Motorum Kesiklik Yapiyor (astra F

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aysemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Ben Bu Forma Yeni Katildim. çok Hoşuma Gitti. Yapan Arkadaşlara Teşekkürle...

Sorunuma Gelince. Benim 98 Model Astra F Caravan'im Var. Aracimda Gaza Yüklendiğim Zaman Tekleme Var. Benzindeyken çok Az Hissettiriyordu. Birkaç Ay önce Tüp Taktirdim. Tüpte Iyice Belirginleşti. Tüpü Takan Usta Ateşlemeden Yapiyordur Dedi.
Acaba Bu Sorunum Nasil çözülebilir.
Yardimci Olursaniz Sevinirimmm...

Teşekkürlerrrrrrrrrrr.....

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg takılan araçlar genelde buji ve buji kablolarından sorun çıkarıyo.. ayrıca katalizör varsa onada bi baktır derim...

gaza yüklendiğinde boğulma gibi bişeyse eğer bu o zaman hava akış sistemine bi baktır derim...

aysemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzİnde De Daha Önce Yapiyordu TÜp Takilmadan Önce. Bujİler DeĞİŞtİ, Kablolar DeĞİŞtİ. Ama Sorun Devam Etdİyordu. Ama Zaman Zaman Azaliyor Kayboluyr Gİbİ. Bazen De İyİce Hİssettİroy. Hizlanirken Sankİ Arabayi Bİrİsİ Çekİk Çekİp Birakiyor Gİbİ..

Acaba Benİm Sorunumda Egr Valfİyle İlgİlİ Olabİlİr Mİ??

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ateşleme bobını degısıtırmen lazım ustan dogru soylemıs ama ndn gıdermedı arızayı?

ALBATROS_09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş kırank sensörüne bi baktır...Seyir halinde iken oluyodu benimde çekip çekip bırakma...Duruncada 4500devirin üstüne çıkmıyodu.Sanırım krank gene bi baktır....

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karışımla yada ateşlemeyle ilgili.dediğine göre ateşleme kontrol edilmiş.O2 sensörü yada ısı sensörünü bir kontrol ettir derim.yinede elektronik sistemlerde arıza lambası 1 kere bile yanmışsa hata koduna baktır derim.

aysemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginiz için teşekkürler arkdaşlar. cumartesi günü ustama gittim. ilk önce kabloları denedi arıza geçmedi. sonra eski kabloları takıp ateşleme bobinini değiştirdi. meğer sorun ondaymış. ama çok az bir sıkıntı var gibiydi. o yüzden buji kablolarını da değiştirdik. arıza şimdilik tamamen gitti..

bana 150 ytl ye malolduu..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...