Corsa Debriyaj Balatası ve Yetkili Servis...

arifba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence bu bir fabrikasyon hatası olmasa bile iki farklı yerden bu kadar fiyat farkı çıkması bile düşündürücü..

rterdem_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben 2006 model 1.2 corsa aldığımda daha 150.km de debrijay balatası sorunuyla karşılaştım.Yokuşta geri geri çıkarken çok kısa süreliğine yarım debriyaj yaptm.Kaputtan duman yükseldi.Hemen yetkili servis (egeme) götürdüm.Arabayı test ettiler.Bunun kesinlikle üretim hatasına girmeyeceğini ve balatanın yanması durumunda 1000ytl civarında tutacağını söylediler.Halbuki aynı yokuştan 94 model corsayla sayısız kez çıktığımı ve de hiç bir problem yaşamadığımı anlatmama rağmen ,debriyaj balatasınının garanti kapsamına girmeyeceğini söylediler.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar debriyaj balatası cok farklı bı garantı konusu çunku yarım debrıyaj ,, yada bılıncsızce kullanırsan 1 saat surmez yakarsın balatayı sehır ıcı kullanım da balatala ne yapsın ama oylekı profesyonel kullanımlarda yıllar gecer araba curur balataya gene sapa saglamdır.. test ettım onayladım

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
spaceghost' Alıntı:
arkadaşlar derbyaj seti amartisör gibi parçaların 5 km sonra onay vermezler .bizde kullanıyoruz 1.3cdtı motorlu corsa c combo c araçalrı.ama hiç birinde derbyaj problemi yok.bu gercekten kullanıcı hatası.bunun garantiye girmemesi gayet normal.çünkü hidrolik derbyajlı arabayı uzun süre yarım derbyaj kullanın yanar kim nederse desin.derbyajla ilgilide bu araçların hiçbir problemi yktur.volan problemi var doğru ama derbyaj tamamen kullanıcıya bağlı olarak ömrü değişir bu yüzden istediğinizi yapın garantiden değişmez şahsen bende serviste değiştirmiyorum.yoksa böle hepsini değiştirirsek bütün müşteriler bunu talep edecek.siz araçalrı kullanırken bence daha dikkatli olun istediğiniz kadar ople türkiyeyi arayın bir sonuç çıkarmı bilmem çünkü böyle olayla çok karşılaşıyoruz. ve bugüne kadarda değiştiren görmedik tercih sizin geçmiş olsun yine
slm kardeşş vec c deki debriyaj sorununu ne diyosun bu sorunu fabrika kabul etti ve garantiye aldı neden çünki kasa büyük motor yetersiz yüksek vites de devir düşük olduğu zaman gaza bastığında balata sıyırıyordu şu anda vec c de motor değişikliği yapıldı eski z16xe di şimdi z16xep oldu ve debriyaj sorunu ortadan kalktı şunu yazayım neden diğer opeller yarım debriyaj yaptığında balata yanmıyorda sadece vec c ve corsa c de var bu sorun bence çok saçma ben 10 yıldır opelin içindeğim böle sorun görmedimm pekii (esaytronic corsa da debriyaj balatası yansa budamı garantiye) girmiyorr. bu arada ben özel servisim

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkdaşım karar servisteki ustaların ben şahsen garantiye sokmadım.kış yaklaştı görecez vectra c z16xep motorları derbyaj yakıyormu yakmıyormu.birde 1.6 motor sadece türkiyeye geliyor vectra clerde.doğru o kasaya o motor gitmez.ne senin nede benim yapacağım birşey var.ben şahsen bunun onarımını garantiden yapmıyorum.benim knatım bu

halcyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tansugurler' Alıntı:
slm kardeşş vec c deki debriyaj sorununu ne diyosun bu sorunu fabrika kabul etti ve garantiye aldı neden çünki kasa büyük motor yetersiz yüksek vites de devir düşük olduğu zaman gaza bastığında balata sıyırıyordu şu anda vec c de motor değişikliği yapıldı eski z16xe di şimdi z16xep oldu ve debriyaj sorunu ortadan kalktı şunu yazayım neden diğer opeller yarım debriyaj yaptığında balata yanmıyorda sadece vec c ve corsa c de var bu sorun bence çok saçma ben 10 yıldır opelin içindeğim böle sorun görmedimm pekii (esaytronic corsa da debriyaj balatası yansa budamı garantiye) girmiyorr. bu arada ben özel servisim

merhabalar tekrar...Tansugurler, fabrikaya en azından emsal gosterebilmem için, senin balata degişiminle ilgili daha fazla detaylı bilgi vermen mümkün mü?

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
spaceghost' Alıntı:
arkdaşım karar servisteki ustaların ben şahsen garantiye sokmadım.kış yaklaştı görecez vectra c z16xep motorları derbyaj yakıyormu yakmıyormu.birde 1.6 motor sadece türkiyeye geliyor vectra clerde.doğru o kasaya o motor gitmez.ne senin nede benim yapacağım birşey var.ben şahsen bunun onarımını garantiden yapmıyorum.benim knatım bu
bence çok büyük sorun varr 1.6 sadece turkiyeye geliyor dedin ok peki neden turkiye ben şuna inanıyorumm opel elinde kalan malzemeleri türkiye üzerinde kullanıyorr nasıl olsa iyi pazar var burda hadi diyelimki 10 kişi yarım debriyaj yaptıı türkiyenin tüm illerinde corsa c kullanan kişiler bu sorundan şikayetçii bunu opel türkiyede biliyor ama çözmek istemiyorr.

rterdem_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle katılıyorum.94 model corsayı 2 yıl kullandım,balatayla ilgili sorun yaşamadım.Umarım yeni corsalarda bu sorun ortadan kalkar.Yoksa başka araba bakçaz

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence bizlere bu konuda yeterli açıklama yapmaktan kaçınan opel distiribütörünün ve servislerin gerekli açıklamayı yapması gerek
desinlerki hatalı üretim vardır sıfır araç fiyatlarını aşagı çektik çünkü
sıfırdan para kazanmasakta araç 20 30 binne gelmeden servise gelecek ve garanti dışıdır o arıza
ordan kazanırız bu açıkta kapanır yoksa 60 binde kumanda pilinin bitecegini belirten servis bunumu bilmiyor bunlar ekonomimize vurulan birer baltadır konfor bu kadar basit olmmamalı diye düşünüyorum ben

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracım 2005 cdti corsa c...170.000 km'deyim 1 defa debriyaj sorunu yaşadım oda 90.000 civarıydı...