Arkadaşlar ABS Lambam yanmaya Başladı.

mumies

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nekibuyani.tr.cx
Bu hafta sonu aracımı sabah ilk çalıştırmamda abs lambasının sönmediğini gördüm. Kontağı kapatıp tekrar okuttum, lamba söndü. Sorun yoktur dedim devam ettim ama az ilerde tekrar yandı. Acaba Beyninemi birşey oldu . Üzerine bir soğuk sumu içsem kaça patlar bana değiştirsem fikri olan varmı çıkma alsam:( umarım beyin arızası değildir ama öyle gözüküyor:(

Son düzenleme:

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi ilk olarak gideceksin tech2 (bilmeyen arkadaşlarımız için,; araç bilgilerini okuyabilen direkt araca bağlanarak verileri ve hataları ileten özel bilgisayar) ye bağlatacaksın. (tech2 sadece yetkili servislerde yok, özel servislerde de oluyor genelde)
ABS nin hangi bölümden hata verdiği orda açık yazıyor. Bende de aynı sorun olmuştu, sürücü koltuğun altındaki sokete giden kablolar ileri geri itmekten aşınmıştı. Kablo değişti durum düzeldi. (maliyet çok ufaktı hatırlamıyorum)

Bir keresinde de arka kampanaları değiştirmiştim. Özel servis yanlışlıkla abs sistemine uyumlu olmayan kampana takmış. Anladığım kadarıyla kampananın arka tarafında manyetik siyah bir bölüm var. Abs sensörü devamlı o siya halkayı kontrol ediyor fren yaptığında. Önceki kampanalarda görmüştüm. O bölüm çok aşınınca sensör hata veriyordu. O da sonuçta çok maliyetli bir parça olmasa gerek.

Tabiki senin durumlar farklı olabilir. Sadece fikir vermek adına cevap vereyim dedim

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesin gideceksin servise kaçış yok..
banada olmuştu bir tekerin sensöründe problem çıkmıştı.Korkmana gerek yok çok maliyetli bi
şey çıkacağını sanmam

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kablolarda temessızlık vardır beyinde sorun olsa devamlı yanar hiç sönmez.sensör veya soket sorunu var

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sigortası atmış olabilir :eek:

mumies

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nekibuyani.tr.cx
CengoCenk' Alıntı:
Abi ilk olarak gideceksin tech2 (bilmeyen arkadaşlarımız için,; araç bilgilerini okuyabilen direkt araca bağlanarak verileri ve hataları ileten özel bilgisayar) ye bağlatacaksın. (tech2 sadece yetkili servislerde yok, özel servislerde de oluyor genelde)
ABS nin hangi bölümden hata verdiği orda açık yazıyor. Bende de aynı sorun olmuştu, sürücü koltuğun altındaki sokete giden kablolar ileri geri itmekten aşınmıştı. Kablo değişti durum düzeldi. (maliyet çok ufaktı hatırlamıyorum)

Bir keresinde de arka kampanaları değiştirmiştim. Özel servis yanlışlıkla abs sistemine uyumlu olmayan kampana takmış. Anladığım kadarıyla kampananın arka tarafında manyetik siyah bir bölüm var. Abs sensörü devamlı o siya halkayı kontrol ediyor fren yaptığında. Önceki kampanalarda görmüştüm. O bölüm çok aşınınca sensör hata veriyordu. O da sonuçta çok maliyetli bir parça olmasa gerek.

Tabiki senin durumlar farklı olabilir. Sadece fikir vermek adına cevap vereyim dedim

Cengocenk sürücü koltuğunu altındaki soket airbag in soketi değilmiydi ya benmi yanlış biliyorum...

Bi bilgisayara bağlatsam iyi olacak sanırım:)

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi ben uçtum yawwwww.:confused:
Biri beni şu katalitik konvektör sorunundan kurtarsınnnn.....:eek:
Ciddi ciddi ABS ile airbag i karıştırdım.:)

Herkesten yanlış bilgilendirme için özür dilerim.