkiye müşteri hzimetleri siizin sorunlarınızı net ve kesin çözüm üretecek yer burası arayın sorununuz çözülsünn.

Teşekkürler ilgin için...Verdigin numarayı aradım ama maalesef haftasonu çalışmıyorlarmış...P.tesini bekliyorum o yüzden.Peki dostum fabrika bu konuda nasıl davranıyor bilgin warmı hiç? Yani bunun üretici hatası oldugunu kabul ediyormu acaba?

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar derbyaj seti amartisör gibi parçaların 5 km sonra onay vermezler .bizde kullanıyoruz 1.3cdtı motorlu corsa c combo c araçalrı.ama hiç birinde derbyaj problemi yok.bu gercekten kullanıcı hatası.bunun garantiye girmemesi gayet normal.çünkü hidrolik derbyajlı arabayı uzun süre yarım derbyaj kullanın yanar kim nederse desin.derbyajla ilgilide bu araçların hiçbir problemi yktur.volan problemi var doğru ama derbyaj tamamen kullanıcıya bağlı olarak ömrü değişir bu yüzden istediğinizi yapın garantiden değişmez şahsen bende serviste değiştirmiyorum.yoksa böle hepsini değiştirirsek bütün müşteriler bunu talep edecek.siz araçalrı kullanırken bence daha dikkatli olun istediğiniz kadar ople türkiyeyi arayın bir sonuç çıkarmı bilmem çünkü böyle olayla çok karşılaşıyoruz. ve bugüne kadarda değiştiren görmedik tercih sizin geçmiş olsun yine