Vectra Vites Değişimi Problemi

gokdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar;

Bir çalışma arkadaşımın opel vectrasında vites değişimi problemi var. Araç hareket halindeyken vites; 3. vitesten 2. vitese geçmiyor. Fakat araç durguğunda 2.vitese rahat geçiyor. Problemi nedir acaba? bu konuda bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olsun.

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Debriyaj baskı-balatasıdır büyük ihtimalle.Bir kontrol ettirmesinde fayda var.Tam ayıramıyor olabiir de...

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
senkromençlerden de olabilir...

TmaC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ßendede 2 ay önce aynı sorun vardı,deriaj bilyası değişirken ustaya anlattım durumu hazır dedim sanzuman inmişken değiştirelim yok dedi,sanzumanı topladı sonra motorun ordan bi vites ayarı yaptı simdi cok iyi oldu,,yani vites ayarıda var onada baktır derim kolay bi sey zaten

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
evet aynı sorun bende de olmuştu.3 ten ikiye yada 1 den 2 ye geçerken oluyodu.yani 2 ye geçişler zordu.hiçbiryer sökülmeden sadece vites ayarı yapıldı.şimdi herşey normal...

HUNTER13

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet aynı sorun bende de olmuştu.3 ten ikiye yada 1 den 2 ye geçerken oluyodu.yani 2 ye geçişler zordu.hiçbiryer sökülmeden sadece vites ayarı yapıldı.şimdi herşey normal...
nasıl yapıldığını, usta uğraşırken gördünüz mü? ayarı nereden yapıyor? benim 2008 astrada da vites biraz zor geçiyor...

TmaC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanzumanın o taraflarda dısarıdan ayarlanıyor, lift'e fln kaldırmadan kabutu acıp ayarlıyorlar 1dk sürmedi benimki

HUNTER13

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim...