Debriyaja basınca gelen ses hakkında

ilkerce

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim arabamda, debriyaja bastığım zaman özellikle de uzun yoldan gelmişsem, veya şehir içinde çok dur kalk yapmışsam, arabanın altından bir tıkırtı geliyor. Sanki bir dizel motorun dikiş makinesi gibi çalışmasının biraz daha tiz verisyonu diyebilirim. Bir süre sonra debriyaja basmayada gerek kalmıyor, ses sürekli olarak devam ediyor.
Servise sorduğumda debriyaj pulu veya debriyaj çatalı ses yapıyordur, bunun için şanzıman inmeli, ama sesten başka bir zarar vermez açmaya gerek yok dediler.
Ben bunu birde size danışmak istedim.
Bu ses 2001 model passattan geliyor, ve yaklaşık 3 yıldır var. Ama sürekli olarak yinelemiyor, sadece uzun süreli kullanımlar sonunda oluyor.

kadett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çatalın arasında mutlaka bir yay olması lazım geri götür getir. Ama sizin Debriyajlar sanırım hidrolik .Eger öyle ise Çatalın oturduğu Yarım yuvarlağın altındaki boşluk devamlı zırıltı yapar.
Aslında Şanzumanın inmesi Çok büyük bir sorun değil ama Çatal için değilde pul içinse o aradan çıkartılmak için Şnzumanın inme ihtimali yüksek .
Ama ben derim ki YAY var ise çatal ile şanzuman arasında onun bi yerine takılıp takılmadığı yada gevşemediğinden emin olunmalı.

ilkerce

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam abi çok teşekkürler. Bi kontrolden geçicek arabam zaten Kıbrıs'a gitmeden önce ben. Aracı eylül sonunda Kıbrıs'a götürcem.

ilkerce

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir de bedriyaj balatasını test etmek için, el frenini çektik baya bir gaza abandık sonunda balata kokuları geldi doğal olarak. Testi yapan arkadaşta, balatanın kokusu normal var daha değişmesine baya dedi:)))) Bu normal mi abi?

JOCCO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o arkadaşın kim ilker bu arada?

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim arabaya da bi test yapsın çok merak ediyorum debriyajın durumunu :)
da onu yaparken zaten debriyajın yarısını yer :)

kadett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
Ne kokusu almış bu ASBESTİN kaliteli olup olmadığının kokusunu mu ?
Anlaşıldı Neden böyle hoş seslerin geldiği :mad:

ilkerce

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla bilmem, acı bir balata koktu, sonra iyiymiş balatan dedi. Skoda yetkili servisteki bir Usta onurcm.