Çıta Boyama

expo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar,
2005 astra njoy+sp aracımın nedense çıtaları gövde rengi değil:confused: ama aldık işte:)
boyatmak için servise götürdüğümde yetkili boyarsak dökülür o yüzden astarlı çıta almanız gerekiyo dedi ve 550 ytl masraf çıkardı.
sonra vazgeçmişken tanıdık bi seat servisi, boyanın tutması için ilaçların olduğunu bunları kullanarak boyayabileceğini söyledi ve çok uygun bi fiyata boyayacaklar.
rengi tutturup tutturamayacaklarından şüphem yok ama acaba bu boya kaportadaki gibi düz ve parlak olur mu? çünkü çıtaların yüzeyi tam düzgün değil, bildiğiniz plastik siyah çıta.
bazılarında görüyorum ön tamponun altındaki plastiği boyatıyolar ve rengi tutmuyo, gövdeye göre daha mat ve ince kalıyo boya. o şekilde olmasından korkuyorum.
sizin de fikrinizi alayım dedim, ne dersiniz? bi fikri olan ya da daha önce bu işlemi yaptıran biri var mı? acaba düzgün olur mu?

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet ilaçlar var bu şekilde boyanabilir. Renk tutması ustaya bağlı. Ama ilk öneriyi düşün derim. Boyanabilir astarlı orjinal cıtanın boyanıp takılması en iyisi. Evet ilaçla boya tutar ama park halinde yanınızda duran bir araba kapıyı açar çıtaya vurursa boyayı döker. bu seferde dökülen yer siyah kalacağından daha kötü görünür. Yani tavsiyem ya çıtaları değiştir ya da bırak siyah kalsınlar.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın rengi zor bulunur bi cinsten değilse çıkma parça satan yerlere bi bak derim hurdacılara falan zannedersem yandaki ve arkadaki çıtalar boyasız önde boyasız çıta yok bide servis garantili bi is yaptığında fiyat yüksek herhalde ama servisin yaptığı işten sonra orjinalinden hiçbir farkı olmaz

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Ben de yan marşbiyerleri boyatmayı düşünüyorum,boyacı liseden sınıf arkadaşım,her türlü garantiyi veriyo ama benim aracım beyaz ...

cutebadboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende yarın veriyorum arabayı.yıllarıdr iş yaptırdığım bi usta.kesinlikle dökülme çatlama dalgalanma olmayacak dedi garanti verdi bakalım ne olacak.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mdellal' Alıntı:
Ben de yan marşbiyerleri boyatmayı düşünüyorum,boyacı liseden sınıf arkadaşım,her türlü garantiyi veriyo ama benim aracım beyaz ...

hocam boyatma yaa gördüm Ankara da boyanmış bir sürü hiç güzel durmuyo ayrıca yan marşbiyerler herhangi bi yere sürtersen kötü gözükmesin diye boyasız ayrıca ön tamponun altındaki siyah pilastikle birbirlerini tamamlıyorlar hoş oluyo

soneryen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arkadaşım kaportacı bende daha önce sormuştum. Benim Corsa C için kesinlikle boyanır, ona öyle bir ilaç atıyorlarki, tekrar macunlanıyor, tekrar zımpara ilaç vs. bir çok işlemden geçiyor. Düm düz kaymak gibi oluyor hiçbir şekilde orjinalliğinden farkedilmiyor. Herhangi bir çarpmada kaporta gömülür onun boyası dökülmez, siz diğer arkadaşların dediğine bakmayın. Düzgün bir usta bu işi canavar gibi yapar, gönlünüz rahat olsun. :) ve yarı yarı maliyet ile.

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soneryen' Alıntı:
Benim arkadaşım kaportacı bende daha önce sormuştum. Benim Corsa C için kesinlikle boyanır, ona öyle bir ilaç atıyorlarki, tekrar macunlanıyor, tekrar zımpara ilaç vs. bir çok işlemden geçiyor. Düm düz kaymak gibi oluyor hiçbir şekilde orjinalliğinden farkedilmiyor. Herhangi bir çarpmada kaporta gömülür onun boyası dökülmez, siz diğer arkadaşların dediğine bakmayın. Düzgün bir usta bu işi canavar gibi yapar, gönlünüz rahat olsun. :) ve yarı yarı maliyet ile.
Katılıyorum, doğru düzgün bir boyacı hem astar hem boya işini rahatçana halleder, 550 Ytlye millet komple aracı boyatıyor dolandırıcılığın bu kadarına da insaf :mad:yani ben 100 yltye bütün arka tamponu tamir! ettirip boyattım. Aracın rengi de malum öyle kolay renk de değil.

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
M@honi' Alıntı:
hocam boyatma yaa gördüm Ankara da boyanmış bir sürü hiç güzel durmuyo ayrıca yan marşbiyerler herhangi bi yere sürtersen kötü gözükmesin diye boyasız ayrıca ön tamponun altındaki siyah pilastikle birbirlerini tamamlıyorlar hoş oluyo
Haklısın aslında da;ne zamandır arkadaşlar başımın etini yeyip duruyo.Geçenlerde bilg.da fotoşlama ile denedik ve hatta bi tane beyaz Astra gördüm boyatmış.Hoşuma gitti baya.Tam karar veremedim.Ben de aracın orjinalliğinden yanayım ama şeytan dürtüyo işte ... :)

expo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevap herkese çok teşekkürler...
hala karar verebilmiş değilim mesajlar da çelişiyo zaten :) ama yaptırsam düzgün bi yerde yaptırıcam ve ilaç, macun, zımpara vs. bunlardan sonra düzgün olur kanaatine daha yakınım.
bir de sürekli karşılaştırıyorum boyalı olanlarla benimkini :) bi boyalısı hoşuma gidiyo bazen de o sade geliyo fln benimki hoşuma gidiyo :D kararsız kaldım işte :)