opel astra hata lambası

mubidik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepinize selamlar

Aranıza yeni katıldım ve hemen sizin bilgi & tecrübelerinize dayanarak bir soru sormak istiyorum.2000 opel astra cd 1.6 16 valve arabam var.
Bazen özellikle yüksek sürate çıktığımda motor ikaz lambası yanıyor.
Servise sordum benzini OPETTEN almazsan yanar dediler.
Başka servis ise oksijen sensörü falan dedi.

Sizce neden olabilir,lambanın böyle yanması ilerde başıma iş açarmı ?

TEŞEKKÜRLER

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
slm gittiğin servis opet benzinliği sahibi galiba böyle saçmalık varmı yaa işi biraz öğrenen servis açıyor yok öle şey saçma senin sorunu oksijen sensörü veya egr valfi olabilir tech 2 cihazı ile bakılması lazım eğer sorun oksijen sensörü ise değişmesi gerekir ama egr valfi ise önce temizleyip test sürüşü yapmak gerekir başka sorun yoktur.

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akılı kelden yakıtı shell den alcan öle derler ama inanma sen.yakıttan böle bariz bir arıza yapmaz.önce aracın kontrol edilmesi gerekçpeşin teşhis olmaz .k.i.b

tarikc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
okisjen sensöründen olabilir büyük ihtimalle,hatta sensör voltaji bile olabilir...
bendeki lambanin yanma nedeni emis voltajinin düsük gelmesindenmis,o da iki kablonun ciplak kisimlarinin birbirine temasindan kaynaklaniyordu,izole ederek o problemi astim...
yetkili servis 260ytl fiyat cikarmisti komple degistireceklerdi ve söylememisler sorunun bu kablolar oldugunu,oysa özel serviste 5ytl'ye ciktim isin icinden :)
özel servise gidip tech2 cihazina baglatmalisin bence aracini,isik yandigi zaman gitmelisin,yani cihazi yanarken baglatmalisin...sorunu okurlar ve cözerler,dert etme...

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
tarikc' Alıntı:
okisjen sensöründen olabilir büyük ihtimalle,hatta sensör
özel servise gidip tech2 cihazina baglatmalisin bence aracini,isik yandigi zaman gitmelisin,yani cihazi yanarken baglatmalisin...sorunu okurlar ve cözerler,dert etme...
+ 3159 :alkis: :rock :good: