Kara Liste (Akaryakıt İstasyonları) İstanbul

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.
Bildiğiniz gibi benzin, gözümüz gibi baktığımız araçlar için çok önemli. Zaten çok para kazanan ama daha fazla kazanmak isteyen bazı şerefleri sorgulanabilir sahipleri olan benzinliklerden aldığımız bir depo benzin bazen çok ama çok fazla masrafa yol açabiliyor.

Eminim bir çoğumuzun devamlı gittiği benzinlikler vardır. Ancak bazen mecbur olduğumuz için başka yerlerden de benzin alabiliyoruz.

İşte bu noktada tecrübelerimizi birbirimizle paylaşalım. Birimizin gördüğü zararı başkası görmesin. Benzininin kesinlikle kötü olduğunu düşündüğünüz benzinlikleri buradan paylaşalım dedim.

İlk olarak ben başlayayım.
Gerçi bir topic te yazmıştım ama konun itibariyle burada da yazayım.

Capitol üst tarafındaki Total den 2 defa arka arkaya 75 ytl lik benzin aldım. Arabanın çekişi inanılmaz düşmeye başladı. En son arabayı bakıma götürdüğümde benzin filtresini söktürüp kontrol ettirdim. Katran siyahına dönüşmüş benzin ile karşılaştım. Normalde değişme zamanı olamamasına rağmen benzin filtresinide değiştirmek zorunda kaldım.

Capitol un ordaki benzinlikten benzin alacağınız zaman bir daha düşünün derim.

majortr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de Ankara Sincan'da harikalar diyarının karşısındaki Shell'den aldım. yola düşer düşmez araba yekinmeye başladı. üstüne 100lt felan doldurmuşumdur ve 1,5 ay oldu hala yekiniyor. ve performans da acayip düşüş var. kendi rolantisiyle bile kalkış yapan araba kalkışta illaki gaz istiyor. hele klima açıksa arabanın canını alıyor.

adamlar benzin diye hep su mu sattılar acaba.

kullaniciadi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maslak opet.... yakittan 10km sonra felan arac egsoz havasi ile ilgili olan bi uyaricik var onu yakmaya başladi depoyu boşalttim ilk benzinde işaret söndü...baskalarininda basina gelmiş oranin yakiti ile ilgili sorunlar.
Bakirköy Kartaltepe Shell şiddetle önerilir hipodrom karşisi
hizmette sahane yakitta güzel.

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bu benzinliklerin hicmi denetimi yok...

nasil is bunlar ya..

yılmaz85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar BP istasyonlarını tavsiye ederim bir tanıdığım BP şirketinin içinde ve denetimlerin inanılmaz derece titiz olduğunu söyledi

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yılmaz85' Alıntı:
Arkadaşlar BP istasyonlarını tavsiye ederim bir tanıdığım BP şirketinin içinde ve denetimlerin inanılmaz derece titiz olduğunu söyledi

Buna katılmıyorum.
Kimse kimseyi olağanüstü bir şekilde denetlemiyor.

mahsul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.suleymandemiryurek.com
yemin ederim ben varya pompacı benim sıramı alıp başkasına benzin verio ya işte en çok ona gıcık oluyorum.ve böyle benzin istasyonları benim kara listemde.yenisahradan kadıköye giderken yenisahra üst geçidinin hemen aşağısındaki shell den sakın benzin almayın.orada bi kadın geldi durup dururken bana çarptı.polisi aradım.polis arcı yerinden oynatma dedi.adamlar 10 kişi beni döveceklerdi.ama Allah'a şükür hakkımı yedirtmedim.aracı çekmedim.polis geldi zabıt tuttu.şu işe bakın ya hem benim aracıma çarpılıyo.mağdur olan benim hemde üstüne bide dayak yiycektim.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
asTRa' Alıntı:
Buna katılmıyorum.
Kimse kimseyi olağanüstü bir şekilde denetlemiyor.

Evet haklısınız bu konuda size katılıyorum.Denetimler yetersiz yapılıyor. Ras gele denetim yapılnca yaşanan olaylar kaçınılmaz oluyor. Bir aldığın bir aldığını tutmuyor. Denetimler rütin hale getirilse bu kadar kaçak yapamazlar. Bütün ümit yeni çıkan benzini renklendirme kanununda. Adamlar kanun ertelenmesi için mecliste lobi bile oluşturmuşlar.Zözümüz düzenbazlaradır. :pon:

JOCCO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim Opet bayisi olduğumu çoğu arkadaş biliyordur heralde. Bizde hiç gelmese ayda 4-5 kere 'Akaryakıt Kontrol Aracı' gelir. Bize hiç sormadan tanklardan numunelerini alırlar. Testlerini yaparlar. Yakıtın normlara uygun olduğuna dair formu doldururlar, imzalatırlar, teşekkür ederler ve giderler. Bu sadece akaryakıt ile ilgili. Bunun yanı sıra çevre düzenlemesi, temizlik, personel ve hizmet kalitesi ile ilgili denetimler var. Bunları teker teker ayrı birimler denetliyor.

Sonuç olarak Opet bu konuda çok hassas. Şehir dışına çıktığımda da sürekli Opet'i tercih ediyorum. İstanbul'da da genelde Çobançeşme Opet'ten alıyorum ve memnunum. Oraya yakın olan arkadaşlara tavsiye ederim..

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alpasch' Alıntı:
ya bu benzinliklerin hicmi denetimi yok...

nasil is bunlar ya..

Burası Türkiye burdaki arabalara birşey olmaz sınırdan geçen alman arabası iman power la yüklenir oyüzden biz buralarda denetime ihtiyaç duymayızzz.:D:D:D