arabam gaz kesiyo ???

SULTANOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bende 2000 model 1.6 16v astra g var arabam giderken kendikendine gaz kesiyor sanki benzin bitmiş gibi ama hava filtresi sesi geliyo sonra birden kendini topluyo ama tabi cok rahatsız edici bir sekilde hatta yokus cıkarken dahada kötüleşiyor durum ve nerdeyse cıkamaz duruma geliyorum uzun zamandan beri yapmıyodu bunu fakat bugun benzin aldıktan sonra yapmaya basladı sizce bunun nedeni nedir ?? benzinmi pis yoksa benzin filtresinimi ponpasınımı deiştiriyim anamadım...

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım genellikle astralarda bunu egr den yapıyor.ama benzin aldıktan sonra yapmaya başladı dersen.bakılması gerek.tesadüfte olabilir.ama önce egr kontrol edilsin

SULTANOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr oksijen sensörümü oluyo ?yok zaten bidaha ordan almıyacm benzin..

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben yılladır opel içindeyim ilk defa burda gördüm oksijen sensörünü her arızaya sebeb olduğunu.oksijen sensörü yapmaz bunu.sen egr yi kontrol ettir.ikisi farklı parca.birde dopuyu üstten acıp su varmı diye kontrol etsinler k.i.b

cemdigital2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.feyzullahcinar.com
arkadaşlar eksantrik mili devir sensöründende olabilir bende öyle oldu gerçi benimki vectra astralardada o okuyucu varmı bilmiyorum

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egzantrik okuyucusundan olabilir 4500 vb.. devirlerde motor arıza lambasınıda yakmak suretiyle gaza basılsa dahi motor daha ust devirlere cıkmaz durum bu sekilde ise egzantrik sensorunun degismesi gerekir

vecba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun benim vectra b de de var...ama sadece benzin ışığı yanmaya yakınken yapıyor...depoyu temizlettim falan ama hiçbir faydası olmadı...artık benzin dolu geziyorum mecburen....

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün akşam benim corsa da aynısını yapmaya başladı. Özellikle 1 ve 2 viteste alt devirlerde araba hissedilir ölçüde tekleme yapıyor. Önce aracın henüz ısınmamasına bağladım ama sonra saçma geldi. Benzinden olabilir düşüncesi ile dün opetten 97 oktan benzin ile fullettim. Cumartesi ş.dışına çıkacağım. Bakalım başıma birşey gelmez umarım.

SULTANOGLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bugun sorun duzeldi 97 oktan benzn aldım ve içine benzinciden katkı malzemesimidir enjektörleri temizliyomus falan ondan koydum... kesinlikle dun benzin aldıgım yerle alakalı bişey olmus olmalı saolun arkadalar yardımalrınız yorumlarınız için