kalkış yardımı

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vitesin yanındaki kalkış yardımı adı verilen tuş ne işe yarar , nerelerde ne zaman kullanılmalıdır, kullanım esnasında arabanın gidişinde ne gibi farklılıklar olur.

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
kalkış yardımı dediğin kış po zisyonu mu acaba?ya da spor mod mu,resimli olursa söyleyebilirim.düğmeyi canlandıramadım bu şekilde

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vitesin üstündeki s düğmesi değil , vitesin sağ tarafında üzerinde kar tanesi şekli olan düğme

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:confused: ya bide bu mesajları nasıl komle kaldırabiliyoruz. yanlışlıkla iki defa aynı mesajı yolladım ikincisini silme yerini bulamadım bende bunu yazdım.

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karlı zeminde kalkışı kolaylaştırmak için kullanılıyor vectradaki etkisini bilemiycem ama aşağı yukarı aynıdır bende 2.viteste kalkış yaptırıyor ve vites geçişleri + gaz tepkileri daha yumuşak oluyor.

not: Yağmurda vs... faydası yok yanlızca karlı zeminde

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Karlı zeminlerde Düz vitesli araçlarda, kalkış esnasına yada yokuş yukarı araç patinaj yaparsa, vitesi büyütürsün, yada büyük vitesde küçük devirle gidersin.Aynı işlemi (yada kısmen benzerini) otomatik arabada yapmana yardımcı olan sistem.Karlı havalarda zemin, lastiklerin tutunmasını engelleyecek kadar yumusak oldugunda kullanılır.

bkaraman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2. vitesle daha düşük tork ile kalkış sağlıyor

tnng yln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARACIN YAGMURLU VE KARLI HAVA KOSULLARINDA DANA YUMUSAK DEVIR SAGLAMASINA YARIYOR BIRDEN KALKISLARA DAHA DUZEYLI... BİR TANIMIDA SOYLE ARKADASIM ARAC ALMAN MALI OLDUGU ICIN VE ALMANYADA HAVA KOSULLARI BIRAZ DAHA SERTTIR O KONUMDA BOYLE BIR TEKNOLOJI URETMISLER...

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim garajda iki bölüm arasında cins bir beton dökülmüş 6 - 7 metrelik dik bir yokuşcuk var soğuk motorla ordan çıkarken araba ağırlaşıyor bende gaza azıcık basayım diyorum bu sefer de patinaj yapıyor lastik yakıyorum millet bana bakıyor , hızlı çıkayım diyorum aşağıdan hızlı giriyorum yokuşa bu seferde yokuşun başındaki park etmiş arabalara çakıcam bir gün . kalkış yardımı deneyim bakalım orda işe yarıyacakmı ?

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
easytroniclerde bu mod baskı balataya çok çok daha fazla yük bindiriyor çalışma prensibi manuel şanzumanla benzer olduğu için... tabi tam otomatik şanzuman tiplerinde aynı durum olmaz. Ben kar olmayan zeminde heleki kuru zemindeyken yokuşta bu modu kullanmanızı tavsiye etmem. Şahsen ne olacağını bilmeme rağmen görmek için kendim dik bir yokuşta denedim tabiki doğal olarak araba kalkmadı bile yerinden... (easytronicle tam otomatiği karşılaştırmak gibi anlaşılmasın)... Bu mod yukarıda da yazıldığı gibi karlı zeminde fayda sağlar. Yine tam otomatik için bilemeyeceğim ama easytronicte yağmurda bir işlevi yoktur olmasıda mantıksızdır.