mazot bitince hava yaptı 40 kağıdı çekici kaptı:=)

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sabah mazot lambası yanıp sönüyodu mazot aldım ama aracım çalışmadı (hava yaptığından şüphelendim ama 45 dakka çalışmayıp bende donunca:=)). sanayideki ustamı aradım. gürsel opel servis. karda nasıl yağıyo deli gibi. hemen bi çekici yolladı. aracımı çektiler serviste oda ne şıp tek marşta çalıştı. sağolsunlar herhangi bir ücrette talep etmediler antifrizimide ölçtüler deneme sürüşüde yaptık yavuz ustayla her ihtimale karşı. işte servis böyle olur... yetkili servis olsaydı bukadar çabuk çekici gelirmiydi ve ücret almadan yollarlarmıydı diye merak ediyorum... çünki ordaki ustalar servise karşı sorumlu bir ticarethane mantığı var orada... yoksa eminimki ordaki ustalarda para almadan yollarlar...gerçi çekici 40 ytl aldi içime oturmadı değil. ben 40 ytl ye yazın izmire gittim beee:=)
10 km 40 ytl anam anam:=) gerçi adamda karda kışta yarım saat olmadan sanayiden etilere geldi.
demem oki mazot alınca heleki mazot ışığı yanıp sönüyorken almışsanız aracınız çalışmazsa aracın kılavuzuda yoksa havasını almayıda bilmiyosanız 1 saat kadar bekleyin yoksa minimum 40ytl:=)
bunu yeni konu olarakta yazayımda millet benden ders alsın. para kazanmak kolay değil...donsanızda bekleyin elbet çalışır:=)

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olmaz mı dizel arabaların hepiciğinde oluyor kışın depoda az mazot bıraktın mı donuyo genelde en sağlıklısı dizel araçlarda depoyu çeyrek in altına düşürmeden kullanmak yoksa mazot pompası deponun dibindeki pislikleride çekiyo boş yere mazot pompası cortu yiyo yetkili serviside arasaydın hemen yola çıkartırlardı mobil ekibi mobil ekip gelir çözer giderdi he fiyat dersen delki daha pahalı olurdu ama yine müdahale ederlerdi hemen

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hadi yaw...:eek: Bişiy daha öğrendik demek yenilerde de oluyo.... :rolleyes:

apollon76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen doğru. arkadaşım toyata dizel aldı servisten ona özellikle çeyreğin altına düşmeden al diye tenmiylemişler

X18XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu dizelin havasını alan bi elektronik veya mekanik mekanizma yapılmalı bence, insanlık hali illaki bi gün mazotun bitcek uğraş ondan sonra :)

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim vivaroda pompa var hava yapınca ona basıyosun havasını alıyor mutlaka seninkindede vardır

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şirket araçları fiesta van onlarda pompa var ama corsada bulamadım havada malum buz gibiydi ogun. kara falan. mazotuda trafıkte takılınca yaktık. istasyonda bulamadık o karda kısta temde:=)
oldu bikere ama ders oldu. sizinde aklınızda bulunsun hava yapınca bekleyın sonra basın marsı. bu arada arıza lambaları hala yanıyor calıstırmadan once . bunları servıste sıldırsem kaca sılerler acaba...

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi reset at göstergelere diyecem ama bi faydası olurmu bilmiyorum