Anadolu Tarafında Yetkili Servis ve birkaç soru

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.

Öncelikle tanışma bölümüne alalım diyecek birçoğunuz biliyorum. ancak önceki forumda da üyeydim.
Sanırım geçişte üyelik bilgileri sıfırlanmış. Sorum da acil olduğu ve arabamın resimleri yanımda olmadığı için tanışma bölümüne evden yazacağım. Umarım kızmazsınız sayın adminler.

Fazla zamanınızı almadan soruma geleyim ben.

Benim araç 2001 Corsa comfort.
88000 de.
En son 80000 de yağ, yağ filrtesi, polen filtresi, hava filtresi, benzin filtresi, 4 buji değişti.
Yağ kartında 89000 de değişecek yazıyo.

Şimdi opel yetkili servislerinde %25 indirim ve 6 world taksit olayı var.

1- Diyorum ki şu opel servise gideyimde önceden yaptırayım şu değişiklikleri.
Fakat değişikliği 1000 km önceden de yaptırmak işime gelmiyor birazcık. Sonuçta özel ve yetkili servislerdeki fiyat farklarını fazla bilmiyorum.

Birde eğer yağını değiştirmem yararlı olur diyorsanız hangi parçalarını (filtreler vs ) değiştirmem gerektiğini bilmiyorum.
Yoksa yukarıda saydıklarımın hepsini bir kere daha mı değiştireceğim??? o konuda da görüşlerinizi rica ediyorum.

2-Araba viteste bayır aşağı inerken iki metalin birbirine vurma sesi geliyor ön taraftan. Normal yolda giderken falan ollmuyor bu ses. Sadece kompresyon (galiba böyle kullanılıyordu) ile vitesle bayır inerken geliyor. Daha önce izmitte bir servise göstermiştim. adam bişi olmaz bundan kullan gitsin dedi. Ama ben biraz pimpirikli olduğum için pek rahat edemedim. Bunu da göstersem mi diyorum?. Ama önce burdaki duayenlere soram dedim. Adama gösteririz "der bunun 1 kağıtlık masrafı var gel seni bir öpem" sonra yamulmayalım.

3-Benim aracın katalitik konvektörü bitmiş. (İzmitteki servis öle sölemişti. İçindeki ızgaralar kötü durumdaymış.) Ancak kat.konv. çıkartmak ve iptal etmek için baya bir para istemişlerdir. Şimdi arabadan sanki mazotluymuş gibi ses çıkıyor. Birde yakıt biraz arttı. Bunu bir egzosçuya gösterdim . Dedi katalitik konvektörü çıkartıp yerine susturucu takarız. Arıza lambası yanmasın dedim. yanmaz dedi. Maliyeti 60 kağıda falan olur dedi. Siz ce bu şekilde çıkartayım mı??

Birde en önemli soru???

4-Anadolu yakasında şöle helal süt emmiş işini iyi yapan bir yetkili servis biliyormusunuz?
Biliyorsanız nerde dir???

Şu yeni istanbullu çömez arkadaşınıza bir yol gösterin opel kardeşlerim.

Şimdiden teşekkürler.

NOT: Tanıdık iyi iş çıkartan ve fazla tuzlu olmayan bir özel serviste olabilir.

Son düzenleme:

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüm sorularına tek cevap

Opel Team Service : 0216 574 5822

cathay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede tek cevap "opel team" 23.06.2007 tarihinde söz konusu servise gittim ve ilk defa tanıştım! Gerçekten opel markasından nefret etme derecesine kadar gelmiştim. fakat servis beni tekrar bu markayı sevdirmeye başladı! İşte budur.

Hatta başıma gelen bir hadisede yetkili serviste debriyaj balatası değiştirmiştim. fakat değiştikten sonra malesef istenilen verimi alamadım! Saolsun opel team de ali usta bir test sürüşünde problemi söyledi. volan dişlisi yamuk olabilir taşlanması gerek dedi. işte bu. Ben de opel team servisine giderken kafamda soru işaretleri vardı! Acaba nasıl çalışıyorlar vs... gibi ama aklımda hiç bir soru işareti kalmadı. Teşşekkürler OPEL TEAM.

:alkis:

newzot

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel team tam olarak nerde adres ne?

Son düzenleme:

newzot

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saolasın çok iii oldu bu net olarak anlaşılıyo nerde olduğu

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gittiğinizde Mustafa Ustaya benden bol bol selam söyleyin. opelim.net ten Kırmızı Corsa lı Sigortacı Cenk derseniz hatırlar. Yardımcı olacaktır size.

Son düzenleme:

Silverblue

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.5 yıl önce opel alınca raslantı sonucu buldum, ve hala da giderim opel team'e.
Güvenilir bir yer bulmak kolay değil gerçektende.