kardeşim hararet yaptırmış

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar geçen gün kardeşim işten gelirken arabanın kalorifer hortumu patlamış ve araçta su kalmamış.dolayısıylada araba hararet yapmış.ama ibre kırmızı noktaya gelmişmi pek dikkat etmemiş.dün arabayı yola ceçtim ve biraz gaz verdim.eksozun üflediği yerdeki asfaltın biraz yağımsı bir su gibi bişeyle ıslandığını gördüm.arkadaşlar sorun nedir sizce.????Arac 94 vectra 1.8S..
teşekkürler..

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
slm merhaba geçmiş olsun
silindir kapak contası hafif yanmış olabilir araçta tekleme yoksa ve su eksiltmesi yoksa şimdilik contanın değişmesine gerek yok ama suya yağ yağa ise su karıştırırsa ve tekleme yaparsa motor bakılması gerekir .

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
üstad arabada tekleme yok ama biraz su eksiltiyo gibi sanki.gerçi termostatın ordan hafif kaçırıyo onu yapıcamda hafta sonu eksozdan su atması kötü bişi değildir inşallah.silindir kapak contasının değişimi zahmetlimidir??
tekrar teşekkür ederim..

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
celaleddin007' Alıntı:
üstad arabada tekleme yok ama biraz su eksiltiyo gibi sanki.gerçi termostatın ordan hafif kaçırıyo onu yapıcamda hafta sonu eksozdan su atması kötü bişi değildir inşallah.silindir kapak contasının değişimi zahmetlimidir??
tekrar teşekkür ederim..
slm eğer silindir kapak contasın da sorun varsa değişmesi 1 gün alır ve 400 ytl fiyat çıkar.

sonmocan

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
contanı acilen değiştir. yağın içine yakında su karışacak, motor gidecek. contayla kurtarmak varken zorlama bence şansını. opel arabasında conta işi şakaya gelmez...