gaz yeme problemi

ylm09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana yardımcı olursanız cok sevinirim ozellıkle vites degistirdigim zaman sanki benzin bitmis gibi gaz yeme sıkıntısı oluyor ve 3 -4 sanıye sonra gazı alıyor ama kotu bir sekilde ıvmelenme hissettirmeden alıyor bu sırada eger dip gaz yaparsam dahada kotulesiyor.Yaptıklarını yaptım.carbon cleaner yaptırdım.benzin filtresini değiştirdim bujileri değiştirdim sorun devam ediyor benim araba astra 97 1,6 16v arkadaşlar.Egr de sorun yok

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinliği değiştirdin mi? Bende de aynı sorun avrdı. Vites değişitirme öncesi sonrası farketmiyordu. Alt devirlerde ölüyordu araba. herşeyi denedim. En sonunda benzinliği değiştirdim zamanla düzeldi. Bir de bu şekilde yaptığı zaman 5-10 dak devirli kullanıyoru kendini topluyo araba.

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gayz kelebek boğazını temizletin öle deneyin.çünkü aşırı kurumlanma
vites değişimlerinde gazdan ayağınızı çekip tekrar basma arasında gecen sürede hava dolumu tam olmuyor ve araçta geç hızlanmaya neden olabiliyor.bi kontrol edin.
k.i.b

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzın pompası arızalanmıs olabılır bar basıncı dusmustur. boşdayken bırden tam gaz yuklendıınmı boyle 2 sn gaz yemez patır patır eder sonra gaz yer bırde gaz pedalına yarım basarsan sorun olmaz eger oylese benzın pompasındandır benzın pompasının ucuzlarını taktırma marka vermeyım ama ben bı kaç kez taktım 1 yıl olmadan geri bozdu

ylm09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaz kelebek boğazını temilettim arkadaşlarHava akış sensörü diye düşündüm.Hava akış sensörü hava filtresinin üzerindeydi herhalde.. onu söküp temizledim bi şey değişmedi.Birde sensörü yerinden söküp fişinden çıkarmadan gezdim arabada hiç bir şey değişmedi bu parça fazlalıkmı ki

oonderk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ylm09' Alıntı:
gaz kelebek boğazını temilettim arkadaşlarHava akış sensörü diye düşündüm.Hava akış sensörü hava filtresinin üzerindeydi herhalde.. onu söküp temizledim bi şey değişmedi.Birde sensörü yerinden söküp fişinden çıkarmadan gezdim arabada hiç bir şey değişmedi bu parça fazlalıkmı ki

gaz kelebek bogazı cozum saglamamıs
o zaman muhtemelen
benzin pompası demek :confused:
servise gitcem yakında baktırayım bari
ama dikkatimi ceken
sadece 1.- 2. viteslerde yavasladıktan sonra yada dur kalk yaptıgım zamanlarda vites degistirdigimde oluyor
3 ve yukarısı viteste basıma gelmedi
gaz pedalınada sonuna kadar basmıyorum zaten

ylm09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım gaz kelebek boğazında değil ben burada benzin pompasının basıncını ölçtüremiyorum baktırırsan sonucu yaz.Bende hava akış sensörüne baktıracam sonucu yazarım

Cogo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enjektörlerini en son nezaman temizlettin.ve hava debi metresını ne zamn değiştirdin

ylm09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enjektörleri 2 defa temzilettim arkadaş sonuncuyu yaptıralı 1 ay anca oldu.97 astra 1.6 16v lerde motor x16xe hava debimetresi yerine hava akış sensörü varmış galiba ben hiç değiştirmedim elektronik arıza gözükmüyor.Örneğin 1 atıp gaz kökleyip hemen debriyajı kaldır araba devir geç yükseldiğinden stop edcekmiş gibi oluyor sonra topluyor.