lastik problemi

sovalye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kolat.com.tr
2005 Astram Var Ve Aracimin Garantisi Bitmedi Henüz Aracim 90-100 Km De Yolda Gezmeye Başliyordu Servise Götürdüm Rot Balans Ayarini Yaptirdim şuanda 110-120 Km De Yolda Gezmeye Devam Ediyor Lastikciye Götürdüm Ve ön Lastiklerin Yanlarindaki çelik Teller Kopduğunu Söyledi Lastikci Fabrikasyon Hata Olduğunu Söylüyor Böyle Birşey Başina Gelen Oldumu

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fabrikasyon hata olmayabilir.

aslında çok güzel bir konu bu. günümüzde birçok insan bazı hatalar yapıyor tabiki farkında olmadan...

Mevcut yeni teknoloji lastikler bildiğmiz gibi çelik telli. ve hasar alınca arabada gezinme zıplama vb. şekilde ortaya çıkabiliyor...

Arabanın lastiğini kaldırıma dayama ve lastiğin ezilmesi ve uzun müddet öyle kalması lastiğin Çelik tellerini koparmasa bile yamulmasına neden oluyor. hal böyle olunca da araba gezebiliyor yolda veya topal misali sekebiliyor.

Bunun yanında günümüzde MODA olan yeni tip Kasisler var. Hepimizin her geçişte sayıp sövdüğü belki de :) bu kasisler metal parçalardan yapılıyor ve çok hızlı geçişlerde bunlar da lastiğin çelik tellerine de zarar verebiliyor.

Aracınızın 2005 model olduğunu ve bu şartları da göz önüne getirirsek açıkçası fabrikasyon bir üretim hatası diyebileceklerini pek düşünmüyorum.

Tabiki yine de detayı da önemli...

sovalye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kolat.com.tr
öncelikle ilgine teşekkürler malum ben bu işlerden pek fazla anlamıyorum lastikci bana 150-160 km gibi bir süratle anifiren yaparsan veya kaldırama vurursan kopar dedi ama lastikde herhangi bir iz yokmuş peki sizce lastikleri değiştirmeme gerek varmı

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
150-160km ile giderken ani fren yapınca kopma olayını ilk defa duydum.
O konuda bişey diyemeyeceğim, öyle bişey vasa ve ispatlanırsa bu fabrikasyon hata olarak nitelendirilebilinir...

Eğer ki tellerde zarar varsa, eğerki sizi ve arabanızı rahatsız ediyorsa tabiki değiştirmelisiniz...

Aracanız Kaç bin km de?

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir kaç ay önce 80le kaldırıma vurmuştum yandan allahtan önden değil teller kırıldı ve balon yaptı tabi lastik haliyle. Eğer balon yaptıysa lastik o lastiği kullanmak kazaya davetiye hazırlamaktan farksızdır tabiki. Ve yanlız lastikler garanti kapsamına dahil olmuyor.

engin44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bu çok önemli bir konu benim düşüncem 2 ayda bir lastiklerin kontrol edilmesi lazım ama çoğu insan buna önem vermiyor mesela bende dahil arabamda yalpa yapıyordu o şekilde 5 ay sürdüm bir gün arabanın tekerleğini yıkarken tekerleyin artasında büyük bir balon atmıştı inanın şok oldum 150-160 la gittiğimde oluyodu ama Allaha şükür bişey olmadı ama bidakine bakacam

sovalye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kolat.com.tr
aracım 17.000 km de şuanda rahatsız ediyor özellikle yolda gezmesi şuanda garantiyle uğraşıyorum garantiden değiştiremezsem tavsiyelerinizi alıp 4 lastiğide değiştirmeyi düşünüyorum

acanik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar;
Bende 2006 model 11780 km de opel corsa 1,3 cdti var.
Bu gün lastikleri temizlerken farkettim. Arka sağ lastik iç taraftan
aşınma yapmış diğerlerinde yok. Nasıl olur böyle bir şey, hani önde
olsa, rot-Balans bozukluğundan derim ama sadece arka sağ lastiğin iç kısmından aşınması canımı sıktı. Balanstan olmaz diye düşünüyorum. 2006 yılında bayiden sıfır almıştım. Hani ikinci el olsa arkadan darbe almışda düzeni bozulmuş o yüzden lastik aşınıyor dicem. Başına böyle birşey gelen ve de bu konuda bilgisi olanlar beni aydınlatırsa çok memnum olurum. Selamlar

acanik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar;
Ayda yılda bir foruma girebiliyorum. Bir konuda bilgi almak istedim ama kimseden
hiç ses çıkmadı. Ya hiç bilgisi olan yok. Ya da bilmeden yanlış bir yere yazdım.
Bilmiyorum. Eğer yanlış bir yere yazdımsa, lütfen uyarın. Selamlar.