Opel Combo City 1.3 CDTI Arıza Durumu

sandokan_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cumartesi günü aracıma binip kontağı açtığımda ABS, AİRBAG ve El Freni Dışındaki tüm uyarı ışıklarının yandığını gördüm ve hemen Opel Asistanceyi aradım ve sorunun neden kaynaklandığını ve ne yapmam gerektiğini sordum çünkü araç çalışmıyordu. Onlarda bana kontağın iki dakika açık kalıp daha sonra gaz pedalına iki kere arka arkaya tam gaz yapacak şekilde basmamı ve arkasında da hafif gaz vererek aracı çalıştırmamı söylediler. Söylenenleri yapınca araç çalıştı ve en kısa zaman da servise gitmemi söylediler. Sorunun neden kaynaklandığını sorunca ise basınçla ilgili bir arızadan kaynaklandığını söylediler. Ben de Pazartesi günü yani dün itibariyle servise gittim baktılar sorunun geçici arıza olduğunu basit bir anahtar tanımama hatası olduğunu söyleyip sorunu hallettiklerini ve 2 gün sonra gelip yazılım güncelleştirmesi yaptırmamı istediler. Çünkü ellerindeki yazılım ingilizceymiş. Neyse sorun çözüldü ama benim sizden ricam böyle bir olay yaşayanınız oldu mu? Bir de yazılım güncellemsi yaptırmanın bir mahsuru ve zararı var mı? Faydası nedir? Bilen arkadaşlar bilgi verirse sevinirim. Herkese selam ve saygılar.

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunla ilgili bir fikir veremiycem yanlız yazılım güncellemesi yaptırmak iyidir. Sonuçta aracınızı son sürümlere göre daha verimli kullanmanızı sağlarlar. Ben aldığım ilk günden bu yana her fırsatta yaptırdım, bir değişiklik hissettimmi (hayır) o ayrı konu ama servisin yorumu bu şekilde.

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben hiç böyle bi arıza duymadım... basınç falan olayı yani

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel bu yapar arad şaka:)

tnng yln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım boyle sorunlar olur TECK 2 dedıgımız bır cıhazımızla butun problemlerınızı cozebılıyoruz bu durumda ve aracın beynını tamamen bosaltıp yenı yukleme yapıyoruz bunun faydalı oldugunu sana cok rahatlıkla soyleyebılırı bır sorum daha olacak sana eger kı arabanın anahtarını sert bır zemıne dusurduysende arıza verebılır rahat ol ....

sandokan_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tnng yln arkadaşım tesbitin doğru olabilir, arıza lambası yanmadan sanırım bir iki gün önce anahtar sert bir şekilde düşmüştü içimi rahatlattın teşekkür ederim ben öyleyse hemen gidip yazılım yükleme işlemini yaptırayım. Yardımlarınızdan dolayı tüm üye arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben anahtarın ucuyla cola açıyorum insallah ilerde bir sey olmaz...

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SANDOKAN ÖNCELİKLE BU KONUYU AÇTIĞIN İÇİN SANA ÇOK AMA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.NEDENİNE GELİNCE OPELİM.NET'E ÜYE OLDUĞUM İÇİN NE KADAR ŞANSLI OLDUĞUMU ANLADIM.DÜN SENİN KONUNU OKUDUKTAN SONRA GECE YARISI KUŞ UÇMAZ KERVAN GEÇMEZ BİR YERDE AYNI SORUNLA KARŞILAŞTIM.UZUN BİR MÜDDET ÇALIŞTIRMAYI DENEDİM.DAHA SONRA OPEL ASİSTANCE'DEN ALDIĞIN BİLGİLER AKLIMA GELDİ HEMEN VE DENEDİM(2 DEFA ARKA ARKAYA TAM GAZ :D) VE ARACIM ÇALIŞTI.O ANDA SADECE VE SACEDE OPELİM AİLESİNE KATILMAKLA NE KADAR İYİ BİRŞEY YAPTIĞIMI DÜŞÜNÜYORDUM.ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM OPELİM.NET

NOT:Aracı servise götürdüm yazılım sorunuymuş.Benden de bir tüyo;Aynı sorun sizinde başınıza gelirse anahtarı kontaktan çıkartıp kapıları kilitleyip tekrar açtıktan sonra araç çalışıyormuş.

Son düzenleme:

Körmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben böyle bir durum yaşamadım ama ilk aldığımın 1 ay akabinde soğukta çalıştırdıktan sonra ısıtmak için gaza bastım servis ışığı yandı. Sonra servise götürdüm bu tip motorlarda kesinlikle ısıtmak için gaza basmayınız dediler. Bugünün araçları ve motorlarını arabayı almadan önce iyice etüd etmek gerektiğine inanıyorum. Ben aracımdan direksiyon kutusu hariç memnunum. Birde bagajdaki bölmelerin kapakları çok ince. Geçen gün bir dobloya bindim aracımın kıymetini bir kez daha anladım. Ben aracımı kullanırken konforlu bir otomobil kullanıyor hissine kapılıyorum ama diğerleri sankipick-up havası var buda benim otomobilimi farklı kılıyor ayrıca abs, klima ve çit airbag, arka helezon yaylar ve tofaşla ortak kullanılan yeni nesil dizel ayrı bir güzellik katıyor, aah ah birde şu direksiyon kutusu olmasa....