• Sticker dağıtımlarımız başlamıştır. Sticker talebinde bulunmak için buraya tıklayınız.

Opel Astra J 'ye Krom Aksesuarlar

u.uçar

VIP Üye

Opel sahiplerine merhaba,
Avatardaki otoyu alalı 1-2 ay oldu. Şöyle bir krom kaplama takayım dedim.Benim önceki başka marka otoya da ilk aldığımda aynı işlemi yapmıştım güzel olmıuştu, hatta 14-15 sene kadar kullanmıştım. Omsa Line marka krom sis farı kaşı, bagaj çıtası, kapı kolu ve cam çerçevesi siparişi verdim kısmetse gelecek ve hafta sonu da bir aksesuarcıya taktıracağım. Fotolarını daha sonra paylaşırım. Eminim daha yakışıklı olacak.

Hasip

Admin
Kesinlikle ince dokunuşlar araçlarımıza çok yakışıyor. Resimleri merakla bekliyorum.

Cemil

Emektar Üye
Hayırlı olsun şimdiden..Krom çıtalar Astra ya çok yakışıyor..Bu arada avatarında foto yok :)

Hasip

Admin
Şık ne demek hocam resmen orjinal gibi olmuş.

emir_faruk

VIP Üye
Bence de orjinal gibi olmus. Begendim.

u.uçar

VIP Üye
Teşekkürler, orjinal krom. Kaplama veya nikelaj vs. falan değil. Servisi de 2-3 kat fiyatına takıyor.

u.uçar

VIP Üye
IMG_20171123_132241.jpg

IMG_20171123_132207.jpg

Bunlar da yan cam çerçeveleri kromları. Opel Astralarda bazı modellerde cam çerçeveleri var bazılarında sis far kaşları bazılarında bagaj çıtaları vs. yani ne yazık ki dört dörtlük krom aksesuarlarla bezenmemiş üstelik K kasası da aynı. Neyse ki arabaya benzedi.

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Cemil

Emektar Üye
fiyatı nekadar bu uygulamaların?

u.uçar

VIP Üye
Fiyati bin TL civarına geldi. İlk olarak sıfır km aldığım ve uzun yıllar kullandığım/kullanacağım otolara uyguluyorum. Mesela bundan önce Citroen vardı ona da aynı uygulamayı yapıp 14-15 sene ve 270 bin km kadar kullanmıştım.

Cemil

Emektar Üye
Baya yüksekmiş...

u.uçar

VIP Üye
Servisine yaptırsanız yada araçların orjinalin de olsaydı iki-üç bine çıkardı. Bence uygun. Tabii krom değil de, çelik, kaplama, nikelaj vs. yaptırsanız ucuza bir kaç yüz liraya gelirdi.(tabii ilerde paslanır, renk atar, şık görünmez, tam oturmaz vs. riskleri de olurdu.)

mertspr

Kayıtlı Kullanıcı
Aynen güzel olmuş fakat biraz yüksek

u.uçar

VIP Üye
Bu fotoyu eklemeyi unutmuşum. Kapı kolçağını da kasım 2017 de aracı ilk aldığım zamanlar taktırmıştım.

IMG_20180530_134154.jpg

• Beğen
Tepkiler: Ergün

u.uçar

VIP Üye
Son olarak 4 kapı eşiğini de Omsan marka krom aksesuarla tamamladım. Böylelikle benim için krom aksesuar takımları işi bitti. :D

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

• Beğen
Tepkiler: Murat ve Hasip

ilker

Kayıtlı Kullanıcı
bu işlemlerin tamamını bende yaptım,benim cam çıtaları vardı orjinalinde 600 e falan maloldu diğer aksam,ben kapı kollarını bilerek yapmadım.araç kromu kaldırıyor.sis farı çerçevesi yuvarlak bir eksiğim o kaldı denk geldiğinde onuda halledeceğim..

Polist

Kayıtlı Kullanıcı
Uygulamayı galen kullanıyormusunuz,atma yaptı mı

Polist

Kayıtlı Kullanıcı
Bende yaptırmak istiyorum, fakat krom çerçevelerin bir süre sonra attığını duyuyorum, orginalleri de mi yapıştırma acaba nu konuda bilgisi olan yasa tecrübesi paylaşırsa sevinirim

omeroz

Admin

13.06.2019'da uyguladım. Hala kullanıyorum. Omsaline marka o tarihteki maliyeti 346tl. Sdizayn daha pahalı ama kıyaslama şansım olmadığı için kalitesi hakkında bir yorum yapamayacağım. Montajdan sonra parçalar arasındaki boşluk orijinalden bi tık fazla ve 3 boyut anlamında orjinali gibi değil.

Orjinali resimde okla gösterdiğim pencere kenarındaki siyah kısıma doğru 2-3 mm daha uzuyor. Omsaline 2-3mm kısa kalıyor. Bunun olumsuz etkisi ise yandan dik bakarsanız mükemmel ama uzaktan bazı açılarda o mükemmel parıltıyı yakalayamayabiliyorsunuz. Ama bu fiyata mükemmel bence ...

Sis farı çıtaları markasız 45tl 23.06.2019'da uyguladım. Çok kaliteli değil çok kötü de değil. Fiyatı bedava bence.

Plaka altındaki çıta Markasız 123tl ama en sorunsuz birebir oturan bu çıta oldu. Orjinalle birebir aynı.

Bir uygulamacıya gittim ustası git abi evinde yap biz de aynısını yapacaz paran cebinde kalsın dedi sağolsun.

Uygulamayı kendim yaptığım için toplam maliyetim 514tl...

Kullanma talimatlarını uygulayarak, yanınızda da uzaktan bakarak kılavuzluk edecek birinden yardım aldıktan sonra çok kolay uygulaması.

Arkalarında kaliteli çift taraflı bant var.
Kutusundan sürme esaslı bir yapıştırıcı çıkıyor. Onu uygulanacak yere sürdüğünüz zaman çelik gibi oluyor .

Ben tek başıma yaptım, minik bir iki kusurum oldu. Bir yerde yaptırıp ta bu hatalar olsa idi çok daha fazla zoruma giderdi. Şimdi en azından kendi hatam😊

Yapıştırdıktan sonra sökemezsiniz çıtalar eğilir. O yüzden tek hakkınız var, dikkatli yapın. Bu çıtaların düşmesi ile ilgili fikir vermiştir sanırım. 😊

Yıkamalarda da hiç özen gösterilmez, ben de göstermem üstüne üstüne tutarım tazyikli suyu. Çok şükür bir sıkıntı yok...

Son düzenleme:

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
Ömer Bey aracınızın maşallahı var. bu renk çok yakışıyor gerçekten. Bacanağımda da bu renkten var ona da diyorum şu krom çerçeveden yaptır diye ama yaptırmadı. Ben kendi aracıma yaptıracağım. Ama fiyatlar çok uçuk ben n11de şöyle bir ürün buldum, imkanlar el versin bahara doğru bundan almayı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: omeroz