Neler yeni
  • STİCKER (LOGO) DAĞITIMLARI EN KISA SÜRE İÇERİSİNDE BAŞLAYACAKTIR.
    STİCKER TALEBİNDE BULUNMADAN ÖNCE BURAYA TIKLAYARAK TALEP BİLGİLENDİRME KONUSUNU OKUYUNUZ.
    LÜTFEN ÖRNEK ŞABLONA GÖRE TALEPTE BULUNUNUZ.

Muayene (ağır kusur)

23 Kas 2017
Ad Soyad
Murat gülcan
Araç
Opel astra j
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Sport
Model Yılı
2015
Arkadaşlar bu sabah muayene den sorunsuz geçtim Allah’a şükür geçemeyenler oldu plaka vidalı veya delik ise ağır kusur sayıp geçirmiyolar kemerlerde deforme ve bağlantı kopuk ise ağır kusur gidecek arkadaşlar bilginize

omeroz

Kayıtlı Kullanıcı
2 Ocak 2018
Araç
Astra j 1.6 cdti
Yakıt
Dizel
Vites
Otomatik
Donanım
Edition+
Model Yılı
2016
Ben daha ekim ayında plakaları vidalı aracı muayeneden hafif kusur dahi almadan geçirtmiştim. Ama vidalar plakanın siyah çerçevesi üzerinde.

23 Kas 2017
Ad Soyad
Murat gülcan
Araç
Opel astra j
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Sport
Model Yılı
2015
Ben daha ekim ayında plakaları vidalı aracı muayeneden hafif kusur dahi almadan geçirtmiştim. Ama vidalar plakanın siyah çerçevesi üzerinde.
Abi ne olursa olsun vida delik istemiyorlar ocakta başlamış plaka ağır kusur

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
16 Ocak 2018
Ad Soyad
Yunus Emre
Araç
Astra F
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
GLS
Model Yılı
1997
Kugm.gov.tr adresinde güncel haberler kısmında kusur tablosu mevcut, bakılabilir

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

omeroz

Kayıtlı Kullanıcı
2 Ocak 2018
Araç
Astra j 1.6 cdti
Yakıt
Dizel
Vites
Otomatik
Donanım
Edition+
Model Yılı
2016
Benim aracın arka plakasında bi tane vida deliği var. Plakaları yapıştırmaya giderken yolda çevirmişlerdi. 300m ilerdeki oto yıkamacıda plakalarımı taktıracağımı söylememe rağmen izin vermediklerinden önü bantlayıp, arkayı da tek vidayla tutturmuştum. Artık bi tane delik için muayeneden geçirmezlerse de ne yapalım yamatırız deliği. 2019 a Allah kerim...

Son düzenleme:
Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Benim plakalardada silinme olmuş benden önceki sahibi sağolsun siyah boya ile harf ve rakamların silinen yerlerini boyamış. Benim ki geçermi acaba ?

23 Kas 2017
Ad Soyad
Murat gülcan
Araç
Opel astra j
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Sport
Model Yılı
2015
Benim aracın arka plakasında bi tane vida deliği var. Plakaları yapıştırmaya giderken yolda çevirmişlerdi. 300m ilerdeki oto yıkamacıda plakalarımı taktıracağımı söylememe rağmen izin vermediklerinden önü bantlayıp, arkayı da tek vidayla tutturmuştum. Artık bi tane delik için muayeneden geçirmezlerse de ne yapalım yamatırız deliği. 2019 a Allah kerim...
Abi onay vermiyolar delik için adamın biri benim araba geçti dedi nasıl geçirdin abi dedim delik olan yere beyaz silikon sıkmış geçmiş:) yada plakanı yenilersin 35/ 40 lira maliyeti varmış

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Benim plakalardada silinme olmuş benden önceki sahibi sağolsun siyah boya ile harf ve rakamların silinen yerlerini boyamış. Benim ki geçermi acaba ?
Sıkıntı çıkmaz hocam inşaallah :)

Son düzenleme:
3 Kas 2017
Ad Soyad
Cemil ŞEN
Araç
Opel Astra J 1.3 CDTI
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Benim bildiğim harf veya rakamların üstüne geliecek şekilde olanları geçirmiyorlar..
Tgrthaberden alıntıdır:''
Vidalı plakaya ağır ceza
HGS'ye yakalanan standart dışı plakalar 3 Temmuz itibariyle ağır kusur kapsamında değerlendirilecek. Plakada yazıların arasında vida bulunan araçlar ise muayeneden geçemeyecek.'''
''Şimdi burda Yazıların veya rakamların arasında diye geçiyor..Yani Acaba köşelerde olsa geçermi muamması var...Yani net bir bilgi olmamış bu haber...

23 Kas 2017
Ad Soyad
Murat gülcan
Araç
Opel astra j
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Sport
Model Yılı
2015
Benim bildiğim harf veya rakamların üstüne geliecek şekilde olanları geçirmiyorlar..
Tgrthaberden alıntıdır:''
Vidalı plakaya ağır ceza
HGS'ye yakalanan standart dışı plakalar 3 Temmuz itibariyle ağır kusur kapsamında değerlendirilecek. Plakada yazıların arasında vida bulunan araçlar ise muayeneden geçemeyecek.'''
''Şimdi burda Yazıların veya rakamların arasında diye geçiyor..Yani Acaba köşelerde olsa geçermi muamması var...Yani net bir bilgi olmamış bu haber...
yok abi plakanın hiç bir yerinde delik ve vida olmayacak geçmiyor ağır kusur diye yanımdaki aracı geçirmediler bir başka araç geçti tabi deliklere beyaz silikon sıkmış;)

3 Kas 2017
Ad Soyad
Cemil ŞEN
Araç
Opel Astra J 1.3 CDTI
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Bazen Muayene istasyonlarındaki uygulamalar değişiyor sanırım..Bu konu hakkında araştırma yaptım ve çoğu kişi Harf ve rakam üzerine gelmediği sürece muayeneden geçtiğini söylemiş..Belkide artık kim muayeneden geçiriyorsa aracı,onun insiyatifine kalmış olabilir..Şimdi mantıken plakanın en köselerinden vidalanırsa sorun çıkmaz gibi geliyor..

qokhan

Kayıtlı Kullanıcı
16 Şub 2018
Araç
Opel Astra 1.4 T
Yakıt
Benzin
Vites
Manuel
Donanım
Sport/Stil
Model Yılı
2015
Plaka kalınlaştırılmışsa; standart dışı, trafikte çevirse cezası var, muayeneden de geçmiyor. 20 liraya kalınlaştırmıştım, 20 liraya incelttim, o günlerde 37 tl yeni plakaydı :) ama kalın font lu plakada güzel oluyor.

omeroz

Kayıtlı Kullanıcı
2 Ocak 2018
Araç
Astra j 1.6 cdti
Yakıt
Dizel
Vites
Otomatik
Donanım
Edition+
Model Yılı
2016
B
Bazen Muayene istasyonlarındaki uygulamalar değişiyor sanırım..Bu konu hakkında araştırma yaptım ve çoğu kişi Harf ve rakam üzerine gelmediği sürece muayeneden geçtiğini söylemiş..Belkide artık kim muayeneden geçiriyorsa aracı,onun insiyatifine kalmış olabilir..Şimdi mantıken plakanın en köselerinden vidalanırsa sorun çıkmaz gibi geliyor..
Ben sağ sol sınırlarından vidalanmış plaka ile geçmiştim ama şimdi nasıl ya da ileride nasıl olur bilmem.

Wir leben Autos

Kayıtlı Kullanıcı
29 Mar 2018
Araç
opel astra j
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2012

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
16 Ocak 2018
Ad Soyad
Yunus Emre
Araç
Astra F
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
GLS
Model Yılı
1997
Listeyi ben de incelemiştim, pek çok madde TÜVTÜRK'ün insiyatifine bırakılmış.
Atıyorum demiş ki: görüşe engel teşkil edecek seviyede film ağır kusur.
Peki bunun ölçüsü ne? Muğlak.

Bu konuyu okuyan(lar) (Kullanıcı(lar): 1, Misafir(ler): 0)