Saat başı işçilik ücretleri ve enayi yerine konmak!!!

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özel serviste biz mesala kendi işimizi kendimiz yapıyoruz usta başıda biziz patronda biziz.işle daha alakalı oluyosun yetkilibayide öyle değil.adam işçi işimi yaparım maaşımı alırım hesabında.

Lawyer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla özel serviste bazen stres yapıyor. Ben arabanın yatmasını istesem yatkili servise götürürüm, ne zaman özele gitsem adamlar araç bir gün yatacak diyor. Hayatta sevmem kalsın araba orda :)

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tansugurler kardes senın servıs nerede trıger degıstırecem ne kadara patlar bana. bakalım notunu verelım. servıslere mahkum etme bızı...

Silverblue

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boğaziçi opel'e arabayı ilk aldığımda evime çok yakın diye gitmiştim.
Aldığımda farlar çok ayarsızdı ve doğrudan yere bakıyordu. Malum xenon bile olsa farların iki tarafında ayar yapmanıza yarayan vidalar var. Far yükseklik ayarı otomatik ancak farın gövdesinin ayarı da yapılabiliyor.

bir gün öncesinde de hava karanlıkken yolun solunda yığılan karları göremeyip direkt olarak içine dalıyordum, son anda kurtardım. O derece kötüydü farlar.

Abiler başından savdı beni, bu alet otomatik yapar ayarını yanlışınız var diye.

İyi dedim ben de, size geleni öpsünler diye. gidiş o gidiş bir daha da adımımı atmadım. İnsanı embesil ve salak yerine koyuyorlar.

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım.haklısın.bi konudaama riger setinin sökülmeside ayaranmasıda aynı süre.şöle bir problem va işçilik süğrelerini ezbere alınmıyor yetkililerde bu yüzden ayar işlemi için trigeri değiştirdiğin yere gidecektin ve bunun ayarı için para ödemeyecektin.bende yetkilide çalışıyorum bizimde başımıza geliyor ve bunun için üçret talep edilmiyor.. bunu sölemek istedim.bilgin olsun.

cemdigital2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.feyzullahcinar.com
arkadaşlar opel kullanıpta parası çok olanlar hariç yetkili servislerden şikayeti olmayanı bulamazsınız özellikle vectra ların ikinci ele bukadar çok ve ucuz düşmesinin sebebi yetkili servislerdir niyemi 10 ytllik işi 50 ytlye yapıyorlar opel bunlara göz yumuyor çok basit parçaların haricinde dışardan parçada bulamıyorsun verilmiyormuş fabrikadan yani yetkili servis (soyguncu)lara opel bizleri bilerek mahkum ediyor insan opelden soğuyor bir örnek vereyim yazın motor elektroniği arıza lambası yandı (ankara):mad: OPİS e :mad: gittim egerevalf arızalı değişecek dendi tamam dedim değişti lamba sönmedi tesisat hatta beyin test edilecek dendi kızdım söktürdüm ankaralılar bilir opisin yanında sheel benzinlikte özel servis var oraya gittim bu arada:mad: opis:mad: parçaya 345 ytl 52 ytlde işçilik dedi diğer testler hariç özel servis ise kaputu açtı kısa bir testten sonra egerevalfe gelen elektrik kablosunda yıpranmadan dolayı kısa devre var dedi ve kabloyu 15 ytl karşılığı değiştirdi ve sorun düzeldi :alkis: aradaki farka bakın lafa ne hacet bide parçacıma filtre almaya gittiğimde laf olsun diye egerevalfin fiyatını sordum orjinal bosh sıkı durun 135 ytl ama ankarada saat ücreti duymadım ustanın eli ağırsa ne olacak yapılan işin belli bir fiatı vardır bir diğer konu arıza tespiti gerek bilgisayarlı gerek mekanik ankarada 25 ytl arızayı yaptırırsan alınmıyor sadece tespit ettirirsen alınıyor yetkilidede özeldede aynı istanbul uçmuş dua edelim allah bizi yetkili servislere muhtaç edecek arızalardan korusun hep beraber AMİNNN...:mad: :mad: :mad:

ogen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servisinden memnun olan kimse yokmu?
Varsa nerede bizde oraya gidelim.
Kötülerin adını duyuralım ki millet bilsin.
Kuruyla yaşı ayırmak gerek. Yoksa olan bize olur.

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bursa ve ya balıkesir de guvenilir bir özel opel servisi var mıdır arkadaslar
cok ihtiyacım var bakıma ama guvenmedıgıme gitmiyorum yetkili servislere

kayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Parça değişimi dışında servise pek gitmem ama bi gerçek şu ki fazla ücretlerine ragmen çogu zaman servis bana daha uyguna patladı neden mi??
Garantisi yüzünden ve işçiliklerinin ardında durduklarından..
Özel serviste aracınıza USTA TARAFINDAN bi zarar verildi, sadece ticari amaçlı açılmış özel serviste bunun telafisi yoktur..
Parçalar yan sanayii takılır...
Parçaların ve işçiligin garantisi yoktur..
Ve ustalar bir an önce aracınızı bitirip paranızı alma telaşındadır...
Sökme aparatları tam değildir...

Servislerde ise bunlar olmasına ragmen SALLA BAŞINI AL MAAŞINI mantalitesi oldugundan işler biraz uzun sürüyor..

Ben servisden şaşmamak gerektigini düşünüyorum son zamanlarda, 2000 yılında servise ugramazdım, şimdi ise sanayiide okadar kalitesiz YAG ve MALZEMELER kullanılıyorki, ödediginiz paranın sadece %10 u bile etmez..
Sadece servis fiyatları baz alınarak fiyatlandırılıyo dışarda parçalar ;)