Neler yeni

Opel Özel Servisleri (Opel Servis Team TR)

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Emre
Araç
Astra F
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
GLS
Model Yılı
1997
Selamünaleyküm.

Dikkat reklam içerir :)Latife yapıyorum tabi. Sadece servis tavsiyesi babında servis ağı tavsiyesinde bulunacağım.

Arkadaşlar. Facebookta OPEL SERVİS TEAM TR adında bir grup var ve bu grup Opel özel servislerinden oluşan bir grup. Ben kendim bulunduğum yerlerde bu grubun servislerine gidiyorum ve genel olarak memnunum. Forum adına bir anlaşma ve işbirliği sağlanabilir belki ama bizzat tecrübe etmek isteyenler için buradan paylaşmak istedim.

Forumlarda reklam amaçlı bu tarz konular çok açılır ama önceliğim ve amacım reklam değil. Elbette bu gönderinin tabi neticeleri arasında ister istemez reklam da yer almış oluyor lakin amaçladığım şey reklam değil, sadece tavsiye :) Üzerine basarak söylememde fayda var.

Neyse...

Tecrübe edip değerlendirmelerimizi birbirimizle paylaşabiliriz.

• İstanbul'da Ersu Opele gittim, fatura kesen, servis kaydı tutan bir yer. Biraz tuzlu gibi sadece ama değer gibi. Parça dahil faturalı işçilik kapsamlı garantiyi de beraberinde getiriyor haliyle. Akrabama alacağımız bir arabayı ekspertiz yerine buraya götürdük. Gayet detaylı ve ikna edici bilgiler verdiler. Başlangıç olarak itimadımı kazandılar.
  • Arabamı alırken Erzurum'da Burak Opele gitmiştim. Sağolsunlar aracı inceleyip fikir verdiler. Motor kulağı kopmuş, hayrına yapıverdiler.
  • Batman'da Aktif Opele gittim. Fazla bi' deneyimim olmadı, sadece birşey sormuştum, cevapladılar. Doğunun misafirperver insanlarından biriydi :)
  • Konya'da Yıldız Opelde eski astra h aracımın bujilerini değiştirmiştim, epey büyük bir servis, yoğun. İlgi alaka güzeldi ama çok deneyimim olmadı yine.
  • Son olarak arabamı aldığımda ilk ve detaylı elden geçirme işlemini, sonrasında geçen haftalarda yağ kaçağı giderme, ön düzen değişimi gibi işlemlerimi Diyarbakır'da Mafraklar Opele yaptırdım. Gayet memnun kaldım. Fatura almayı tercih ediyorum ve fiyatı yine de uygundu. İşim olduğu için aracı teslim edip ayrıldım. Aracın egzoz, lastik değişimi, rot-balans ve elektrikçi işlemlerini de yaptırdılar. Akşam paket halinde teslim aldım. Bölge açısından tavsiye ederim. Hem parça sıkıntısı olmuyor, hem ustası yetkili servis deneyimli, eğitimli bir usta.

Konuya dönecek olursak ilgili grubun kendi tanıtım metnini buraya koyuyorum :

"OPEL SERVİS TEAM TR" grubu Türkiye genelinde Opel kullanıcılarını doğru bilgilendirmek ve gerekli hallerde üye Opel özel servislerine yönlendirmek amacıyla kurulan, OPEL MARKASINDA UZMANLIĞINI KANITLAYAN USTALARDAN oluşmuş gönüllü bir servis ağı/servis takımı projesidir.

"OPEL SERVİS TEAM TR" Türkiye'nin dört bir köşesinde bulunan Opel özel servisleri ve ustalarını tavsiye, referans ve bir kısım ön inceleme safhalarından sonra bünyesine kabul eder.

Seçilen servis ve ustaların Facebook grubu haricinde WHATSAPP üzerinde TEKNİK YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA sağladıkları, kullanıcıların sorunlarına daha hızlı ve etkili çözümler geliştirmek amacıyla kurulmuş bir grubu da bulunmaktadır.

Ayrıca ustaların bu ağın/takımın bir parçası olmaya dair devamlılığı KULLANICILARIN MEMNUNİYETLERİNE ve ŞİKAYETLERİNE bağlıdır. Bu kapsamda takıma kabul edildikten bir süre sonra kullanıcı memnuniyetini temin edemeyerek ilişiği kesilen çok sayıda servis ve usta olduğu gibi yeni arkadaşlarla takımın büyümesine yönelik çalışmalara da devam edilmektedir.

Ağın/takımın ya da projenin gelişerek devam etmesi noktasında değerli Opel kullanıcılarımızın GERİ DÖNÜŞ, YORUM ve TAVSİYELERİ büyük önem arz etmektedir. Opel kullanıcılarımızın destekleriyle oluşturacağımız ideal bir servis prosedür standardı ile birlikte Türkiye genelinde özgün ve kaliteli bir servis ağı oluşturmak ve birlik ve beraberlikten alacağımız güçle bu kaliteyi uygun fiyatlarla hizmete sunmak en büyük hedefimizdir.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Murat gülcan
Araç
Opel astra j
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Sport
Model Yılı
2015
Selamünaleyküm.

Dikkat reklam içerir :)Latife yapıyorum tabi. Sadece servis tavsiyesi babında servis ağı tavsiyesinde bulunacağım.

Arkadaşlar. Facebookta OPEL SERVİS TEAM TR adında bir grup var ve bu grup Opel özel servislerinden oluşan bir grup. Ben kendim bulunduğum yerlerde bu grubun servislerine gidiyorum ve genel olarak memnunum. Forum adına bir anlaşma ve işbirliği sağlanabilir belki ama bizzat tecrübe etmek isteyenler için buradan paylaşmak istedim.

Forumlarda reklam amaçlı bu tarz konular çok açılır ama önceliğim ve amacım reklam değil. Elbette bu gönderinin tabi neticeleri arasında ister istemez reklam da yer almış oluyor lakin amaçladığım şey reklam değil, sadece tavsiye :) Üzerine basarak söylememde fayda var.

Neyse...

Tecrübe edip değerlendirmelerimizi birbirimizle paylaşabiliriz.

• İstanbul'da Ersu Opele gittim, fatura kesen, servis kaydı tutan bir yer. Biraz tuzlu gibi sadece ama değer gibi. Parça dahil faturalı işçilik kapsamlı garantiyi de beraberinde getiriyor haliyle. Akrabama alacağımız bir arabayı ekspertiz yerine buraya götürdük. Gayet detaylı ve ikna edici bilgiler verdiler. Başlangıç olarak itimadımı kazandılar.
  • Arabamı alırken Erzurum'da Burak Opele gitmiştim. Sağolsunlar aracı inceleyip fikir verdiler. Motor kulağı kopmuş, hayrına yapıverdiler.
  • Batman'da Aktif Opele gittim. Fazla bi' deneyimim olmadı, sadece birşey sormuştum, cevapladılar. Doğunun misafirperver insanlarından biriydi :)
  • Konya'da Yıldız Opelde eski astra h aracımın bujilerini değiştirmiştim, epey büyük bir servis, yoğun. İlgi alaka güzeldi ama çok deneyimim olmadı yine.
  • Son olarak arabamı aldığımda ilk ve detaylı elden geçirme işlemini, sonrasında geçen haftalarda yağ kaçağı giderme, ön düzen değişimi gibi işlemlerimi Diyarbakır'da Mafraklar Opele yaptırdım. Gayet memnun kaldım. Fatura almayı tercih ediyorum ve fiyatı yine de uygundu. İşim olduğu için aracı teslim edip ayrıldım. Aracın egzoz, lastik değişimi, rot-balans ve elektrikçi işlemlerini de yaptırdılar. Akşam paket halinde teslim aldım. Bölge açısından tavsiye ederim. Hem parça sıkıntısı olmuyor, hem ustası yetkili servis deneyimli, eğitimli bir usta.

Konuya dönecek olursak ilgili grubun kendi tanıtım metnini buraya koyuyorum :

"OPEL SERVİS TEAM TR" grubu Türkiye genelinde Opel kullanıcılarını doğru bilgilendirmek ve gerekli hallerde üye Opel özel servislerine yönlendirmek amacıyla kurulan, OPEL MARKASINDA UZMANLIĞINI KANITLAYAN USTALARDAN oluşmuş gönüllü bir servis ağı/servis takımı projesidir.

"OPEL SERVİS TEAM TR" Türkiye'nin dört bir köşesinde bulunan Opel özel servisleri ve ustalarını tavsiye, referans ve bir kısım ön inceleme safhalarından sonra bünyesine kabul eder.

Seçilen servis ve ustaların Facebook grubu haricinde WHATSAPP üzerinde TEKNİK YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA sağladıkları, kullanıcıların sorunlarına daha hızlı ve etkili çözümler geliştirmek amacıyla kurulmuş bir grubu da bulunmaktadır.

Ayrıca ustaların bu ağın/takımın bir parçası olmaya dair devamlılığı KULLANICILARIN MEMNUNİYETLERİNE ve ŞİKAYETLERİNE bağlıdır. Bu kapsamda takıma kabul edildikten bir süre sonra kullanıcı memnuniyetini temin edemeyerek ilişiği kesilen çok sayıda servis ve usta olduğu gibi yeni arkadaşlarla takımın büyümesine yönelik çalışmalara da devam edilmektedir.

Ağın/takımın ya da projenin gelişerek devam etmesi noktasında değerli Opel kullanıcılarımızın GERİ DÖNÜŞ, YORUM ve TAVSİYELERİ büyük önem arz etmektedir. Opel kullanıcılarımızın destekleriyle oluşturacağımız ideal bir servis prosedür standardı ile birlikte Türkiye genelinde özgün ve kaliteli bir servis ağı oluşturmak ve birlik ve beraberlikten alacağımız güçle bu kaliteyi uygun fiyatlarla hizmete sunmak en büyük hedefimizdir.
Ersu opelde periyodik bakımı yaptırdım parçaları kendim temin ettim suat usta var bide emrah ustaya yaptırdım aracı işini iyi yapan ustalar tavsiye ederim uğramanızı

Wir leben Autos

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
opel astra j
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
Teşekkürler, Kendilerinden 90.000 için fiyat istedim bakalım. Şu an kullandığım anadolu yakasındaki servis den çok memnun değildim.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Emre
Araç
Astra F
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
GLS
Model Yılı
1997
Teşekkürler, Kendilerinden 90.000 için fiyat istedim bakalım. Şu an kullandığım anadolu yakasındaki servis den çok memnun değildim.
Grubun Anadolu yakasında da servisi var; teknik Opel, savaş usta.

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Emre
Araç
Astra F
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
GLS
Model Yılı
1997
Deneyim ve değerlendirmelerinizi bekliyoruz :)

omeroz

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra j 1.6 cdti
Yakıt
Dizel
Vites
Otomatik
Donanım
Edition+
Model Yılı
2016
Adana'da bu topluluğa üye özel opel servisi bilgisine nasıl ulaşabilirim? Facebook kullanmıyorum da...

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Emre
Araç
Astra F
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
GLS
Model Yılı
1997

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Emre
Araç
Astra F
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
GLS
Model Yılı
1997
Temel Opel'in sitesine baktım şimdi sizin vesilenizle, GM Academy sertifiklarını koymuşlar sayfalarına :)

omeroz

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra j 1.6 cdti
Yakıt
Dizel
Vites
Otomatik
Donanım
Edition+
Model Yılı
2016
Temel Opel'in sitesine baktım şimdi sizin vesilenizle, GM Academy sertifiklarını koymuşlar sayfalarına :)
Teşekkür ediyorum. İsimlerini duymuşluğum vardır. Garantimiz bu hafta bitti. Bakım eylülde ama şimdiden nereye gideceğim belli olsun dedim... Allah izin verirse bakıma oraya giderim artık...

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Emre
Araç
Astra F
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
GLS
Model Yılı
1997
Teşekkür ediyorum. İsimlerini duymuşluğum vardır. Garantimiz bu hafta bitti. Bakım eylülde ama şimdiden nereye gideceğim belli olsun dedim... Allah izin verirse bakıma oraya giderim artık...
Deneyim ve değerlendirmenizi paylaşırsanız müteşekkir oluruz :)

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Emre
Araç
Astra F
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
GLS
Model Yılı
1997
@Hasip veya @Cemil hocam. Bunu da sabitleyebilir misiniz? :)

Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011

qokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Opel Astra 1.4 T
Yakıt
Benzin
Vites
Manuel
Donanım
Sport/Stil
Model Yılı
2015
deneyim ve değerlendirmenizi, forumda opel servis team tr başlığından paylaşabilirseniz müteşekkir oluruz :)
2015 model Astra J Sedan Sport/Stil donanımlı aracıma rutin bakım yaptırdım,arkadaşım tavsiyesiyle sanayide yetenekli bir usta buldum (16 yıl tecrübeli, uzun yıllar Opel yetklili servisinde çalıştıktan sonra kendi yerini açmış, samimi ve aldatma zihniyeti olmayan bir insan) sizinle bedeli paylaşmak istedim aklınızda bulunsun.
Usta bazı markalarda oldukça tecrübeli Hava ve polende GM önermiyor . Yağ filtresi mutlaka GM olmalı dedi, Buji mutlaka GM olmalı dedi. Balata Delphi olmalı dedi ( GM ve BOSCH çok sert olduklarından önermiyor)
Araç km: 26063
Castrol Motor yağı 4,25 Lt 130TL
Hava filtresi (Motocar) 30 TL
Polen (Motocar) 25 TL
Yağ filtresi (GM) 35 TL
Buji (GM) 120TL
Temizlik Spreyi 5 TL
Balata ( Delphi) 100 TL
İşçilik 100 TL
Yıkama (İç,dış,motor) 30 TL
Kayseri yeni sanayi 58. sokak Serdar usta & semih usta (Bozdağ)
Kıymetli dostlar paylaşımımın ve tercihlerimin sadece beni bağladığını hatırlatırım, siz yaptırmak ve/veya tercih etmek zorunda değilsiniz.

Wir leben Autos

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
opel astra j
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
Filtre konusunda aynı düşünmüyorum. Polen filtresinin adı polen ama karbonlu yapısı ufak tefek partikülleride filtreliyor. Yoğun trafikde içeride ne kadar iyi filtrelenmiş hava gelirse o kadar iyi. Fark ediyor

yokum

Kayıtlı Kullanıcı
Model Yılı
2011
İlk Opel servis macerası! Bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine (kendisi yıllardır bu servisi kullanıyor) Kavacık Opel servisine gittim. Telefonda ortalama 350-400 TL çıkar dediği servis ücreti 2 saat sonunda 650₺ olarak çıktı. Neden bu kadar yüksek çıktığını sorduğumuzda birçok şeyden bahsetti ( tabi çoğunu anlamadım). Bende ücretini ödeyip çıktım. Sonrasında bana verdiği bakım formunda yaptığı işlemleri Kadıköy gedik Opel servisine sorduğunda 390 ₺ gibi bir masraf çıkardı. İşin para kısmında değilim , emeğe değer veren bir insan olarak tabiki herkes emeğini hakkını alacak. Fakat karşındaki insanın bilgisizliğinden ( burada kendimi de suçluyorum. Az çok forumları okuyup gerekli detaylı bilgi sahibi olmalıydım) faydalanıp bı takım işlemlerden bahsedip hakkı olmayan bir ücrete tenezzül etmesini inanın anlayamıyorum. Güven denilen hayatın temel taşını içi boş bir kelimeye cevirnek bu kadar kolay mı?Hakki olmayan bir ücreti almak ile başkasına ait bir mali sahiplenmek arasında benim için fark yok. Yazık! Birdaha gindermiyim ? Elbette gitmem. IMG_20180414_195353.jpg IMG_20180414_195319.jpg

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Emre
Araç
Astra F
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
GLS
Model Yılı
1997
Bu konu opel servis Team tr grubuna münhasır idi ama ortalık biraz karıştı

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ergün

VIP Üye
Ad Soyad
Ergün u.
Araç
Astra j hb
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
@tuleybihayat facebook ben de kullanmıyorum rica etsem Bursa için hangilerini öneriyorlar paylaşabilir misin.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Emre
Araç
Astra F
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
GLS
Model Yılı
1997
Ad Soyad
Murat gülcan
Araç
Opel astra j
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Sport
Model Yılı
2015
İlk Opel servis macerası! Bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine (kendisi yıllardır bu servisi kullanıyor) Kavacık Opel servisine gittim. Telefonda ortalama 350-400 TL çıkar dediği servis ücreti 2 saat sonunda 650₺ olarak çıktı. Neden bu kadar yüksek çıktığını sorduğumuzda birçok şeyden bahsetti ( tabi çoğunu anlamadım). Bende ücretini ödeyip çıktım. Sonrasında bana verdiği bakım formunda yaptığı işlemleri Kadıköy gedik Opel servisine sorduğunda 390 ₺ gibi bir masraf çıkardı. İşin para kısmında değilim , emeğe değer veren bir insan olarak tabiki herkes emeğini hakkını alacak. Fakat karşındaki insanın bilgisizliğinden ( burada kendimi de suçluyorum. Az çok forumları okuyup gerekli detaylı bilgi sahibi olmalıydım) faydalanıp bı takım işlemlerden bahsedip hakkı olmayan bir ücrete tenezzül etmesini inanın anlayamıyorum. Güven denilen hayatın temel taşını içi boş bir kelimeye cevirnek bu kadar kolay mı?Hakki olmayan bir ücreti almak ile başkasına ait bir mali sahiplenmek arasında benim için fark yok. Yazık! Birdaha gindermiyim ? Elbette gitmem. Ekli dosyayı görüntüle 749 Ekli dosyayı görüntüle 750
Bazı şeyleri yaşamadan öğrenemiyoruz malesef burdan kendimize ders çıkarmalıyız ikiside aynı servis arada 260₺ fark var bu parayı alarak zenginmi oldular şimdi ama en çok insanın zoruna giden afedersin enayi yerine konmak bi daha malum servisin önünden bile geçmeyin geçmiş olsun güle güle kullanın arabanızı inşaallah